farmer_89

zakup claas compact 30

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer_89    20

Witam interesuje mnie zakup clas compact 30 widzialem na olx kilka ladnych sztuk za ok 20 tys zl i mysle ze takowy egzemlarz jescze poslozy bede kosil u siebie co roku 8 ha plus moze jakis 4 ha u sasiada zobaczymy, prosze o opinie uzytkownikow czy warto jakie maja slabe strony oraz jak ktos wiem ile mozna brac za usluge takim kombajnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farpro    12

Witam na taki areał polecam John Deere 430 prosty w obsłudze bezawaryjny kosiłem takim sprzętem ok 22ha co roku przez 20 lat ewentualnie coś nowszego od 430, 930,itp różne są do 20 tys . Compactem kosząc siedzisz na kole lepiej patrzeć z środka jeszcze jak powalone zboże lub jakiegoś Merkatora widziałem kilka sztuk 3m heder silnik 6 za ok 20tys . Compactem myślę że od hektara lepiej brać bo na godziny sporo byś zarobił :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

compact to się nadaje ale dla działkowców ,co 4ha będą kosić.

to jest poprostu niewypał, jedyne co na plus to silnik mercedesa.

na taki areał , jak już z claasa , to consul, mercator, protector

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

mercedesa też miały.

z czym on jest dobry?

Lekkko z górki i się sita zapychają. A pod górkę połowe gubi.

wydajność bardzo mała.

dostępność części ,słaba.

mam plusa , szybki jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ja mam pola plaskie nawet jak wymloce 1ha w 2 godz to te moje 8ha wymloce w 16 godz czyli dwa dni mlocenia bez proszenia sie a tak 8 hektarow mloce co najmniej tydzien 

artur125 a ty miales taki kombajn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

zdajesz sobie sprawę z tego że 1 hektar będziesz kosiła 3 godziny a dziennie 3 hektary zrobisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Widzę że granica minimalnego areału na kombajn się zmniejsza. Więcej będziesz naprawiał i chodził w koło niego niż kosił. Ciężko go będzie potem sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350
tomek1974 napisał:

zdajesz sobie sprawę z tego że 1 hektar będziesz kosiła 3 godziny a dziennie 3 hektary zrobisz 

nie zrobi 3 ha chyba że zboże słabe .w tegiej pszenicy 3 godziny hektar robie consulem 3 m heder


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Jak Claasem Compact 30 za 20tyś. zł nie skosi w 3 godzin 1 ha zboża, to już lepiej kupić Bizona Zagona Z020 za 5tyś. zł. Wyjdzie znacznie taniej a wydajność niewiele mniejsza.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Heder 2,7 m robocza szerokość kombajnu. Średnio wychodzi 2 godziny koszenia 1 ha. W zależności od gęstości zboża, stoi czy leży. Compact ma z tego co przejrzałem 2,4 m czyli czas koszenia się wydłuży. Według mnie czas koszenia dla siebie jest bez różnicy, bardziej szukał bym dostępności części dla danego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350
bergman31 napisał:

Jak Claasem Compact 30 za 20tyś. zł nie skosi w 3 godzin 1 ha zboża, to już lepiej kupić Bizona Zagona Z020 za 5tyś. zł. Wyjdzie znacznie taniej a wydajność niewiele mniejsza.   

ty chyba nigdy nie widziałeś tego bajzona w pracy bim jak ha dziennie wykosisz to jest dobrze


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

to jakie polecacie inne bardziej wydajne kombajny ale mniejsze gabarytowo moze jakis fahr albo john?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639
3 godziny temu, robi57362 napisał:

ty chyba nigdy nie widziałeś tego bajzona w pracy bim jak ha dziennie wykosisz to jest dobrze

Już nieprzesadzaj. Wydajność Zagona to 0,3ha na godzinę według danych technicznych. Jeśli w ciągu 1 godz. skosiłby 0,25ha to w ciągu 8 godzin wymłóci 2ha.

1 ha w ciągu dnia to dwóch ludzi kosami skosi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
1 godzinę temu, farmer_89 napisał:

to jakie polecacie inne bardziej wydajne kombajny ale mniejsze gabarytowo moze jakis fahr albo john?

każdy dobry jak zdrowy ,szukaj coś w okolicy żeby na kołach przyjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
13 godzin temu, farmer_89 napisał:

to jakie polecacie inne bardziej wydajne kombajny ale mniejsze gabarytowo moze jakis fahr albo john?

Przede wszystkim  dostęp do części, czy to stacjonarnie ,czy wysyłkowo, tak abyś nie musiał długo czekać z naprawami. Potem dojazd do pól i materiały eksploatacyjne. Takie kryterium zastosuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Sens kupna takiego kombajnu jest tylko jak masz pole na jakimś odludziu gdzie nikt nie chce przyjechać. Jak sam kosisz to ktoś musi Ci przywieź i odwiez przyczepy. Musisz się nauczyć całej obsługi maszyny a w starszych maszynach liczy się doświadczenie. Musisz jak gdzieś.przez.caly rok schować żeby nie mokla. Już nie mowiac o koszeniu w pełnym słońcu bez żadnej klimatyzacji. Trudno dostępne części i niema pewności ze będą pasowac. Jak coś się zepsuje to nie ma zmiłuj robisz choćby do świtu a rano w kombajn i kosić. U mnie niektórzy kosza po 300 zł/ha i niżej. W takim układzie nigdy Ci się ten kombajn nie zwróci. Zobacz sobie na ogłoszenia ile lat ktoś próbuje ten sprzęt sprzedać. Te kombajny stoją latami. Te kombajny są praktycznie nie zbywalne.

Ja nie rozumiem tego kultu że każdy musi mieć swój kombajn. Żniwa trwają 2 tygodniem a maszynę trzymasz cały rok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj