Skocz do zawartości
pawlus224

Z-224/1 nieużywana od X lat

Polecane posty

WHATEVER

pawlus224    1475

Mam na oku prasę z 89roku używaną 3 sezony a póżniej już stała w garazu az do dziś , jest mało wypracowana ma farbę na palcach podbieracza , bez wałka i do naprawienia bo iglice są zgięte ;) ile można "dac " za taką prasę zeby się nie oszukac ? co o tym myslicie ?

milanreal1    290

Hmm najlepiej by było wypróbować ale jak igły zgięte to nie wiadomo czy czasem coś jeszcze nie szwankuje... Tak obserwując ceny na allegro zaczął bym od ok 6-7tys.

pawlus224    1475

No własnie ;) myślę ze albo scieło kołek albo jest zle ustawione na łancuchu albo tryby zle ustawione :) bo widac ze ma wymienione truby i aparaty ale nikt sie nie dowie dlaczego bo to prasa wdowy a pracowała nią podobno jej córka (co tłumaczyłoby wgięcia ) i prawdopodobnie jak się popsuła to dała spokó albo jakis wiejsci mechanik zle poskładał :D

jak na rocznik to tez mysle ze te 7 tys ale znowu jakbysmy ją zrobili a prawdopodobnie tylko ustawili to byłaby sporo warta :)

P.S. nie wie ktos ile kosztuje wałek do prady WOM ? i czy da się kupic połówkę ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukaszjarm    4

ja bym sie zxastanowi 2 razy nad ty bo jak ma jakos wade i dlatego jej nie uzywano i nie naprawiono

Ferdek07    62

a co niekoszerna czy co że się boicie, jak stała pod dadaszeniem nie zastanawiał bym się tylko brał jeśli cena jest atrakcyjna, bo nawet jeśli coś nie tak to lepiej jak jest coś nei tak w mało wypracowanej jak w jakiejś wyciuchanej, ;)

pawlus224    1475

Ferdek podzielam twoje zdanie :D

woła za nią 10 tys i się baba uparła ani jej przetłumaczyc ;[ juz wiem co jest przyczyną - wyrobione koło zębate to które napędza aparaty i iglice . Drogo ceni bo rocznik stary wałek trzebaby było kupic nowy (500zł) no i to koło zebate jakąś stówkę a i jeszcze z pół dnia przyprowadzic i zrobic ;) a ja mam tyle siana juz gotowego do sprasowania ...

P.S. kupię dobrą prasę z lubelskiego :)

staszek    3

to jak ją zakupisz to zapodaj fotkę. a ile ona mogła sprasować w ciągu tych 3 lat?

pawlus224    1475

Nie kupię jej :D bo chcą 10 tys a do wymianyu jest to kolo zebate i trzeba kupic wałek nowy ...

nie kalkuluje mi się to ;)

pawlus224    1475

Nie chcąc zakładac nowego tematu , zapytam tutaj (chyba moderatorzy nie będą mi tego mieli za złe?) : czy mógłby mi ktos podac wymiary tej blachy do której mocuje się lewą tylną lampę ? chodzi mi o z-224/1 która posiadała oswietlenie elektryczne .

dziękuję z góry :)

pasiu66    17

Ja mam prasę tak jak kolega od 10 lat nie używaną sprawną tylko minusem jest rocznik 85r. Ile ona może być warta? Jest w ładnym stanie garażowana widać że dużo nie robiła :)

tomi382    97

Jak już wyszła moda z kostki to sukces wogóle sprzedać ;) zbierające też sprzedaliśmy i jeszcze zostały tylko dwa podbieracze :P

pasiu66    17

Wiesz to zależy gdzie jak ktoś ma większe hodowle to wiadomo ale u mnie większość ma po 10 świń i dwa byki więc trochę tych pras jest i myślę że nie było by problemu ze zbytem chciałem się tylko z orientować po ile one chodzą tak jak napisałem moja od kilku lat stoi jak ktoś się zna to zauważy że dużo nie robiła.

tomacha001    4

juz powoli skończyła era kostek ja prubije sprzedac swoja za 8500tyś w stanie bardzo dobrym i mało kto sie pyta

armi95    0

Ja mam swoją z 96 roku i ile mogła by być warta? Trochę zarobkowała, ale bardzo dobrze wygląda. Iglice nówki, jeden aparat wymieniony 5 lat temu, palce podbieraka oryginalne nie wyłamane.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).
    • Przez pit17
      Witam
      Co moze byc przyczyna nie dzialania wlacznika aparatow wiazacych
    • Przez chrobi123
      tak jak w temacie prasa kostkująca sipma z 224/1 robi jeden długi balik, jak się weżmie popchnie ten płaskownik co jest regulacja balika to utnie i zwiaże a sama nie chce, co to może być, pomocy