arkadian12

MF255 stukanie przy pracy z podnośnikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arkadian12    1

Witam

Mam MF255 co około 8000mth od jakiegoś czasu zaczęło mi stukać gdzieś na wysokości skrzyni/pompy jak podnoszę jakąś maszynę. Głównie podnoszę siewnik lub widlak. To nie jest zwykłe stukanie, ja wiem, że te ciągniku stukają przy pracy podnośnika i to jest od nowości, ale teraz to jest jak "walenie". Prześledziłem prawie wszystkie wątki i nie ma tam podobnej sytuacji, małe stukanie tak ale takie duże nikt nie opisał takiego problemu, jedynie ktoś się o to pytał, ale nie dał odpowiedzi.

Praca na stałym wydatku przy przełączeniu na hydraulikę zewnętrzną jest cicho, hydraulika zewnętrzna obsługuje mi opryskiwacz, rozsiewacz i wszystko jest OK cicho pracuje. Gdy przełączę na pracę podnośnika i trochę olej się rozgrzeje to zaczyna walić, ten dźwięk słychać jakby na wysokości łączenia mostu ze skrzynią naprawdę jest głośno. Jak podniosę siewnik to już od niskiego podniesienia słychać głos, tak więc to nie jest przeciążenie w skrajnym położeniu ramion najwyżej. Podnośnik po zgaszeniu ciągnika trzyma siewnik ok 15 min i wydaje mi się, że stuknięcie jest przy sytuacji jak podnośnik drga tzn przy siewniku w górze przy zapalonym ciągniku ramiona delikatnie opadają i podnoszą się i wtedy jest ten stukot. Sprawdziłem ciśnienie na złączu hydrauliki zewnętrznej mam 150 przez sekundę potem się normuje na 140 atm. Filtr jest czysty, olej ma ok 250 godzin, był dwa lata temu wymieniony. Spuściłem obecnie olej, zaglądałem przez filtr nic nie widać, jak ktoś miał może taki problem, zasugeruje co jest nie tak, czy wina pompy czy jakiegoś napędu pompy (wałek, łożysko) Nie chcę całego ciągnika rozkręcać, bo może ktoś miał podobny problem i mi podpowie.

Pozdrawiam

Arek

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadian12    1

Dzięki za zainteresowanie. Użytkuje ten ciągnik ponad 30 lat a od około dwóch ten dźwięk drastycznie się wzmocnił i uważam, że to nie jest normalne i nie chciałbym czego rozwalić przez ignorowanie tych dźwięków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

U mnie ten stukot przenosił się z łożyskowania wałka womu tuż za sprzęgłem. To jest tak zrobione że w tym korpusie co jest sprzęgło, za łożyskiem wyciskowym jest taka przekładnia przekazująca napęd na wał, który leci dołem przez wszystkie następne korpusy i napędza pompę i wom. Naprawdę niewielki luz wybity w obudowie jednego z łożysk, u mnie było 0.05 do 0.1 mm powodował hałas stuki w tylnym moście....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadian12    1

Dzięki Sawin698

Też tak mocno już stukało, ja ten dźwięk słyszę  na wysokości gdzieś skrzyni, ciężko to określić.

Z tego co kojarzę to za łożyskiem ślizgowym jest taka pokrywka i za nim jest te łożysko? Wymiana od strony sprzęgła?

Jak bardzo się to wyciszyło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Tak w tej obudowie jest łożyskowanie. Wymienia się od sprzęgła. Cicho było z 1000 mth, teraz od nowa zaczyna być powoli głośniej. W sklepie jak kupowałem mówili że jakość dzisiejszych części jest o kant d... i na długo nie pomoże. Przy kolejnej rozbiórce spróbowałbym w starą obudowę wkleić łożysko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Pompa jest osadzona na dwóch palcach w korpusie. Jak w pompie wyrobia się otwory lub te palce to pompa dostaje luzu i podczas pracy stuka na tych palcach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

U mnie też kiedyś nie stukało potem mocno stukało teraz prawie nie stuka jeździć obserwować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadian12    1

Witam

Tak więc zacząłem rozbierać ciągnik. Obecnie jest rozpołowiony na wysokości sprzęgła. Łożysko na wałku WOM od sprzęgła OK. Ale jak mam rozjechany ciągnik kręcąc wałkiem WOM od sprzęgła przy wyłączony tylnym wałku WOM jest słyszalny stuk co pewien fragment obrotu i przycięcie się wałka. Wyczuwa się to kręcąc. Stuk słychać na wysokości łączenia skrzyni z tylnym mostem. Mam odkręconą dolną pokrywę od filtra hydrauliki i tam nie dostrzegam nic,  ale dźwięk ewidentnie gdzieś się generuje na łączeniu skrzyni z tyłem.  Rozpołowienie pozwoliło mi trochę lepiej zlokalizować ten dźwięk, może to jakieś tam łożysko lub koło zębate. Obecnie robię sprzęgło, przednie uszczelnienia przy okazji i chyba przed żniwami już nie będę rozpoławiał dalej ciągnika. Przełożę to raczej po żniwach. W dalszym ciągu będę wdzięczny za wasze sugestie, może coś jest jeszcze na co powinienem zwrócić uwagę.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj