patataj_

schemat instalacji elektrycznej senator 60

Polecane posty

patataj_    0
Potrzebuję schematu instalacji elektrycznej do senatora. światła i lewy kierunkowskaz działają A po włączeniu prawego kierunkowskazy na wyłączonych światłach migają wszystkie przednie światła. Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Instalacja elektryczna w tych kombajnach jest banalnie prosta. Dojdziesz po przewodach co gdzie jest a proponuje odłączyć wszystko i podłączyć od nowa. 

Jestem właśnie  po modernizacji elektryki w Mercatorze 75 i wszystko wywaliłem i od nowa podłączyłem na nowych podstawach bezpieczników, przełączników , kontrolek.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patataj_    0
Kombajn został zakupiony na ten sezon A wcześniej widać że zmókł na deszczu i może przez to kable zaśniedziały? Niby trochę przeczytałem te złączki A patrzy atakujące jest czysto ale może to przez to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Najczęściej myszy robią spustoszenie robiąc na bezpiecznikach gniazdo i gryząc przewody tam. U mnie kiepska wiązka była też na wejściu przewodu w kanał wytrząsaczy przy silniku po lewej stronie. Tam też przewody dzielą się na lewy i prawy tył. Mercator nie ma też oddzielnej masy na instalacji tylko każda lampa ma masę prosto z karoserii , warto to sprawdzić bo też może nie łączyć.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3
Dnia 27.06.2020 o 12:08, kamil16251290 napisał:

podłączyłem na nowych podstawach bezpieczników, przełączników , kontrolek.

Opisz w szczegółach, od czego podebrałeś, jakie przekroje przewodów, w osłonach czy bez, jakie czujniki (włączniki), może jakieś symbole, może zdjęcia ze szczegółami. Jednak najlepiej jak byłby szczegółowy schemat. Bo niby proste jak jest w kupie, problemy się zaczynają jak dochodzimy do szczegółów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Schematu nie mam, robiłem z pamięci zapisując sobie tylko od czego są poszczególne kolory przewodów. Więc przez cały kombajn puściłem 10m przewodu 7 żyłowego 1,5mm, identyczny jak do instalacji elektrycznej do przyczep. 

Jako że Mercator nie ma świateł stopu trzeba na tył puścić pozycję oraz kierunkowskazy. Masa bezpośrednio przy lampach jest. Do pozostałych przewodów podłączyłem czujnik zapchania wytrząsaczy, halogeny  i zasilanie kamery.  Całość włożona w peszel ochronny do przewodów elektrycznych. Stacyjkę mam oryginalną, przełącznik kierunkowskazów też . Jako że lampy tylne mam ledy to założyłem przerywacz elektroniczny 12v od jakiegoś skutera. Firma w której pracuje ma sklep z częściami rolniczymi więc dodatkowe kontrolki czy też włączniki halogenów tylnych dobrałem z tego co jest ogólnodostępne. Czujnik wytrząsaczy podłączyłem pod kontrolkę i pod piszczek coś w podobie jak do cofania pojazdów. Panel bezpieczników na 10 szt od c-360 bodajże, zasilanie po wciśnięciu kluczyka, podłączone szeregowo jeden od drugiego i następnie od bezpiecznika bierze się zasilanie pod następne odbiorniki.

Najważniejsze to mieć kontrolkę lub miernik i minimalna wiedzę z zakresu plusa i minusa. Tu nie ma też oryginalnie żadnych przekaźników . Wiadomo, dobrze żeby były ale już się w to nie bawiłem bo  u mnie kombajn na tyle jeździ mało po drogach że nic się z tym nie powinno dziać ale mimo wszystko lepiej żeby wszystko działało. Przesyłam zdjęcia takie ogólne z kabiny. Boczny panel i zmieniony panel pod kierownicą. 

Brak kierownicy bo orbitrol poszedł do regeneracji.

IMG_20200629_204722_compress43.jpg

IMG_20200629_204822_compress95.jpg


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patataj_    0
A od razu się zapytam, wiecie może jakim przyciskiem najlepiej zastąpić oryginalny czujnik zapchania wytrzasaczy?
A od razu się zapytam, wiecie może jakim przyciskiem najlepiej zastąpić oryginalny czujnik zapchania wytrzasaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

orginalny czujnik nie jest drogi nie wiem z czego mógłbyś tu dobarać najlepiej jedz do sklepu może coś bedą mieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj