PiotrUrbaniak

Podwyższanie mocy- Zetor Forterra lub Zetor Proxima

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam grono, Chcę podnieść moc w moim Zetor Forterra HSX 110 mr.2013. Obecnie ma 107 km i bardzo dobrze sobie radzi, ale teraz potrzebuje podwyższyć moc do 137 km. Moje pytanie to: Jakie firmy polecacie do tego typu operacji? Ile płaciliście za podwyższanie mocy w Forterce lub Proximie? Jakie są efekty? i czy jesteście zadowoleni? Dodam że mój Zetorek ma mechaniczną pompe paliwa a nie Comon Rail. Pozdrawiam :D

20170926_163038.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Do tego raczej trzeba wymontować pompę i dać ją na stół do regulacji, raczej nikt na podwórku tego nie zrobi, bo laptop tu w niczym nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Zwiększ ciśnienie doładowania na turbinie, pompa podobno sama sobie w zetorze dawkę zwiększy, info od osób co to robiły w zetorze. Jak sam nie chcesz grzebać to dam ci namiar na osobę która Ci to zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

mam Forterrę 100 dużo żwawości i elastyczności silnikowi dodało zmiana filtra cząstek stałych na Sewisowy  czyli z przelotem, do tego EGR zaślepiony. Spalenie w dół o 20 % mocy nie wiem ile więcej bo nie mierzyłem ale 10% spokojnie w górę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huard    13

witam panowie moze ktoś wie jak zwiekszyć ciśnieniedoładowania na turbinie w proxie 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huard napisał:

witam panowie moze ktoś wie jak zwiekszyć ciśnieniedoładowania na turbinie w proxie 8441

Dokładam się do pytania, jak zwiększyć ciśnienie doładowania w zetorze 9540? Zwiększając dawkę paliwa czy jakoś inaczej, proszę o odpowiedz


GrzegorzKulawiecki napisał:

huard napisał:

witam panowie moze ktoś wie jak zwiekszyć ciśnieniedoładowania na turbinie w proxie 8441

Dokładam się do pytania, jak zwiększyć ciśnienie doładowania w zetorze 9540? Zwiększając dawkę paliwa czy jakoś inaczej, proszę o odpowiedz

Wie ktoś która sróbką trzeba podkręcić by zwiększyć dawkę paliwa w zetorze 9540?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385 napisał:

Zwiększ ciśnienie doładowania na turbinie, pompa podobno sama sobie w zetorze dawkę zwiększy, info od osób co to robiły w zetorze. Jak sam nie chcesz grzebać to dam ci namiar na osobę która Ci to zrobi.

Jak zwiększyć ciśnienie doładowania , możesz napisać mam zetora 9540?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś, kto wie jak zwiększyć ciśnienie doładowania w zetorze 9540, przy turbinie nie ma zaworu Westgate ani gruszki czy też cięgła, by coś podkręcić, więc w jaki sposób to zrobić,? Ciągnik po remoncie, pompa po naprawie itd. ale mocy jakby brakowało, wydaje mi się że gdyby zwiększyć ciśnienie doładowania to wtedy wzrosła by dawka paliwa poprzez korektor na pompie, ciągnik podczas orki nie dymi tak jakby paliwa było ubogo, gdy dmuchne sprężonym powietrzem w korektor na pompie i przy gazuje wtedy zadymi, więc wygląda na niskie ciśnienie doladowania, podłączyłem miernik ciśnienia i pod obciążeniem dochodziło do 0,6 bara przy max obrotach, to chyba trochę mało. Proszę o odpowiedź osoby które znają się w temacie, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Sam piszesz że nie dymi, więc problem jest w pompie. Poszukaj info o pompach Motorpala, raczej korektor na pompie wymaga regulacji żeby dawał pełną dawkę paliwa

https://www.agrofoto.pl/forum/topic/48825-zetor-16145-korektor-dawki-paliwa/?do=findComment&comment=886724

Przejrzyj ten temat, co pisze ginterpol

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale gdy dam ciśnienie na korektor ze sprężarki to dymi, chyba że korektor powinien dawać lepsza dawkę przy mniejszym ciśnieniu, pompa była 3 razy na sprawdzeniu i wszystko podobno ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez DominikDziekan
      Witam, chciałbym zakupić zetora 10540, mam upatrzone jedno ogłoszenie w cenie 58000 zł ciagnik z 1996 roku 14000 mth przepracowane.Chciałbym zapytać posiadaczy czy warto wgl brać pod uwagę ten model czy lepiej kupić Renault bo cena i komfort pracy podobne, tylko nie wiem jak z ewentualnymi naprawami i wgl całą eksploatacja. przeglądałem całe forum zwiazane z tematem tego ciągnika ale nie znalazłem nigdzie porównania z innymi ciagnikami, bo w tym momencie za takie pieniądze można kupić nawet Renault Celitis, ale aż strach myślec jak z cenami za serwis i części. Ciągnik będzie pracował jako główny w 30 ha gospodarstwie, i będzie ciągnikiem do wszystkiego od opryskiwacza po orke. Liczę na waszą pomoc i za wyrażone zdanie z góry dzięki. 
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj