Zaloguj się, aby obserwować  
andriu

zetor 9145 [przedni napęd]

Polecane posty

andriu    0

witam. mam pytanie dotyczace przedniego napedu w zetorze 9145 i pochodnych włascicieli pochodnych ciągnikow prosze pomoc

moj problem to gdy włacze przedni napęd raz sie wląćzy raz nie a przy wlaczynym polbiegach na zajac nie wlacza sie jaka moze byc tego przyczyna z gory dziekuj za pomoc i odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51

Przyczyną może być wysłużona już mikropompka, skoro na zającu napęd się nie załancza... A WOM działa dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Sprawdz jeszcze stan oleju czasem można przyczyn szukać nie wiadomo gdzie a jest bardzo prosta ;)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andriu    0

stan oleju jest miedzy mini a max wiec chyba ok. a wom dziala super za kazdym razem sie wlacza bez gazu a mikorpompka byla wymieniona w tym roku wiec co to moze byc panowie a moze to tarcze na napedzie com???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1100    3

Kolega miał chyba ten sam problem.

Nowa mikropompka załatwiła sprawę.

Ale jak już wymieniałeś to nie wiem....


Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andriu    0

wlasnie w tym roku byla wymieniana a moze to za radzki olej moze trzeba wymienic jak sadzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51

Sprawdz jeszcze filtr oleju obiegu mikropompki... Możliwe też, że występuje gdzieś spora strata ciśnienia np. na tłoczku odciągającym taśmę hamulca bębna wzmacniacza, i przez to nie działa na zającu wogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51

Wydaje mi się, że podobnie jak w moim 8011, czyli obok dźwigni włączania pompy podnośnika... Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andriu    0

jeszcze jedna cyz te tarczki na napedzie mozna czyms innym zastapic slyszalem o jakims kole ale niewiem czy to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Tak można je zastąpić sprzęgłem kłowym czy jakoś tak. A masz sprawną tą kontrolkę od wzmacniacz?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez toreto
      Witam, wymieniłem końcówki drążka bo miały luzy i teraz jak powinna być ustawiona zbieżność ? Z przodu mam w tej chwili 142cm a z tyłu 143.5cm mierząc na wysokości osi z przodu i z tyłu felgi, opony mam trochę ścięte patrząc od przodu z lewej od środka a z prawej też z lewej od środka. Prosze o pomoc 
    • Przez vailus
      Witam. Zauważyłem wyciek oleju w zetorze crystal 8045 z wału przedniego napędu w miejscu gdzie wchodzi wał do przedniego mostu. Chciałem się zapytać, gdyż nie posiadam schematu przedniego napędu, czy tam znajduje się jakiś simering czy jak to jest uszczelnione i jak zabrać się do tej wymiany? Wystarczy odkręcić tą flansze i obudowę i dojdzie się do tego uszczelnienia czy jest coś więcej do rozbierania? Przewertowałem kilka filmików i na większości jest tylko objaśnione jak jest rozbierana przystawka przy skrzyni, jeśli ktoś by jakiś filmik podsunął byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
    • Przez Szulik
      Witam.Dziś podczas orki pojawił sie problem z przednim napędem.Otóż nie ciągnie on równomiernie tylko coś przeskakuje.Czy trzeba go rozbierać?Ijak się do tego zabrać,zwalać cały przedni most,czy wystarczy rozkręcić i półośki wyjda bez problemu.Dzieki za pomoc z góry.
    • Przez micspi
      Witam, mam problem z przednim mostem w zetorze 8145. Mianowicie gdy jadę i skręcam w lewa stronę coś mi mocno ( głośno) strzela. Czuć drgania na kierownicy. Przy skręcie w prawą stronę tego problemu nie ma. Gdy włączę przedni napęd jest ok, nic nie strzela. Rozebrałem przód i tam znajduję się ta automatyczna blokada w której wymieniłem sprężyny na nowe. Niewiele to pomogło. Czy ktoś miał podobny problem??? Przy pracy z turem bardzo to przeszkadza.  
    • Przez Marekjd5090R
      Witam mam problem z wyłączeniem przedniej osi stało się to po wczorajszej orce nowego kawałka przód załączył się i nie mogę go rozłożyć linka nowa wogóle nie reaguje z 4milimetry podniosła się do góry i  nie mogę jej wcisnąć w przystawce założone są tak zwane kleszcze po zgaszeniu ciągnika po jakieś godzinie napęd puszcza i można nim letko kręcić ale gdy ciągnik zostanie odpalony problem wraca z góry dzięki za odpowiedź
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj