ninjaMajewski

Massey Ferguson 660 - nie działa młocarnia

Polecane posty

Witam,

mam problem z kombajnem Massey Ferguson model 660.
Po załączniu dźwigni w kabinie nie załącza się młocarnia. W ogóle nie rusza.
Z zewnątrz widać tylko, że przesuwa przy młocarni reaguje na dźwignię z kabiny.

Co może być tego przyczyną? Albo od czego zacząć sprawdzanie?

Pozdrawiam,
Krzysztof.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Piszę na podstawie 525 ale powinno być podobnie... jak załączysz młocarnię zobacz czy napęd z lewej strony silnika przechodzi wałem  na koło pasowe po prawej stronie. Tam jest wariator prędkości młocarni. Zobacz co po drodze się nie kręci. Jeśli koła pasowe się kręcą a młocarnia nie, pod wariatorem na wale jest wpust, mogło go coś ściąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do przyczyny.
Pękła mi tarcza załączania młocarni. Takie coś:
Tarcza młocarni kombajn Massey Ferguson 1026555M1 | Części ...

 

Ale problem jest z wytrzymałością tych tarcz albo problemu po stronie napędu.
Zmieniałem ta tarczę dwa razy w przeciągu tygodnia i zrywa mi na niej zęby po 3-4 godzinach pracu. I to wcale bez dużego obciążenia.

Co może być jeszcze przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Element ten załącza jak rozumiem  młocarnię, podajniki, wytrząsacze? Jeśli tak to możliwości jest wiele. Jeśli młocarnia po rozpędzeniu i wyłączeniu napędu buja się swobodnie to ją eliminujemy. Mogą być uszkodzone łozyska na podsiewaczach, wytrząsaczach, wyciągnięty łańcuch na którymś podajniku i zaczepia o obudowę podajnika. Szukaj miejsca które stwarza opory w pracy a ta tarcza po prostu nie wytrzymuje tego obciążenia i puszcza. Można spróbować poluzować pasy i zobaczyć czy dany element się kręci, podajnik zbożowy lub kłosowy nie hałasuje podczas pracy? W jakim stanie łańcuchy i zębatki? Trudno tak zgadywać na odległość i bez wiedzy o tym co zostało wymienione wcześniej ale cos stwarza za duży, niewłaściwy opór w mechanizmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiwi69    0

u mnie identyczny problem (mf 830 to samo lub bardzo podobne) i dopiero na jesieni pomogła specjalna dorabiana tarcza z metalu, wycinana w kawałku blachy laserowo. Sprawdzone było praktycznie wszystko, od łańcuchów po wytrząszacze i łożyska na wale głównym młocarni, dalej zrywało tę tandetę po 2-3h pracy niezależnie od obciążenia młocarni. Nie mam pojęcia dlaczego rwało tę tarczę, e prawdopodobnie przez luz, który jak się okazało po wyjęciu głównego wału młocarni, łożyska się kręciły w tej obudowie i tam był luz bardzo malutki, na wale łozyska siedzialy sztywno i same łożyska też były ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj