Gqrtek

CLAAS VARIANT 270 Nie rygluje klapy " puszcza ciśnienie

Polecane posty

Gqrtek    0

Witam jestem posiadaczem Prasy rolującej CLAAS Variant rotocut 270 od dłuższego czasu mam problem z otwierającą się klapą "nie rygluje haków " zamyka lecz po kilku chwilach haki odpuszczają i pali się kontrolka niedomkniętej klapy trzymam wtedy na rozdzielaczu traktora podczas belowania aż zacznie nabijać ciśnienie wtedy się nie otwiera siłowniki były regenerowane lecz bez zmian dodam też że przy siłownikach są kostki czytałem że są to zamki hydrauliczne myślałem że to może to  jedna kostka została wymieniona na nową a drugą rozebrałem i wymieniłem uszczelniacz był już podniszczony oraz dla pewności wymieniłem sprężynkę i dalej jest tak samo proszę o pomoc jest to bardzo uciążliwe wystarczy chwilka nieuwagi i zaraz trzeba wychodzić i rozwijać cały balot dodam jeszcze że gdy brakuje  materiału do prasowania i szybko nie zawrócę też się otwiera tylko podczas stałego prasowania nie otwiera się klapa za rady z góry dziękuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Rozdzielacz w ciągniku dobrze trzyma?

Może być też wina czujnika, a własciwie jego zamocowania, może sie poluzował, u mnie gdy się bardzo poluzował to nawet przy zamkniętych hakach świeciła się kontrolka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gqrtek    0

Niestety nie jest to wina czujnika ponieważ ciśnienie na zimnym oleju schodzi powoli na rozgrzanym klapa otwiera się szybciej gdy przytrzymam na rozdzielaczu  kontrolka nie świeci lecz gdy odpuszczę na rozdzielaczu haki zaczynają się odbezpieczać i  świeci kontrolka czyli z czujnikiem wszystko ok wykluczam raczej problem elektryczny wszystko poczyściłem i posprawdzałem zapewne jest to problem hydrauliczny będę szukał dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Witam, uszkodził mi się manometr w Claas variant 280, a oryginalny kosztuje 600 zł. Chciałem kupić manometr w pobliskim sklepie, ale nie wiem jakie powinno być maksymalne ciśnienie, bo na starym oprócz kolorów nie ma wartości ciśnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quattro44    0
Dnia 8.07.2020 o 03:17, Gqrtek napisał:

Witam jestem posiadaczem Prasy rolującej CLAAS Variant rotocut 270 od dłuższego czasu mam problem z otwierającą się klapą "nie rygluje haków " zamyka lecz po kilku chwilach haki odpuszczają i pali się kontrolka niedomkniętej klapy trzymam wtedy na rozdzielaczu traktora podczas belowania aż zacznie nabijać ciśnienie wtedy się nie otwiera siłowniki były regenerowane lecz bez zmian dodam też że przy siłownikach są kostki czytałem że są to zamki hydrauliczne myślałem że to może to  jedna kostka została wymieniona na nową a drugą rozebrałem i wymieniłem uszczelniacz był już podniszczony oraz dla pewności wymieniłem sprężynkę i dalej jest tak samo proszę o pomoc jest to bardzo uciążliwe wystarczy chwilka nieuwagi i zaraz trzeba wychodzić i rozwijać cały balot dodam jeszcze że gdy brakuje  materiału do prasowania i szybko nie zawrócę też się otwiera tylko podczas stałego prasowania nie otwiera się klapa za rady z góry dziękuje 

witam czy rozwiązales problem? mam 280 rc i ten sam problem dokladnie jak opisales, wymienilem cewke i nadal to samo co jest przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

U mnie też był/jest podobny problem z otwieraniem się haków, aż któregoś dnia mimo zamknietej klapy czujnik pokazywał że jest otwarta. Wyregulowałem blaszkę, na klapie, która wciska czujnik zamknięcia klapy i od tej pory ani jednego bela nie musiałem rozwijać. Warto sprawdzić bo blaszka może się poluzować.

Nadmienie, że u mnie hak też sam sie poluzowuje z czasem, ale na szczęście klapa jest nadal zamknięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gqrtek    0

temat zamykam z braku czasu nie miałem kiedy napisać problem rozwiązany lecąc po przewodach hydraulicznych od siłowników doszedłem do głównego rozdzielacza jest tam zawór zwrotny z takim plastikiem był nadpęknięty i puszczało olej po wymianie tego plastiku na nowy klapa jest zaryglowana i stojąc nawet tydzień czy dwa nie puszcza nawet milimetr belowanie z udręki stało się bardzo przyjemne  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj