Piotrek1682

MF 520 wywala olej ze zbiornika hydrauliki

Polecane posty

Piotrek1682    0

Witam, mam problem z MF 520 a mianowicie po wymianie pompy hydrauliki (2-sekcyjna), 2 razy podczas pracy kombajnem wywaliło mi dużą ilość oleju ze zbiornika przez korek wlewu,miał ktoś podobny problem?

Dodam że hydraulika cały czas działa, możliwe że po prostu było tego oleju za dużo?(wiem że olej pod wpływem temperatury nieznacznie zwiększa swoją objętość, ale chyba nie do tego stopnia)

Czytałem trochę na forum i coś piszą o filtrze i zaworze zaciętym zaworze rozdzielacza, gdzie znajdę te 2 elementy, zawór to prawdopodobnie że przy rozdzielaczu, a gdzie jest ten filtr i ile powinno być oleju w tym zbiorniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Filtr jest wewnątrz zbiornika oleju, od góry masz przykręconą pokrywę, nie pamiętam na ile śrub. Ja leję olej przy opuszczonym hederze w okolice maksimum na miarce w zbiorniku i zawsze się sprawdzało. Nie wiem gdzie jest zawór u mnie przyczyną takiej sytuacji był przycięty zaworek przy prawej lampie, idą do niego takie dwa sztywne przewody hydrauliczne. Nigdy nie zgłębiłem wiedzy tajemnej do czego on służy pomimo że koszę 525 już 14 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1682    0

sawin698 ja właśnie nie mam tam żadnego bagnetu o ile dobrze pamiętam, jutro będę to sprawdzę dokładnie, mógłbyś mi podać ile cm od korka jest poziom max? Dorobię sobie swój bagnet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Wcześniej nie mogłem odpisać. Od wewnątrz korka do maksimum jest 15 cm. Bagnet jest nitowany do wnętrza korka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj