vailus

Zgrabiarka Gwiazdowa bardzo lata podczas transportu

Polecane posty

vailus    10
Witam. Mam problem podczas transportu z zgrabiarka Gwiazdowa 5 karuzelowa. Jest złożona do pozycji transportowej na tylnej dźwigni i dyszlu, i właściwie jedzie równo za ciągnikiem, ale czasem ma odchyly i potrafi zacząć "latać" po drodze tak około 1m w lewo. Wiadomo że jakieś luzy są w tej maszynie na sworzniach zaczepu itd, ale czy wyeliminowanie ich w pełni rozwiąże ten problem? Czy może problem leży gdzieś indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no trochę ten typ tak ma. no ale masz ten drążek poprzeczny więc pobaw się i ustaw zbieżność. tam sporo gwintu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie każdy tym miał drążek poprzeczny.

Polikwiduj luzy na sworzniach zwrotnicy. Tam chyba są tulejki jakieś. Znajomy przerobił na piasty+koła od malucha i mu fajnie to się prowadzi po asfalcie a i na łące gruby wałek nie ściąga słoneczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

były piątki bez tego drążka??? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10

Drążek jest, ale bez regulacji gwintu. Fakt faktem, sama zgrabiarka została zakupiona kilka lat temu po cenie złomu więc ktoś mógł cudować z tym drążkiem. Do samego grabienia nie mam zastrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiedziałem. gdzie mocowany dyszel? tak jak w większych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy tym kole co masz po lewej stronie jak stoisz z tułu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10

Też mam tak dyszel, drążkiem do drugiego koła z przodu, a na tylnym na pozycję transportowa daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Zlikwiduj luzy gdzie się da- na sworzniach zaczepu, na tym drążku i na tylnym kółku- pomoże. Inna rzecz, że przy ponad 15-20 km/h to każda lata i nic z tym nie zrobisz 

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj