farmer_89

zakup claas compact 30

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer_89    10

Witam interesuje mnie zakup clas compact 30 widzialem na olx kilka ladnych sztuk za ok 20 tys zl i mysle ze takowy egzemlarz jescze poslozy bede kosil u siebie co roku 8 ha plus moze jakis 4 ha u sasiada zobaczymy, prosze o opinie uzytkownikow czy warto jakie maja slabe strony oraz jak ktos wiem ile mozna brac za usluge takim kombajnem

Farpro    0

Witam na taki areał polecam John Deere 430 prosty w obsłudze bezawaryjny kosiłem takim sprzętem ok 22ha co roku przez 20 lat ewentualnie coś nowszego od 430, 930,itp różne są do 20 tys . Compactem kosząc siedzisz na kole lepiej patrzeć z środka jeszcze jak powalone zboże lub jakiegoś Merkatora widziałem kilka sztuk 3m heder silnik 6 za ok 20tys . Compactem myślę że od hektara lepiej brać bo na godziny sporo byś zarobił :D pozdrawiam

artur125    1238

compact to się nadaje ale dla działkowców ,co 4ha będą kosić.

to jest poprostu niewypał, jedyne co na plus to silnik mercedesa.

na taki areał , jak już z claasa , to consul, mercator, protector

Wiadomość z agroFakt.pl

artur125    1238

mercedesa też miały.

z czym on jest dobry?

Lekkko z górki i się sita zapychają. A pod górkę połowe gubi.

wydajność bardzo mała.

dostępność części ,słaba.

mam plusa , szybki jest

farmer_89    10

ja mam pola plaskie nawet jak wymloce 1ha w 2 godz to te moje 8ha wymloce w 16 godz czyli dwa dni mlocenia bez proszenia sie a tak 8 hektarow mloce co najmniej tydzien 

artur125 a ty miales taki kombajn?

artur125    1238

nie wykosisz 1ha w 2godz, chyba że 3t/ha

brak przyśpieszacza motowideł

tomek1974    15

zdajesz sobie sprawę z tego że 1 hektar będziesz kosiła 3 godziny a dziennie 3 hektary zrobisz 

kibix    35

Widzę że granica minimalnego areału na kombajn się zmniejsza. Więcej będziesz naprawiał i chodził w koło niego niż kosił. Ciężko go będzie potem sprzedać.

robi57362    940
tomek1974 napisał:

zdajesz sobie sprawę z tego że 1 hektar będziesz kosiła 3 godziny a dziennie 3 hektary zrobisz 

nie zrobi 3 ha chyba że zboże słabe .w tegiej pszenicy 3 godziny hektar robie consulem 3 m heder

jesli pomoglem kliknij fajne

bergman31    144

Jak Claasem Compact 30 za 20tyś. zł nie skosi w 3 godzin 1 ha zboża, to już lepiej kupić Bizona Zagona Z020 za 5tyś. zł. Wyjdzie znacznie taniej a wydajność niewiele mniejsza.   

dsbh    315

Heder 2,7 m robocza szerokość kombajnu. Średnio wychodzi 2 godziny koszenia 1 ha. W zależności od gęstości zboża, stoi czy leży. Compact ma z tego co przejrzałem 2,4 m czyli czas koszenia się wydłuży. Według mnie czas koszenia dla siebie jest bez różnicy, bardziej szukał bym dostępności części dla danego modelu.

robi57362    940
bergman31 napisał:

Jak Claasem Compact 30 za 20tyś. zł nie skosi w 3 godzin 1 ha zboża, to już lepiej kupić Bizona Zagona Z020 za 5tyś. zł. Wyjdzie znacznie taniej a wydajność niewiele mniejsza.   

ty chyba nigdy nie widziałeś tego bajzona w pracy bim jak ha dziennie wykosisz to jest dobrze

jesli pomoglem kliknij fajne

farmer_89    10

to jakie polecacie inne bardziej wydajne kombajny ale mniejsze gabarytowo moze jakis fahr albo john?

bergman31    144
3 godziny temu, robi57362 napisał:

ty chyba nigdy nie widziałeś tego bajzona w pracy bim jak ha dziennie wykosisz to jest dobrze

Już nieprzesadzaj. Wydajność Zagona to 0,3ha na godzinę według danych technicznych. Jeśli w ciągu 1 godz. skosiłby 0,25ha to w ciągu 8 godzin wymłóci 2ha.

1 ha w ciągu dnia to dwóch ludzi kosami skosi. 

tomek1974    15
1 godzinę temu, farmer_89 napisał:

to jakie polecacie inne bardziej wydajne kombajny ale mniejsze gabarytowo moze jakis fahr albo john?

każdy dobry jak zdrowy ,szukaj coś w okolicy żeby na kołach przyjechać

dsbh    315
13 godzin temu, farmer_89 napisał:

Przede wszystkim  dostęp do części, czy to stacjonarnie ,czy wysyłkowo, tak abyś nie musiał długo czekać z naprawami. Potem dojazd do pól i materiały eksploatacyjne. Takie kryterium zastosuj.

kibix    35

Sens kupna takiego kombajnu jest tylko jak masz pole na jakimś odludziu gdzie nikt nie chce przyjechać. Jak sam kosisz to ktoś musi Ci przywieź i odwiez przyczepy. Musisz się nauczyć całej obsługi maszyny a w starszych maszynach liczy się doświadczenie. Musisz jak gdzieś.przez.caly rok schować żeby nie mokla. Już nie mowiac o koszeniu w pełnym słońcu bez żadnej klimatyzacji. Trudno dostępne części i niema pewności ze będą pasowac. Jak coś się zepsuje to nie ma zmiłuj robisz choćby do świtu a rano w kombajn i kosić. U mnie niektórzy kosza po 300 zł/ha i niżej. W takim układzie nigdy Ci się ten kombajn nie zwróci. Zobacz sobie na ogłoszenia ile lat ktoś próbuje ten sprzęt sprzedać. Te kombajny stoją latami. Te kombajny są praktycznie nie zbywalne.

Ja nie rozumiem tego kultu że każdy musi mieć swój kombajn. Żniwa trwają 2 tygodniem a maszynę trzymasz cały rok. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez alkobusb6
      Witam jak wyjąć, wymienić parnik klimatyzacji w class . Jak się do niego dostać co trzeba rozkręcić aby go wyjąć. Z góry dziękuję za pomoc .
    • Przez marcin_6
      Witam mam problem z prasą claas rollant 46 nie podaje sznurka co może być przyczyną.
      Spalony bezpiecznik czy jakieś zwarcie proszę o szybka odpowiedz z góry dzięki.
    • Przez Piters182
      Witam, tak jak w temacie, ile brać za koszenie Dominatorem 98 SL, kosa 3.9m ??
    • Przez ClaasDominator
      Witam ponownie koledzy takie małe pytanko o co chodzi z kontrolkami docisku hedera w dominator 98 (jak heder opuszcze to zaswiecaja sie kontrolki do czego to słuzy . Moze ktos wymienial baterie w bordinformatorze bo nie trzyma pamieci .Dziekuje slicznie za podpowiedzi .Pozdrawiam
    • Przez david093
      Witam, chciałbym zapytać co może być przyczyną zapychania sit długą słomą w kombajnie Claas dominator 98, wygląda tak jakby ta słoma spadała otworami z wytrząsaczy i zapychała sita

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj