News
bonus25

Czujnik prędkości kalibracja

Polecane posty

bonus25    4

Witam, nie mogę skalibrować czujnika prędkości w roziewaczu bogballe.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Oski28
      Witam. Jaki rozsiewacz 1000 - 1200 kg do 12 tyś, żeby szybko nie rdzewiał. Z góry dziękuję 😁 
    • Przez Brytan
      Witam panowie!
      Jako,że mój stary dobry lejek dobiega już końca pracy,trzeba go wymienić na nowy. I sprawa wygląda tak : szukam nowego Polskiego rozsiewacza 600/800 L dwutarczowego.
      Na wstępie powiem,że oglądałem kilkanaście dosłownie zagranicznych z pułki Amazone oraz Rauch ale za dobry trzeba dać 7 tys na co mnie teraz nie stać . I znalazłem dosłownie trzy oferty a mianowicie :
      -Strumyk Tytan 600L w standardzie zamykanie hydrauliczne,plandeka oraz dowóz. Wszystko w cenie 3400 zł .
      -GRASS-ROL N056/3 600L z zamykaniem hydraulicznym na dwa węże oraz ocynk z plandeką za 4500 zł. Dodam,że mam z grass-rola brone talerzową zrobiłem ją narazie 20 ha więc nie mogę stwierdzić jakości ale póki co jestem zadowolony.
      Mam jeszcze okazję do zakupu Unie Brzeg 600 z 2009 r, Goiść ceni 3800zł ,zgnity nie jest,ale był malowany....
      Panowie, chodzi mi o to który byłby najlepszy?  Wiem,że to budżetówki,ale chce aby wytrzymały przynajmniej 3-4 lata. Pracował by na areale 10 ha,no może ciut więcej.
      Proszę tylko i wyłącznie opinie właścicieli. Z góry bardzo dziękuję za pomoc .
    • Przez 1rajdzik
      czy ktoś z agrofotomaniaków posiada taką fajną maszynkę jak RAUCH Komet ZS 800 N ?

chyba jak narazie jestem jedynym w Polsce posiadaczem takiego rozsiewacza. pomimo że stara ta maszyna i swoje przepracowała ale lepsze to niż polski jednotalerzowy, którego zdążyłem zajechać w niecałe 10 lat...
    • Przez Mariusz15
      witam od nie dawna stałem się posiadaczem rozsiewacza rcw 3 taśma gumowa napęd talerzy od wałka przekaźnika mocy kupiłem go do siania wapna ale zastanawiam się jak by się nim siało nawóz na ile metrów precyzyjnie da rade rzucić? do tej pory nawozy siałem zwykłym lejkiem jedno tarczowym
    • Przez yacenty
      Witajcie, niby błachy temat ale troche mnie przerósł. Albo nie rozumiem filozofii obsługi rozsiewaczy Kvernelanda, albo mój rozsiewacz ma jakąś wadę i cały misterny plan bierze w łeb.
      Ale od podczątku
      Chciałem dla testu posiać 100kg mocznika na 1ha i niestety cały czas rozsiewacz krzyczał ze zbyt wolno jadę.
      Pobrałem aplikację na telefon.
      Spektometrem zmierzyłem parametry nawozu
      Wpisałem je do apki
      Znalazł nawóz
      Wybrałem parametry pracy - 24m i 10km/h - 100kg/ha.
      Wyszło mi że mam ustawić Szerokość siewu na odpowiednią literkę, dozowanie na odpowiedni nr i norme wysiewu wg tabeli.
      I niestety nie poszło.
      Dlatego pytanie kieruję do praktyków a nie teoretyków - do ludzi używających Kvernelandów / Viconów z elektronicznym sterowaniem.
      Dla przykładu weźmy kemirę i tabele wysiewu

Zgodnie z tym ustawiam szerkość siewu na U,
      a reszta wg wytycznych

Czyli powinno byc do wprowadzenia do siewnika 65 i 168?

Dozowanie precyzyjne mam wyłączone.
      Czy coś pominałem coś zle rozumiem instrukcję?
      Ktoś przerabiał problemy z normami wysiewu?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj