uzytkownik77

Dominator - luz osiowy wariatora młocarni

Polecane posty

Cześć, 

Odkryłem luz osiowy na wariatorze młocarni w Dominatorze 96. Przesuwa się na boki jak na filmiku, poza tym nic się nie chwieje, nie rusza się w żadnej innej płaszczyźnie. W zeszłym roku wymieniałem łożyska młocarni, nie pamiętam tylko czy taki luz już był wcześniej na wariatorze. Czy to normalne? W serwisówce nic nie ma na ten temat

 

https://streamable.com/wzbcpw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Druga strona nie jest zabezpieczona przypadkiem śruba na imbusa? Mi w JD poluźniła się ta śruba  imbusowa i i cały wał bębna chodził na boki a cepy zawadzały o obudowe wewnętrzna kombajna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Jak byś kiedy przy okazji to rozbierał to możesz zlikwidować ten luz ale tak specjalnie to bym tego nie ruszał , będzie działać i tak 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, SAUTER napisał:

Druga strona nie jest zabezpieczona przypadkiem śruba na imbusa? Mi w JD poluźniła się ta śruba  imbusowa i i cały wał bębna chodził na boki a cepy zawadzały o obudowe wewnętrzna kombajna

Nie nie, tutaj nie ma tego problemu. Wszystko działa idealnie, tylko ten mały luz osiowy.

 

@Marecki2922,

Zrzucić cały zespół koła to nie problem, bo nie ma nic skomplikowanego, tylko nie chcę sobie dokładać pracy jeśli to normalna sprawa. Jedyne co mi przychodzi do głowy to tuleja teflonowa i podkładki. Mógłbyś troszkę rozjaśnić co trzeba wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Miałem taki luz na wariatorze od jazdy i nic z tym nie robiłem ale po kilku latach padło łożysko od strony skrzyni biegowej i musiałem rozbierać , po czym miałem problemy bo powstał luz pomiędzy wałkiem sprzęgłowym a tuleją dlatego napisałem żebyś przy okazji to robił 

A do wymiany tulejki i podkładki dystansowe , ja u siebie dorabiałem u ślusarza , ogólnie to jest dosyć prosty temat ale nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu to nie jest naprawa konieczna 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Marecki2922 napisał:

Ale nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu

Zgadza się, będę tam zaglądał w sezonie. Jak zacznie łapać luz poprzeczny to rozbiorę. Na razie nie ma żadnych martwiących objawów. Dzięki za pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj