Przemk

Który kombajn wybrać? Bizon Z058 czy New Holland 8050 czy Class dominator 96?

Polecane posty

Przemk    0

Witam, posiadam pytanie, tak jak w tytule: Który kombajn wybrać? Bizon Z058(czerwony) czy New Holland 8050-70 czy Class dominator 96-76. Jakie są wasze opinie na temat tych maszyn? Jaki najlepszy wybór z tej trójki? Czy ceny części do classa są dużo wyższe niż do bizona czy new holllanda? Prosiłbym o zalety i wady poszczególnych kombajnów. Mała ilość ha do koszenia(10ha+ trochę usług). Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29

Według mnie opłaca się mieć już własny kombajn na 10 ha i usługi o ile ma się dobrą wydajność zbóż , u mnie 2 lata temu jak kosił bizonem to plon był średni 7,5 t pszenicy  z ha , bizonowi padła skrzynia i byliśmy zmuszeni na wzięcie kogoś innego , no i przyjechał z jakieś firmy classem tucano  i w magiczny sposób na tym samym polu plon nagle zrobił się z 7,5 t na około 8,5 t  a nawet i ciut więcej . Wniosek z tego taki , że majac 40 ha wtedy byłem w plecy dobre 1000 zł razem z ceną najmu  za  ha czyli ze wszystkiego około 40 tyś  . Od tamtej pory mam swojego dominatora i obskoczy moje i jeszcze usługi i nikt mi nie powie że kombajn lepiej nająć . Jak komuś sypie 3-5 t to jeszcze może by się udało jakoś wymłucić ale jak zboże bujne  to nie ma bata :) . U ciebie myśle że taki 8050 nh zwrócił by się przez 6 może 7 lat  bo dominatory to zdecydowanie droższe kombajny ale jakość myślę jest dużo lepsza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

No niestety ale bizon do takiej wydajności się nie nadaje.. jak nie zgubi to nie domłuci. Jeżeli jest w okolicy sporo kombajnów to myślę, że nie ma kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45

Ja Ci tylko powiem że daj sobie spokój z Bizonem. Nie mówię że to zły kombajn, ale ludzie mają tendencje że nawet stary zachodni jest lepszy od Naszego bo zachodni a to że stary i tak samo kosi jak Nasz i te nowe to już nie ważne. Ja z Bizona przesiadłem się najpierw na Jd 1188, później 2066, a teraz Nh Tc 5070. A kombajn dzisiaj jest potrzebny na chwilę ale musi to zrobić szybko i dokładnie bo z pogodą to sami wszyscy wiedzą jak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemk    0

Darujcie sobie takie rady, że w ogóle nie opłaca się kupować. Nie będę czekał, żeby ktoś łaskawie przyjechał + połowa tyłem wyleci, byle szybciej. W rodzinie jest Z056 od ponad 20 lat, chcemy zmienić sobie na coś trochę lepszego. Pytam się o opinię na temat danych modeli, a nie o decyzję zakupu kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45
4 godziny temu, Przemk napisał:

Witam, posiadam pytanie, tak jak w tytule: Który kombajn wybrać? Bizon Z058(czerwony) czy New Holland 8050-70 czy Class dominator 96-76. Jakie są wasze opinie na temat tych maszyn? Jaki najlepszy wybór z tej trójki? Czy ceny części do classa są dużo wyższe niż do bizona czy new holllanda? Prosiłbym o zalety i wady poszczególnych kombajnów. Mała ilość ha do koszenia(10ha+ trochę usług). Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

A popatrz sobie jeszcze na JD 1177 albo 1188 też fajne są te kombajny, wada jaka była u Nas w 1188 to to że nie sprawdziliśmy instalacji elektrycznej i się trochę spaliło to to byś musiał od razu sprawdzić, u kolegi było to samo na drugi rok więc w tych JD musisz instalacje dokładnie przebadać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65
1 godzinę temu, Bialy8011 napisał:

Ja Ci tylko powiem że daj sobie spokój z Bizonem. Nie mówię że to zły kombajn, ale ludzie mają tendencje że nawet stary zachodni jest lepszy od Naszego bo zachodni a to że stary i tak samo kosi jak Nasz i te nowe to już nie ważne. Ja z Bizona przesiadłem się najpierw na Jd 1188, później 2066, a teraz Nh Tc 5070. A kombajn dzisiaj jest potrzebny na chwilę ale musi to zrobić szybko i dokładnie bo z pogodą to sami wszyscy wiedzą jak jest. 

jak roznica jest miedzy 1188 a 2266? jakie odczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45
8 godzin temu, ochen napisał:

jak roznica jest miedzy 1188 a 2266? jakie odczucia?

Głównie to większa wydajność, w 2066 wszystko włączanie jest guzikiem 😁 a w 11 wajchami, już nie pamiętam jak tam jest z moto widłami ale raczej nie ma pod ręką w dżoju tylko są dalej kawałek 2 wajchy do nich... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Na 10 ha aspiracje dość wysokie jeżeli masz wizję usług 50 100 ha to rzeczywiście warto .To czy kombajn wynajęty gubi czy nie to wina usługobiorcy -to jego zadaniem jest to sprawdzać i zwracać uwagę nawet podziękować i niech zjeżdza z pola . Można jasno ustalić że jeżeli będzie gubić to nie zapłacę . Inną sytuacją jest jeżeli w okolicy brak kombajnów i trzeba się kłaniać . Na pewno warto zapłacić za PORZĄDNĄ  usługę nowym sprzętem ciut drożej ale tam potrzeba jeszcze kilka przyczep i szybki rozładunek . Jeżeli chodzi o modele to miałem kiedyś DOMINATORA 96  hydrostat kombajn prosty i jeżeli zadbany to bezawaryjny przez lata . Przy zakupie najważniejsze to nie wypracowane  osie wytrząsaczy , niespękane sita, zdrowa podłoga podsiewacza,stan łańcuchów przenośników ,listew na bębnie .Minusy to niestety ale heder w  claasach to w przypadku wyległego zboża to porażka a jeżeli nie ma hydraulicznej regulacji motowideł przód tył to horror .Natomiast CNH to praktycznie BIZON . Silnik w CLAAS (mercedes  niezawodny   i trwały )- hydrostat tylko pilnować poziomu i czystości oleju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemk    0
2 godziny temu, RU68 napisał:

Na 10 ha aspiracje dość wysokie jeżeli masz wizję usług 50 100 ha to rzeczywiście warto .To czy kombajn wynajęty gubi czy nie to wina usługobiorcy -to jego zadaniem jest to sprawdzać i zwracać uwagę nawet podziękować i niech zjeżdza z pola . Można jasno ustalić że jeżeli będzie gubić to nie zapłacę . Inną sytuacją jest jeżeli w okolicy brak kombajnów i trzeba się kłaniać . Na pewno warto zapłacić za PORZĄDNĄ  usługę nowym sprzętem ciut drożej ale tam potrzeba jeszcze kilka przyczep i szybki rozładunek . Jeżeli chodzi o modele to miałem kiedyś DOMINATORA 96  hydrostat kombajn prosty i jeżeli zadbany to bezawaryjny przez lata . Przy zakupie najważniejsze to nie wypracowane  osie wytrząsaczy , niespękane sita, zdrowa podłoga podsiewacza,stan łańcuchów przenośników ,listew na bębnie .Minusy to niestety ale heder w  claasach to w przypadku wyległego zboża to porażka a jeżeli nie ma hydraulicznej regulacji motowideł przód tył to horror .Natomiast CNH to praktycznie BIZON . Silnik w CLAAS (mercedes  niezawodny   i trwały )- hydrostat tylko pilnować poziomu i czystości oleju 

Właśnie new Holland wydaje mi się dobrą opcją, mam dość blisko jednego, tylko ktoś tam wsadził silnik perkinsa, oryginalnie one z nimi nie wychodziły. Co sądzicie o tej sprawie? 6 garowy Perkins, 100 parę km mocy. Warto w to iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemk    0

Najbardziej przekonuję mnie właśnie New Holland, tylko czy warto kupić takiego w którym jest silnik perkinsa wsadzony a nie oryginalny do tego modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41
16 godzin temu, Bialy8011 napisał:

Ja Ci tylko powiem że daj sobie spokój z Bizonem. Nie mówię że to zły kombajn, ale ludzie mają tendencje że nawet stary zachodni jest lepszy od Naszego bo zachodni a to że stary i tak samo kosi jak Nasz i te nowe to już nie ważne. Ja z Bizona przesiadłem się najpierw na Jd 1188, później 2066, a teraz Nh Tc 5070. A kombajn dzisiaj jest potrzebny na chwilę ale musi to zrobić szybko i dokładnie bo z pogodą to sami wszyscy wiedzą jak jest. 

A  jak oceniasz JD 2066 i NH Tc 5070? różnice w obsłudze, awaryjność, wydajność itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45
48 minut temu, martinezo napisał:

A  jak oceniasz JD 2066 i NH Tc 5070? różnice w obsłudze, awaryjność, wydajność itp?

Różnice... JD ma dłuższy podajnik pochyły no to wygodniej się siedzi przy koszeniu, większa kabina i jak siądzie ktoś obok to i tak wygodnie się jedzie, JD łatwiej mi się ustawiało w rzepaku, dużo ładniej czyścił od NH, awaryjność to tam jakieś paski, łańcuchy takie normalne rzeczy, poważniejszych nie było ( chociaż w tamtym sezonie pękł wąż od klimatyzacji i męczyłem się tydzień bez bo ściągali mi go z Francji a dopiero po żniwach mi kumpel powiedział że takie węże też zakuwają i w 3 godziny miałbym klime a ja jak głupi się męczyłem 😄😁🤦‍♂️ to w NH się zdarzyło). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 29.06.2020 o 13:00, Przemk napisał:

Właśnie new Holland wydaje mi się dobrą opcją, mam dość blisko jednego, tylko ktoś tam wsadził silnik perkinsa, oryginalnie one z nimi nie wychodziły. Co sądzicie o tej sprawie? 6 garowy Perkins, 100 parę km mocy. Warto w to iść?

Obecnie też mam CNH CX 760 ale to zupełnie inny model ogólnie się nie psuje ale na sekcje tłoczące pompy paliwowej  czekałem 2,5 roku w BOSCH bo na świecie były nie dostępne jedynie cała pompa (ale po 2,5 roku były prawie za darmo -chyba było ich wstyd) do claas na pewno dostępniejsze części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

znajomy w Rsp ma jd 2066 juz 23 lata i ani mysli go sprzedac a kosza cos ok 300 ha rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj