lamboEVO100

Jaki olej do ciągników SDF

Polecane posty

lamboEVO100    513

Witam.

Byłem u najbliższ dealera lamborghini dokupić trochę oleju do skrzyni no i jak im powiedziałam jaki chce olej to niewiedzieli o czym ja mówię, nawet mechanik od przeglądów przyszedł i wszyscy mówili, że każdy ciągnik czy to lambo czy same to przychodzą do nich ze skrzynią zalaną jakimś olejem ''acrosem'' i taki sprzedają. A ja chciałem SDF utto bo taki jest w skrzyni , taki dolewali mechanicy po zmianie filtrów po przeglądzi ( ja brałem od innego dealera) i taki sam jest zalecany przez książkę obsługi. To jaki jest wkońcu z tymi olejami, jakie macie w swoich SDF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Z tymi olejami i instrukcją obsługi to czeski film, instrukcja jest źle przetłumaczona i nic nie wiadomo, oleje akros też są różne rodzaje, o ile pamiętam to w moim dolewali akros uniwersal do skrzyni, ale akros to trochę drogie oleje, UTTO jest olej orlenu 10w30, i agrol U też jest utto, i jesli to jest UTTO to chyba spokojnie można dolać do tego co jest, a mnie interesuje kwestia czy to ma być ten olej do skrzyni i przedniego mostu raczej 10w30 czy 15e40, bo ten 15w40 to chyba w ogóle nie osiągalny jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Lepkość dobierasz wg zaleceń producenta (jeżeli takie są), warunków eksploatacji, temperatur otoczenia i własnych preferencji bazując na doświadczeniu ;) Jak sie nie możesz zdecydować między 10w30 a 15w40 to wlej 10w40 i po problemie :D

 

Nie ma czegoś takiego jak olej SDF, to wymysł marketingowy. Nie wiem kto robi dla nich oleje, najszybciej Selenia, ale szukanie na siłę takiego samego nie ma sensu, wystarcz dolać inny odpowiadający parametrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Nie muszę szukać tego oleju wystarczy że pojadę trochę dalej do dealera od którego brałem ciągnik i sprawa załatwiona ;)

 

@Ferdek07 u mnie w instrukcji jest tylko SDF UTTO nie ma żadnych 10w30 ani 15w40 i jest to olej do skrzyni i do przedniego mostu.

 

A jaki olej macie w silnikach bo ja ''SDF Super Motor Oli 15W-40'' - nazwa zerżnięta żywcem z instrukcji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w silniku akros turbo, a do skrzyni to z tego co słyszałem od kilku serwisantów to aby to był o odpowiednich parametrach i można lać spokojnie polskie oleje

ps. jak chcesz oszczędzać na serwisowaniu to nie trzeba było brać sdf ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gie1980    0

w silniku akros turbo, a do skrzyni to z tego co słyszałem od kilku serwisantów to aby to był o odpowiednich parametrach i można lać spokojnie polskie oleje

ps. jak chcesz oszczędzać na serwisowaniu to nie trzeba było brać sdf wink.gif

Jak masz silnik z turbo to nie tak całkiem polskie oleje tylko markowy .

Teraz jest SDF 15w40 lub zielony DF 15w40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuro95    4

powiedzcie mi panowie, czy zalanie Agrofarma 420 Turdusem to aby na pewno dobry pomysł? Bo ojciec się uparł, że po co ma przepłacać nie wiadomo ile za olej, jak wszystko prawie jeździ na Turdusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gie1980    0

Na turdusie mogą jeździć silniki starszej generacji.

Nowe z Turbo doładowaniem oraz Intercoolerem tylko na dobrych jakościowo olejach.

Chyba że chcesz wymieniać pierścienie oraz tłoki po 3000 motogodzin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj