Jxu95

Nowy traktor w leasingu

Polecane posty

Jxu95    1

Witam. Przymierzam się do zakupu traktora o mocy około 110-130KM. Początkowo szukałem czegoś używanego, ale za coś konkretnego trzeba sporo zapłacić, więc zastanawiam się czy nie lepiej kupić nowego np. w leasingu. Myślę nad case farmall 115c. Jak wygląda zakup na leasing, opłaca się w ogóle? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Opłaca się jak prowadzisz pełną ksiegowość i jestes vatowcem. Warunki też zazwyczaj lepsze jak w kredycie i przy leasingu zabezpieczeniem jest glownie ciagnik.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jxu95    1

@bolid20 Jestem vatowcem, stad właśnie pomysł aby wziąć w leasing, ponieważ w 2012r brałem na prow i teraz już nie dostanę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Weź tylko pod uwagę, że maszynę w leasingu musisz serwisować jak każe leasingodawca. I to do końca leasingu nie gwarancji. Musisz tez wykupić AC co stanowi dodatkowy koszt.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Leasing opłaca sie jak odliczasz sobie koszty od podatku dochodowego. W przypadku gospodarstwa lepiej chyba wziąć kredyt.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Miałem jd w leasingu, miałem kubote w leasingu, miałem przyczepę Pronar miałem talerzówkę.

w piątek kolejna umowa, dziś ciągnik zarejestrowany. Jutro odbiór.

jak czytam wasze komentarze to sorry ale  rzygac się chce.

serio ktoś kupuje nowy ciągnik za 150 300 500 tys i nie kupuje do niego ac?

wiecie ile kosztuje boczna szyba do okrągłej kabiny? 12tys. Ile kosztuje Ac? 0.7  0.8 procent wartości czyli odpowiednio 700 2000 4000Zl

to ze trzeba serwisować ciągnik w leasingu? Robicie sami przegląd w maszynie na gwarancji?

poprzednie leasingi przez 3 lata łącznie kosztowały 7-8 procent. To dużo?

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wykupowanie ac wcale nie jest takie powszechne. CO do przeglądów gwarancyjnych to często jest ich dużo mniej bo rzadko kiedy gwarancja trwa tak długo jak leasing.

Ja nigdzie nie napisałem, że to są jakieś kosmiczne czy zaporowe koszta. Napisałem jedynie, ze należy wziąć to pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
3 godziny temu, hubertuss napisał:

Weź tylko pod uwagę, że maszynę w leasingu musisz serwisować jak każe leasingodawca. I to do końca leasingu nie gwarancji. Musisz tez wykupić AC co stanowi dodatkowy koszt.

Serwisujesz tylko do końca gwarancji.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Niekoniecznie. Maszyna jest własnością leasingodawcy i może nakazać ci serwis do końca leasingu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja nie miałem takich problemów bo lessingi klasyczne czyli 3 lata plus AC więc nawet mała szkoda to szło wszystko w ASO bezkosztowo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Leasing to najtańszy kredyt. Jedyna wada to drogie ubezpieczenia bo leasingodawca narzuca wersję ubezpieczenia premium. Zawsze kwota rynkowa z eurotaxu z gornych widełek, naprawa na oryginałach, bez franczyzy, bez wkładu własnego, nawet opony potrafią ubezpieczyć. Bank dba o swoje.

Jeśli ktoś na Vacie to najlepsza opcja.

Można też ubezpieczyć przez leasingodawcę i ubezpieczenie rozłożyć na raty co miesiąc.

Leasing to umowa, dwie strony muszą być zadowolone.


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

teraz robiłem leasing. o 15 przez telefon oświadczenie, o 16.30 dokumenty na mailu, wydruk skan i do firmy. o 17 potwierdzenie że jest komplet dokumentów. o 11 telefon jest zgoda. możemy podpisywać umowę. zabezpieczeniem tylko ciągnik. ubezpieczenie w wersji premium 0.8 proc wartości ciągnika


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Koledzy bez urazy oczywiście ale co do leasingów  to mam wrażenie że większość z Was tylko o tym słyszała i twierdzi że to jest B .
@yacenty na jaką firmę się zdecydowałeś u mnie najlepiej robi Stare PKO  chociaż EFL  zazwyczaj jest w stanie ich nieco przebić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Ja mam na tapecie Santander Efl i PKO 

różnice są kosmetyczne 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

To też zależy jaki ciągnik, pierwsze słyszę żeby serwisować w aso przez cały okres leasingu. Mamy ruska na leasing, w ofercie 7 letniej oprocentowany tak jak wyżej pisał @yacenty 7-8%. W przypadku rusków dostaje się rok gwarancji i tyle potem niech się dzieje co chce. A jeśli miałbym go przez ten okres 7 lat serwisować przez aso, chociaż takowego aso Belarusa nie ma. W każdym razie u tego dealera co brałem to wymiana oleju w silniku czy skrzyni to jakaś parodia nie wiem skąd ta cena, kosmos. Fajnie postąpili panowie z serwisu bo ciągnik po gwarancji już tydzień a jeszcze przyjadą poprawić parę rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
12 godzin temu, yacenty napisał:

Ja mam na tapecie Santander Efl i PKO 

różnice są kosmetyczne 

Ja mam  raty w € + Vat w złotówkach  , jedynym małym minusem  w PKO jest  taka drobna rzecz ,że jak wpłacę rate w ostatnim dniu to  waluta nie zawsze zdąży się zaksięgować i PKO raz na kwartał przysyła notę odsetkową  na jakieś tam drobne w € , oczywiście + VAT , natomiast w EFL-u się to nie zdarzyło .
Oby dwie uczciwe , bez ukrytych kosztów .  

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja tylko raz wziąłem kredyt w walucie i to był ostatni raz, teraz wszystko w PLN


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Ja zarabiam w €  , leasingowany sprzęt  też płatny w € 😉 , więc sam rozumiesz

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

dokładnie, bierze się w walucie w której się zarabia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Witam, jest strasznie zielony w tym leasing i potrzebuje porady,gdzie pierw trzeba uderzyć żeby się coś załatwić jakąś maszynę do banku czy do firmy sprzedającej maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj