PiterParker

Mocowanie ramienia podnosnika. Jak to działa? 681.4S

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PiterParker    1

Witam. Jak w temacie. Czy ktoś powie mi na jakiej zasadzie i jak działa element pokazany na zdjęciu? Na mój rozum powinno się to chyba obracać podczas podnoszenia tak by podnosić wyżej maszyny?? U mnie niezależnie od wysokości podnośnika to stoi w miejscu.

IMG_20200625_094956_1.jpg

IMG_20200625_095009_1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

Na moje oko to raczej wieszak jest zaciśnięty na trzpieniu i to nie obraca się a nawet nie powinno. Wydaje mi się, że po poluzowaniu śruby można ten element nieco obrócić, co spowoduje, że nieco zmieni się położenie cięgien dolnych, pośrednio można tu chyba regulować położenie spoczynkowe cięgien dolnych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiterParker    1

No właśnie nie jestem tego taki pewien. Mam książkę od tego ciągnika i znalazłem to coś. Załączam zdjęcia jak to wygląda w katalogu. Z tym że jak to ma działać? Jak to się uruchamia? Nie mam pojęcia.

IMG_20200625_114521_1.jpg

IMG_20200625_114530.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

To jest wykorbienie wału mierzącego siłę uciągu . Jest ono połączone nieruchomo z wałem i może się lekko obracać w obudowie tylnego mostu , ale tylko pod wpływem siły działacącej równolegle do podłoża na którym znajduje się ciągnik . A unosząc maszynę na podnośniku działasz siłą prostopadłą do osi obrotu tego wału ( prostopadłą do podłoża ) , przez co miernik nie wykrywa obciążenia i nic się nie obraca . W środku obudowy mostu masz dzwignię i sprężynę której ugięcie jest proporcjonalne do siły ciągu , dalej jest zawór hydrauliczny sterujący podnośnikiem . To tak w skrócie .

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

Prawie to samo co przy górnym ciegle c360 od regulacji siłowej tylko,że tutaj jest na dole ;)

Swoja drogą ciekawe jak bardzo jest to rozwiazanie renault, bo może być w tym nuta polskości. 

Ursus w prototypach serii U miał chyba takie rozwiązanie i renault współpracował jakiś czas z polskimi inżynierami, bo Francuzi chcieli trochę wspomóc i później produkować na licencji polskie ciagniki serii U.....

Ursus U310:

7747870000_1593108345_thumb.jpg 

Edytowano przez Alchemik
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

@Alchemik ciekawe spostrzeżenie dotyczące podobnych rozwiązań.

O tej współpracy Renault z Ursusem kiedyś czytałem.

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

Również Ursus C335 miał takie rozwiązanie, miał inny most i podnośnik niż C330, posiadał regulację siłową podnośnika. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj