raszpl

bizon ZO56

Polecane posty

raszpl    6

Witam, czy mógłby mi ktoś dokładnie wyjaśnić w jakich sytuacjach i jak ustawia się sita, szczelinę między cepami a klepiskiem oraz wiatr? jak rozwiązuje się problemy takie jak : sloma i kłosy w zbiorniku, oplewione ziarna zboża w zbiorniku, same ości oraz ości z plewa w zbiorniku, wypadajace kłosy z ziarnami za kombajnem, wypadające ziarno za kombajnem 

z góry dziękuję za lekturę od doświadczonych kombajnistow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacusiek    5

Dużo pytań kolego, na początek byłoby dobrze gdybyś posiadał taką kartę ustawień bizona gdyż na każdy z opisanych problemów jest inne ustawienie bizona, czyli odstęp cepów od klepiska, prędkość obrotowa bebna, siła wiatru i ustawienie sita górnego i dolnego.

Do każdego zboża inaczej się ustawia parametry bizona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Instrukcje obsługi kupić, albo ściągnąć. A najlepiej to dorwac jakiegoś starego kombajniste, który wszystko wytłumaczy.

Większość to i tak w polu metodą prób i błędów. Niewymlocone - za duży luz na młocarni, mieli - za mały luz, leci syf z ziarnem - za mocno otwarte sito/za słaby wiatr, wywala zboże tyłem - za mocno przymknięte sita/za duży wiatr.

U mnie kombajnista przed sezonem to wszystko ustawia "mniej więcej" a potem w polu korekty. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Myślisz, że jak pyta o podstawy ustawiania kombajnu, to będzie potrafił sam ocenić stan cepów?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Cepy jak opony - jak łyse to złom. Do tego jak nie trzyma obrotów bęben to nie dziw się że kłosy niewymłócone. Druga sprawa klepisko - sprawdź czy nie ma braków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Wczoraj kosiłem to bardzo dużo oplewionego ziarna wypadało do zbiornika, dolne sito na 2 ząbek górne na 3 no i odstęp na klepisky bardzo mały. Wydaje mi się że to jeszcze za wcześnie na koszenia, a co Wy sądzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Cepy jak opony - jak łyse to złom. Do tego jak nie trzyma obrotów bęben to nie dziw się że kłosy niewymłócone. Druga sprawa klepisko - sprawdź czy nie ma braków.

cepy jak były by do wymiany i wywarzenia to będzie potrzeba ściągnięcia gardzirla? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Ząbek na sitach nigdy nie jest wyznacznikiem w 30 letnim bizonie ,po prostu  musisz mieć wyobraźnie jak to działa , od maszyny po wiatry górne i dolne sito. Ciężko tak wytłumaczyć . Część jeszcze wraca na powtórne domłacanie , nie da się tego opisać w kilku zdaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj