News
jozef2204

Świecąca kontrolka brak ciśnienia w skrzyni biegów Massey Ferguson 6270

Polecane posty

jozef2204    0

Więc po kolei, rok temu kupiłem Massey 6270,przed żniwami wymieniłęm olej w skrzyni biegów, poszukałem po forach,w książce doboru oleju na stronie fusch był utto 10w30,stou 10w30, stou 10w40,wybór padł na 10 w 40 bo niby parametry pracy ma do 35 stopni, miał być okey,w czasie prac z brona talerzową grzał się silnik,nie wiedziałem jaka była przyczyna,w zimie po zrobieniu hamulca ręcznego wszystko było okey,na wiosnę zaczęła mi najpierw zapalać się kontrolka od zapchanego filtra oleju w skrzyni, w trakcie prac zapalała sie i jak chwilę postał to gasła,jak skończyłem pracę to zacząłem poszukiwania,oczywiście kolejne sprawdzenia oleju,znajomy ma znajomego  który pracował u korbanka i powiedział że olej to teraz shell spirax 10w30 leją więc taki zalałem,przy okazji wyszło dlaczego mi się zapchany filtr świecił,filtr od oleju hydraulicznego po prostu go zmięło(ten w tej metalowej rurze z prawej strony),podobno byle jaki nie będzie bo go zemnie,na nowym oleju przestał się grzać ale zaczęła świecić kontrolka od braku ciśnienia w skrzyni biegów,najpierw po zapaleniu świeciła ok. minuty i gasła ,za drugim i trzecim razem już było trochę dłużej,niestety,za czwartym razem już nie zgasła,i teraz moje pytanie,

gdzie jest czujnik od ciśnienia w skrzyni,patrzyłem to z prawej strony,na samym dole są dwa koło siebie,od jednego idzie kabel do przełącznika chyba skrzyni biegów (taki po skosie do góry wkręcony i ten mi się lekko poci,a drugi jest prosto w skrzynie wkręcony, i moje pytanie czy to ten czy jednak trzeba by gdzie indziej poszukać,niestety akurat w tym jestem nowy i zielony,pewnie za kilka lat będę już cały ciągnik na pamięć znał,dzięki za podpowiedzi.

Dawid1146    3

Wrzuć zdjęcie tej skrzyni z prawej strony. I druga sprawa kontrolka zapchanego filtra czy ciśnienia w skrzyni? 

jozef2204    0
Napisano (edytowany)

Dzięki za zainteresowanie,więc świeci kontrolka od ciśnienia w skrzyni biegówspacer.png,ta z lewej strony.nie działa blokada mechanizmu różnicowego i przedni napęd,skrzynia działa tylko w przełożeniu d,rewers działa normalnie tylko w przełożeniu d, podnośnik normalnie działa,wspomaganie kierownicy działa bez problemów,WOM nie sprawdzałem bo mi do niczego na razie nie jest potrzebny,chwilowo wypuściłem olej ze skrzyni bo muszę uszczelnić dolną  obudowę,tę z korkiem do spuszczania oleju ze skrzyni bo mi coś cieknie,a właśnie,jakich środków używacie zamiast uszczelek? Ja kupiłem loctite 518 tyle że on jest na bardzo cienkie uszczelki, podają że maksymalna szczelina to 0.25mm i to już trzeba nakładać na oba elementy 

ciśnienie pomierzone,zdjęcie numer 3,wyjście pierwsze od góry 16-17atm.

zdjęcie numer 3- wyjście drugie od góry od 6 do 10 atm

zdjęcie numer 3-wyjście 3 to koło filtra głównego od 20 atm. ale nie wiem na ile by poszło bo manometr był do 20

kostka ta koło tłumnika, od sterowania mokrym sprzęgłem, ciśnienie jest tylko na wyjściu z przodu tej kostki natomiast na żadnym innym się nie pojawia,i mam jeszcze pytanie,od czego może być ten żółty czujnik widoczny koło filtra głównego,i może orientuje się ktoś gdzie znajduje się czujnik ciśnienia w skrzyni biegów

DSCF1979.JPG

DSCF1980.JPG

DSCF1985.JPG

Edytowano przez jozef2204
uaktualnienie

Wiadomość z agroFakt.pl

Dawid1146    3
Napisano (edytowany)

Trzeba by zmierzyć ciśnienie czy faktycznie jest niskie czy czujnik nie działa. Trzeba by się wpiąć w te złącze na tym małym bloczku tam jeśli dobrze pamiętam powinno być to niskie ciśnienie... A masz jakieś problemy z jazdą czy np 4WD, WOM?

Edytowano przez Dawid1146

jozef2204    0
Napisano (edytowany)

Czujnik wymieniony(miałem problem żeby go znależć bo u mnie ktos go przekombinował,pewnie serwis bo był z 2013 roku,pewnie nie od tego modelu bo miał założoną dodatkową przejsciówkę i  nie był na wsówki tylko na zakręcane mocowanie,zdjęcie nr 3  w prawym, górnym rogu, czarna śruba to jest czujnik u mnie),pomogło tylko tyle że jak nie był palony to na chwilę skrzynię załącza i po dosłownie kilku sekundach znowu rozłącza,elektrozawory sprawdzone na opór od 11 do 13 omów na każdym pokazuje,i pytanie teraz gdzie szukać dalej przyczyny,zapchany zawór czy elektryka może szwankować?

Problem rozwiązany: uwaga bo do modelu 6270(przynajmniej tego się dowiedziałem) idą 2 różne czujniki ciśnienia oleju hydraulicznego,w moim przypadku normalny czujnik na 2 wsówki sie nie nadał,jest to czujnik 17-20 bar,u mnie idzie czujnik ,https://www.bima.pl/pl/p/CZUJNIK-CISNIENIA-OLEJU-MASSEY-FERGUSON-ORYGINAL/1090 

jest to czujnik 8 bar zakręcany + wygląda jak przejściówka ale czasem to pisze że to niby reduktor ciśnienia, taka niby przedłużka,skrzynia chodzi i problem rozwiązany

Edytowano przez jozef2204
uaktualnienie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Robertb
      Proszę o Wasze sugestie jakie oleje lejecie do modelu  MF 5460 2011r. i pochodnych z tej serii , silnik i skrzynia oraz pojemności  tych  układów.
    • Przez latajacyholender
      Witam,
      MASSEY FERGUSON 6270 2003rok
      Podczas orki ciągnik traci moc i po chwili odzyskuje, przy wciśniętym gazie nawet w podłogę dopiero po chwili obroty rosną.
      Odpala równo, ładnie pracuje, nie dymi.
      Podejrzewam problem z paliwem i mam zamiar wymienić filtry paliwowe (ponoć pasują z starszych modeli MF).
      Czytałem, że są gdzieś sitka do czyszczenia:
      - Na zasilaniu pompy wtryskowej,
      - W ręcznej pompce,
      - Gdzieś jeszcze?
      Do sprawdzenia membrana w ręcznej pompce i membrana w pompie wtryskowej (tu moje pytanie czy jest możliwa ewentualnej wymiany bez demontażu pompy).

• Przez Anonim
      Witam mam problem w Massey Ferguson 6270. Świeci mi się kontrolka tylko że nie wiem od czego ( dodaje z załączonym obrazku ) oraz nie znam przyczyny proszę o pomoc!!

• Przez gienek1312
      witam, szukam porady i pomocy w problemie, a mianowicie posiadam massey fergusona 6290 z pneumatycznym fotelem, prawdopodobnie gdzies byla jakas nieszczelność poniewaz podczas calego nia pracy kilkukrotnie musialem dobijac powietrza do fotela ale ostatnio po dluzszym postoju fotel wogule nie reaguje, tzn kompresorek chodzi dosc głośno ale fotel ani drgnie. ktos poradzi gdzie j jak szukac przyczyny?
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam mf 4370 i mam problem z napędem a mianowicie gdy napęd jest włączony to ciągnik ma opory i hamuje. Co może być tego przyczyną? Z góry dzięki za pomoc
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj