plati

Wał dogniatajacy pokos-zrób to sam

Polecane posty

plati    105

Witam.

 

Posiadam prasę Fort Carraro Maxi Cut 1600, stalokomorowa, walcowo-łancuchowa. Generalnie prasa spisuje się w miarę dobrze. 

Występuje jednak pewien problem. Prasa kiepsko pobiera materiał. Szczególnie słomę. Materiał zatrzymuje się na końcu podbieraka, przed motorem.

Rozebralem podbierak w drobny mak. Tulejki które były na rurach trzymających pazury powylatywaly   z tych kołnierz. Cześć pazurów do wymiany. Do tego część tych rur lekko pokrzywiona, co pewnie było powodem tego że tulejki wypadły.

Zawiozlem do tokarza, ma sobie z tym poradzić. 

Zastanawiam się nad jeszcze jednym rozwiązaniem. Zamontowaniem walka dogniatajacego pokos. I tutaj moje pytanie. W czym taki wałek pomoże? 

 

Mam stary wał z piastami od polskiej prasy rolujacej. Myślałem żeby to zamontować i zrobić jakąś płynną regulacje. Jedyny minus że jest gładki i dosyć ciężki. 

Macie jakieś pomysły jak zamontować taki wał i czy cos pomoże w ogóle? 

 

Bardzo miłe widziane wszystkie wskazówki.

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

remąt podbieracza powinien wystarczyc u mnie bylo podobnie. sprawdz czy czesci nie pasuja od sipmy bo tokarz może wyjść drozej niz nowe


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Części od sipmy nie pasują. Pazury oraz listwy zamawiałem na e-skladnica od prasy fort/morra. Właściwie jedyne miejsce gdzie znalazłem te części.

 

Sipma ma większą rrozstawpazurów-75mm. U mnie jest 64. 

 

A ktoś mi wytłumaczy zasadę działania tego wału dogniatajacego? 

 

Jak kolega mi robił przyczepa pottinger trawę, to wal występuje razem z blachą i pracują razem. Właściwie nie widać materiału między podbierakiem A nożami.

On jeździ pewnie ponad 10km/h z prasą czy przyczepa A ja mam 4 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

Tutaj jest film z wykonania wału dogniatającego do prasy rolującej, może być pomocny. Wał zrobiony jakby był fabryczny. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Ciekawie to wygląda. Wymaga trochę pracy jak widać. U mnie grzebień ma ustawiana wysokość i czasem się pod nim zapycha. 

 

Myślicie że taki wał wpłynie na szybkość pracy i to, że materiał nie będzie się blokowal? 

Wal odpowiada za wyrównywanie pokosu i regulowanie wysokość i grzebienia?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Taki wałek sprawia że materiał jest bardziej równomiernie pobierany. Ja na Twoim miejscu bym najpierw zobaczył jak będzie się zachowywała po remoncie podbieracza i wtedy ewentualnie dorobił wałek.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Poczytałem właśnie komentarze pod tym filmikiem. 

Też mnie ciekawi jak będzie po remoncie ale jeśli nie pomoże za wiele to już będą prawie żniwa. Prasowanie 25ha będzie nieco irytujące jeśli nic się nie poprawi. 

Jest tak napisane że zapobiega to również zatrzymywaniu się beli ale u mnie się to prawie nie dzieję. 

 

Na wydajność chyba nie ma to zbyt dużego znaczenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Wał taki pomaga nieco w przypadku nierównych pokosów, ponieważ troszkę go rozsunie przy wjeździe. Dodatkowo przyciska materiał do pobieracza co według mnie powoduje razem z blachą, że materiał nabiera większego pędu ponieważ nie ucieka do góry i dynamiczniej jest podawany do rotora. W przypadku starej prasy bez wału słoma była bardziej bezwładna i była mniej równo podawana. Także według mnie w Twoim przypadku mogłoby pomóc. Może ktoś jeszcze potwierdzi moje spostrzeżenia.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Czyli wał będę musiał jakiś wymyślić bo ten co mam od prasy jest dosyć ciężki i raczej nie będzie się nadawał. 

Muszę poszukać kogoś kto mi coś takiego zrobi. 

 

Dziękuję za wasze opinie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Odświeżam

 

 

 

Remont powoli się kończy, ale wydaje mi się że nie zmieniło to zbyć wiele w ułożeniu pazurów względem podbieraka. Wydaje mi się że nie przyniesie to jakiegoś przełomu :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Końcówki palców w podbieraczu już się odgięły. Powinny być delikatnie nagięte w stronę transportowanego materiału. Lepiej wciąga i tak nie wypycha na boki wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Nawet nowe pazury po założeniu  nie za idealnie pod sznurek w linii. Na to już nic nie poradzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Nie wiem czy kolega mnie dobrze zrozumiał. Chodzi o końcówkę każdego palca, czy też pazura jak to kolega nazwał.  Powinna być one zagięta na końcu, tak ok 2-3 cm. Moim zdaniem na to bardzo duży wpływ na równomierne wciąganie materiału. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

No rozumiem, tylko fabryczne pazury tak nie miały i te co dokupilem też nie mają więc nic już z tym nie zrobię. Sam nie jestem w stanie tego tak podgiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Po ustawieniu palców gdy już się chowają między osłonami widać że musi być zagięcie bo inaczej materiał będzie ślizgał się po palcu i stał przed rotorem.. Może ktoś wcześniej założył złe? Na pewno kupiłeś palce do tego modelu prasy?

Na środkowym zdjęciu jest widoczne to zagięcie. 

https://www.e-skladnica.pl/pl/p/PALEC-PODBIERACZA-165-6560-MORRA-FORT/34598

Jeżeli chcesz się pobawić to można podłożyć np pieniek jakiś i puknąć każdy młotkiem. Ewentualnie jakąś ''formę '' zrobić żeby każdy był równo odgięty.

Nie zastanawiaj się nad wałkiem dogniatającym bo to wina palcy wciągających. Sam to przerabiałem u siebie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Dokładnie te palce z tej aukcji kupowałem. Właściwie jest to praktycznie jedyna strona na której je znalazłem. Delikatnie są podgiete  ale nie jest to jakoś bardzo widoczne. Czekam do żniw i zobaczę co się będzie działo 

 

Wałek też będę chciał zrobić, bo poczytałem trochę na ten temat i wszyscy twierdzą że ma to znaczny wpływ na wydajność, a prasa nie jest jakiś bardzo wydajna. W słomie około 4km/h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj