News
ARTI2019

słoma przed rzepakiem zabierać czy ciąć i zaorać

Polecane posty

ARTI2019    2

słoma przed rzepakiem zabierać czy ciąć i zaorać  tak jak w temacie co polecacie, co bedzie najskuteczniejsze ?

Mich9    596

jak chcesz się okraść to zabieraj

• Like 2

Wiadomość z agroFakt.pl

ma123    10

chyba z jednej tony słomy jest bodajże 7 kg azotu tagże odpowiec sobie san

RU68    274

Azot akurat pomijamy bo jest potrzebną pożywką dla bakterii natomiast pozostałe składniki to wartość od 400 do 1000 zł na ha -ważne pocięcie i wymieszanie najlepiej z dwa razy z odstępem tygodniowym plus troszkę wapnia 

Bartek933    4527

Ja zabieram, jeżeli bez orki to tym bardziej zebrać i do tego nisko kosić

• Confused 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

RU68    274

jeżeli bezorkowo ST to tym bardziej słoma powinna zostać między rzędami -zatrzymuje wilgoć i ogranicza zachwaszczenie

• Like 1

Bartek933    4527

Masz rację, nie wspomniałem o jaki typ uprawy chodzi. A chodzi o uprawę uproszczoną 

ARTI2019    2

Sciernia na 100% będzie orana na podkładkę 10cm i bronowania ,następnie będzie orane głęboko na 20-25cm, z chęcią bym słomę zostawił popryskał baktimem i zaorał ale nie wiem czy to nie wpłynie negatywnie na rozwój jesienny rzepaku, piszcie swoje opinie bo rzepak sieje pierwszy raz a kupiłem materiał nasiewny aganos od syngenty i chce zrobić jak najlepsze podłoże 

sumek666    4363
2 godziny temu, Bartek933 napisał:

Dlaczego?

Bartek933    4527

Łatwiej mi zasiać

Bartek933    4527

Znajomy ma zdecydowanie lepszy sprzęt i ten sam problem. Najlepiej to orać pod rzepak. Wtedy aby dobra dawka azotu na rozkład i wody. A autorowi tematu radzę zaorać na raz i na to wał jeżeli jest możliwość

RU68    274
4 godziny temu, Bartek933 napisał:

Nie polecam pod rzepak uproszczonej wręcz przeciwnie albo głęboki ST albo głębosz lub głęboka orka rzepak nie lubi zbitego podglebia co innego po rzepaku tam uproszczona jak najbardziej

Bartek933    4527

Wiem ale ubiegły ekstremalny rok nas do tego zmusił i póki co wszytko poszło pozytywnie, jeszcze tylko waga wszystko zweryfikuje

mysza103    47
Dnia 4.07.2020 o 20:42, Bartek933 napisał:

Znajomy ma zdecydowanie lepszy sprzęt i ten sam problem. Najlepiej to orać pod rzepak. Wtedy aby dobra dawka azotu na rozkład i wody. A autorowi tematu radzę zaorać na raz i na to wał jeżeli jest możliwość

Ja w tym roku będę robił na razówkę , pszenica jeszcze ze 2 tygodnie postoi , słoma będzie pocięta , po około tygodniu NPK , 100 litrów RSM , orka , siew rzepaku , zaraz po siewie  oprysk doglebowy z 60 litrami RSM .

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PanPawel
      Jak prowadzić plantacje rzepaku w sezonie 2020? Jakie macie plany nawożenia rzepaku? Jaką strategię przyjąć na ochronę chemiczną?
      Dyskutujemy o uprawie rzepaku.
      Piszecie jakieś kontrakty na rzepak?  Jaka cena proponowana? 
    • Przez damiandg
      Witam zrobiłem odchwaszczanie przed wschodowe ale ono nie podziałało ze względu na susze. Teraz chciałbym zrobić poprawkę za pomocą Metazachloru i Nawigatora. Czy ma to sens czy czekać do wiosny??
    • Przez lotnik993
      Faza 4 /6 liści w rzepaku więc czas na oprysk jak sądzicie który lepszy 
    • Przez Krakers16
      Witam :mellow: Zbliza sie zima a wiec czy ubezpieczacie swoj rzepak ? Jesli tak to w jakich firmach jakie sa ceny? i jakie pakiety wybieracie? Wgoloe to mam takie pytanie czy mozna teraz ubezpieczyc rzepak jakimis dwoma pakietami a wiosna na lato nastepnymi jesli tak to czy doplata bedzie obowiazywal dwa razy czy tylko raz?
    • Przez Pawel64
      Witam proszę o podpowiedzi : rzepak siany 29 sierpnia,  zastosowałem Metazanex 500 w ilości 2l/ha  bezpośrednio po siewie, natychmiast po zastosowaniu środka padał obfity deszcz przez tydzień, rzepak po wschodzie przybiera niebieskofioletowy kolor i nie rośnie, likwidować czy czekać ?? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj