Jxu95

Nowy traktor w leasingu

Polecane posty

Jxu95    0

Witam. Przymierzam się do zakupu traktora o mocy około 110-130KM. Początkowo szukałem czegoś używanego, ale za coś konkretnego trzeba sporo zapłacić, więc zastanawiam się czy nie lepiej kupić nowego np. w leasingu. Myślę nad case farmall 115c. Jak wygląda zakup na leasing, opłaca się w ogóle? 

bolid20    84

Opłaca się jak prowadzisz pełną ksiegowość i jestes vatowcem. Warunki też zazwyczaj lepsze jak w kredycie i przy leasingu zabezpieczeniem jest glownie ciagnik.

-----

Jxu95    0

@bolid20 Jestem vatowcem, stad właśnie pomysł aby wziąć w leasing, ponieważ w 2012r brałem na prow i teraz już nie dostanę. 

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertuss    875

Weź tylko pod uwagę, że maszynę w leasingu musisz serwisować jak każe leasingodawca. I to do końca leasingu nie gwarancji. Musisz tez wykupić AC co stanowi dodatkowy koszt.

• Haha 1

Arek    199

Leasing opłaca sie jak odliczasz sobie koszty od podatku dochodowego. W przypadku gospodarstwa lepiej chyba wziąć kredyt.

• Like 1
  • Haha 1

yacenty    1394

Miałem jd w leasingu, miałem kubote w leasingu, miałem przyczepę Pronar miałem talerzówkę.

w piątek kolejna umowa, dziś ciągnik zarejestrowany. Jutro odbiór.

jak czytam wasze komentarze to sorry ale  rzygac się chce.

serio ktoś kupuje nowy ciągnik za 150 300 500 tys i nie kupuje do niego ac?

wiecie ile kosztuje boczna szyba do okrągłej kabiny? 12tys. Ile kosztuje Ac? 0.7  0.8 procent wartości czyli odpowiednio 700 2000 4000Zl

to ze trzeba serwisować ciągnik w leasingu? Robicie sami przegląd w maszynie na gwarancji?

poprzednie leasingi przez 3 lata łącznie kosztowały 7-8 procent. To dużo?

• Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

hubertuss    875

Wykupowanie ac wcale nie jest takie powszechne. CO do przeglądów gwarancyjnych to często jest ich dużo mniej bo rzadko kiedy gwarancja trwa tak długo jak leasing.

Ja nigdzie nie napisałem, że to są jakieś kosmiczne czy zaporowe koszta. Napisałem jedynie, ze należy wziąć to pod uwagę.

asharot    344
3 godziny temu, hubertuss napisał:

Weź tylko pod uwagę, że maszynę w leasingu musisz serwisować jak każe leasingodawca. I to do końca leasingu nie gwarancji. Musisz tez wykupić AC co stanowi dodatkowy koszt.

Serwisujesz tylko do końca gwarancji.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

hubertuss    875

Niekoniecznie. Maszyna jest własnością leasingodawcy i może nakazać ci serwis do końca leasingu. 

yacenty    1394

ja nie miałem takich problemów bo lessingi klasyczne czyli 3 lata plus AC więc nawet mała szkoda to szło wszystko w ASO bezkosztowo

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów

wsbil    23

Leasing to najtańszy kredyt. Jedyna wada to drogie ubezpieczenia bo leasingodawca narzuca wersję ubezpieczenia premium. Zawsze kwota rynkowa z eurotaxu z gornych widełek, naprawa na oryginałach, bez franczyzy, bez wkładu własnego, nawet opony potrafią ubezpieczyć. Bank dba o swoje.

Jeśli ktoś na Vacie to najlepsza opcja.

Można też ubezpieczyć przez leasingodawcę i ubezpieczenie rozłożyć na raty co miesiąc.

Leasing to umowa, dwie strony muszą być zadowolone.

Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

yacenty    1394

teraz robiłem leasing. o 15 przez telefon oświadczenie, o 16.30 dokumenty na mailu, wydruk skan i do firmy. o 17 potwierdzenie że jest komplet dokumentów. o 11 telefon jest zgoda. możemy podpisywać umowę. zabezpieczeniem tylko ciągnik. ubezpieczenie w wersji premium 0.8 proc wartości ciągnika

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów

Andrz_    124

Koledzy bez urazy oczywiście ale co do leasingów  to mam wrażenie że większość z Was tylko o tym słyszała i twierdzi że to jest B .
@yacenty na jaką firmę się zdecydowałeś u mnie najlepiej robi Stare PKO  chociaż EFL  zazwyczaj jest w stanie ich nieco przebić

yacenty    1394

Ja mam na tapecie Santander Efl i PKO 

różnice są kosmetyczne 

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów

KubaMF    617

To też zależy jaki ciągnik, pierwsze słyszę żeby serwisować w aso przez cały okres leasingu. Mamy ruska na leasing, w ofercie 7 letniej oprocentowany tak jak wyżej pisał @yacenty 7-8%. W przypadku rusków dostaje się rok gwarancji i tyle potem niech się dzieje co chce. A jeśli miałbym go przez ten okres 7 lat serwisować przez aso, chociaż takowego aso Belarusa nie ma. W każdym razie u tego dealera co brałem to wymiana oleju w silniku czy skrzyni to jakaś parodia nie wiem skąd ta cena, kosmos. Fajnie postąpili panowie z serwisu bo ciągnik po gwarancji już tydzień a jeszcze przyjadą poprawić parę rzeczy.

Andrz_    124
Napisano (edytowany)
12 godzin temu, yacenty napisał:

Ja mam na tapecie Santander Efl i PKO 

różnice są kosmetyczne 

Ja mam  raty w € + Vat w złotówkach  , jedynym małym minusem  w PKO jest  taka drobna rzecz ,że jak wpłacę rate w ostatnim dniu to  waluta nie zawsze zdąży się zaksięgować i PKO raz na kwartał przysyła notę odsetkową  na jakieś tam drobne w € , oczywiście + VAT , natomiast w EFL-u się to nie zdarzyło .
Oby dwie uczciwe , bez ukrytych kosztów .  

Edytowano przez Andrz_

yacenty    1394

ja tylko raz wziąłem kredyt w walucie i to był ostatni raz, teraz wszystko w PLN

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów

Andrz_    124
Napisano (edytowany)

Ja zarabiam w €  , leasingowany sprzęt  też płatny w € 😉 , więc sam rozumiesz

Edytowano przez Andrz_

yacenty    1394

dokładnie, bierze się w walucie w której się zarabia

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ZbigniewK
      Witam.
      Od niedawna jestem posiadaczem Case 1420. W tym roku będą to moje pierwsze żniwa z tym kombajnem i w związku z tym mam do was kilka pytań. Mianowicie, wyjechałem nim pierwszy raz w pole aby sprawdzić jak maszyna działa i zaobserwowałem kilka problemów, z którymi nie mogę sobie poradzić.
      -> Kombajn tnie słomę, (sieczkarnia jest schowana, nie chcę, żeby była pocięta). Zauważyłem, że jest pocięta bardzo drobno już na rotorze. 
      -> Słabo czyści zborze, w zbiorniku jest pełno kłosów
      Bardzo proszę was o pomoc, jakieś rady co zrobić, ewentualnie, jeśli moglibyście przyjechać i pokazać co i jak, lub zaprosić mnie do siebie aby wyjaśnić jak wszystko dobrze ustawić. 
    • Przez Eminencja
      Witajcie. Mam problem z rozdzielaczem hydraulicznym w kombajnie case Axial Flow 1660. Ma ktoś może jakieś namiary na specjalistę który się zna i faktycznie coś poradzi? Robiony był w Tucholi jest jeszcze gorzej. Okolicznych mechanik od hydrauliki siłowej do koparek udaje że coś robi juz prawie rok. Wiem że jest temat problematyczny i mało kto umie to naprawiać. Może ktoś ma jakieś doświadczenia i coś pomoże?
    • Przez 5120CASE5120
      Dzień dobry, proszę o pomoc, już drugi raz wymieniam uszczelniacze siłownika skrętu w case 5120. Tłok jest gładki, zero śladów które wskazywały by zużycie. Problem jest taki że po jakimś czasie wypchana mi cześć uszczelniacza z jednej strony, zaczyna ciec olej. Kupuje zawsze uszczelniacze za 199 zł chyba najtańsze. Powinien kupić za 250? 300? Słyszałem że może tak się dziać gdy jest powietrze w układzie hydraulicznym. (mam też problem z lewym hamulcem, zapowietrzania się, prawdopodobnie pompka hamulcowa lub pompka w zwolnicy) proszę o pomoc 
    • Przez Damianoxs
      Witam jak w temacie nie działa licznik motogodzin (elektroniczny) nie zapala się. Na krótko był sprawdzany i działa.
      Na lewym 1 pinie około 5V
      Na 2 6V
      Na 3 pinie masa 
      Ostatni 4 pin gdzie brakuje kabelka jest 12v 

• Przez MichalP
      Witajcie
      Potrzebuje  opinii  na temat   powyższego kombajnu, jakiś parametrów, broszury, bo niestety nigdzie nie mogę  nic znaleźć , a taki sprzęt chodzi mi po głowie do koszenia kukurydzy i trochę zboża...
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj