Polecane posty

agroKadzice    4
Witam wszystkich. Mam dylemat gdyż jestem na etapie zakupu brony talerzowej kompaktowej i chciałbym zasięgnąć porady osób które mają takie sprzęty. Czy ciapek sobie poradzi w 1.8m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz55555    12

Pociągnąć pociągnie ,chyba że jakieś pagórki,tylko pytanie o udźwig i stabilność, coś więcej o parametrach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroKadzice    4

Ciągnik dosyć dobrze dociążony z przodu, koła dociazone i 100 kg obciążników. Podnośnik zmodyfikowany, dwa siłowniki wspomagające, rozsiewacz 600 litrów dźwiga spokojnie. Klasa ziemi 2,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

Kuźwa, ja się zastanawiam nad talerzówą 1,6 czy mi 3512 z tym pójdzie a tu 1,8 do ciapka. To chyba mogę sobie kupić 2m. Do czego ci ta talerzówa, po ściernisku czy do uprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja do ursusa 912 kupiłem 2.2m i na moje ziemie jest w sam raz żeby jechać te 8km/h więc wątpie że bedzie efekt jakikolwiek na polu przy ciapku.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroKadzice    4

Miałem zwykła i dawała spokojnie radę tylko nie było sensu naprawiać już i sprzedałem. I teraz kompaktowa chce kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz55555    12

Szczerze powiedziawszy nie wiem czy osiągniesz zadowalająca prędkość,ja jak nieraz robiłem  moją Mką cięższe pracę to na 3 a żeby 4 to już trzeba gnieść,no i odnalony punkt ciężkości np. rotacyjna 365 kg nie pod każde wzniesienie da się przodem podjechać 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroKadzice    4

Ja mam opryskiwacz krukowiak optimal 600 250kg pusty plus 600 litrów cieczy roboczej i daje rade wiadomo że z gazem ostrożnie przez bruzdy ale jest ok. Stara brona 4 spokojnie szedł nie było zdarzenia żebym 3 robił. Chyba się skusze na 1,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

W tych 30stkach diabelna moc chyba drzemie bo opryskiwacz 850kg z wodą to 60tka ledwo dzwiga nie mowiac o latajacym przodzie. Czary mary......

  • Like 2

-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroKadzice    4

Bo myślałem że ktoś się wypowie kto posiada a nie same domysły i wysmiewanie. Nie każdy posiada 100 h i ciągniki po 100 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
1 godzinę temu, przemekuliski napisał:

no tak założył temat na forum z pytaniem, każdy odradza a ten pisze że i tak kupi to po co się pytać :D

Co cię obchodzi czy kupi czy nie, chciał poczytać opinie i rady innych ludzi a zrobi co uważa, talerzówka 1.8 do 30 to przesada bo nie wiadomo czy pójdzie z 1.6, ale zrobi jak uważa, pewnie nowej nie kupuje więc sprzeda i kupi mniejszą. Sam bym chciał talerzówkę chociaż też odradzają na forum.

Dodam jeszcze że lepiej poczytać rad ludzi na forum, rolników którzy się znają na tym a nie np. tak jak ja mam sąsiada który od kilkudziesięciu lat 60 uprawia 6 ha a wydajność ma zboża 2-3 tony z ha i co roku jakoś mało sypie a wapna nie było 30 lat na polu...

Edytowano przez camo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroKadzice    4
camo napisał:

Co cię obchodzi czy kupi czy nie, chciał poczytać opinie i rady innych ludzi a zrobi co uważa, talerzówka 1.8 do 30 to przesada bo nie wiadomo czy pójdzie z 1.6, ale zrobi jak uważa, pewnie nowej nie kupuje więc sprzeda i kupi mniejszą. Sam bym chciał talerzówkę chociaż też odradzają na forum. Dodam jeszcze że lepiej poczytać rad ludzi na forum, rolników którzy się znają na tym a nie np. tak jak ja mam sąsiada który od kilkudziesięciu lat 60 uprawia 6 ha a wydajność ma zboża 2-3 tony z ha i co roku jakoś mało sypie a wapna nie było 30 lat na polu...

Dokładnie zależy jak kto podchodzi do sprawy. Ja tam wolę zainwestować w pole to i plony są. A opinie użytkowników są ważne. Powiedziałem że kupię bo jak dobrze pójdzie to może zmienię 30 na mf 255.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
1 godzinę temu, agroKadzice napisał:

Dokładnie zależy jak kto podchodzi do sprawy. Ja tam wolę zainwestować w pole to i plony są. A opinie użytkowników są ważne. Powiedziałem że kupię bo jak dobrze pójdzie to może zmienię 30 na mf 255.

chciałbym talerzówkę do podorywki ale nie wiem czy ma to sens, a chciałbym też coś większego bo jakbym kiedyś kupił coś większego to nie musiał bym talerzówy kupować nowej. Do tego trzeba szybkości a ja mam pola gdzie pod strome górki czasem trzeba jechać więc może nie być lekko z 1.8 czy 2 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroKadzice    4

No właśnie ja biorę pod uwagę 1.8 już max mam nadzieję że 30 da radę a pod mf 255 już będzie w sam raz 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami8    26

Ja kupiłam 2.2 do Zetora 7211. I właśnie myślę czy nie za dużo. Myślę ile obciążenia muszę na przód rzucic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jakiego producenta brona talerzowa kompaktowa 1.8m najlepiej zrobi robotę po ściernisku ?

Piasty wybrać ze smarowaniem czy bezobsługowe ?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj