fyord

poszukuje usług rolniczych w okolicy Oświęcimia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Dewulf
fyord    0

Dzień dobry

Jestem z okolicy Oświęcimia, dokładnie Libiąż i poszukuje osoby chętnej do pomocy. Mam 1 ha ugoru i chciałbym go przygotować pod uprawę na przyszły rok, czy znalazłby się ktoś chętny do pomocy? Może ktoś będzie miał jakieś wskazówki jak to ogarnąć?

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
13 godzin temu, fyord napisał:

Dzień dobry

Jestem z okolicy Oświęcimia, dokładnie Libiąż i poszukuje osoby chętnej do pomocy. Mam 1 ha ugoru i chciałbym go przygotować pod uprawę na przyszły rok, czy znalazłby się ktoś chętny do pomocy? Może ktoś będzie miał jakieś wskazówki jak to ogarnąć?

pozdrawiam serdecznie

Hej kolego, co do usług nie pomoge bo daleko, ale co do likwidacji ugoru to bym zrobił tak:

1. Teraz glifosat - wszystko ładnie załatwi bo wszystko teraz zielone i rośnie.

2. Za 2 tygodnie glebogryzarka i siew gryki w normie 100-120 kg na ha - gryka dobije co powschodzi po glifosacie i rozbije darń

3. Jesienią orka zimowa

4. Wiosną siejesz co chcesz i pole czyste. 

Jak chcesz i możesz to zwapnuj glebe przed glebogryzarką.

Pozdrawiam

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fyord    0

dziękuje za rady, pytanie czy jaka musi być ta glebogryzarka żeby ogarnąć hektar? jak ręcznie zrobić oprysk z tego glifosatu? czy można wysiać grykę ręcznie? pytania może dla niektórych wydadzą się głupie ale jestem nowicjuszem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
8 godzin temu, fyord napisał:

dziękuje za rady, pytanie czy jaka musi być ta glebogryzarka żeby ogarnąć hektar? jak ręcznie zrobić oprysk z tego glifosatu? czy można wysiać grykę ręcznie? pytania może dla niektórych wydadzą się głupie ale jestem nowicjuszem...

Hej, po to jest forum żeby pytać jak sie czegoś nie wie 👍

1. Glebogryzarka obojętnie jaka ale ciągnikowa - ręczną spalinową nie ma szans. Może być też ciężka talerzówka 

2. Oprysk z glifosatu to też bym zlecił - na ha to trzeba wypryskać min. 200 litrów wody także recznym sie troche urobisz. Preparatu dałbym 4-5 litrów na ha

3. Gryke spokojnie możesz siać recznie, ale trzeba później zabronować. Jak nie chcesz bronować to wysiałbym ze 140 kg. Po pierwszym deszczu też powschodzi

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

znajdź sąsiada który ci to zrobi na 1 ha nie potrzeba Bóg wie jakiego sprzętu żeby wpadl opryskiwaczem 36m i w 1 min opryskal czy talerzowka w 10 min odleciał


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fyord    0

właśnie byłem już u 3 osób i nikomu się nie chce...:( no cóż będę szukał dalej, bo na 1 ha to mi się nie opłaca kupować sprzętu całego.. a istnieją jakieś wypożyczalnie tego typu sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj