ursusikc330m

Ulepszenie młocarni w Bizonie

Polecane posty

Panowie mam pytanie czy ma ktoś przerobiony napęd młocarni na stałe bez regulacji obrotów bo widziałem w internecie że dużo ludzi wyrzuca te oryginalne duże koła i ten pas a zakłada mniejsze koła pasowe na 2 paski.Mam też chęć zrobić w swoim kombajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak po głębszych przemyśleniach to pewnie aby zaletą tego jest to że jest dobre dojście do łożysk bębna i wału odrzutnika i to że można się pozbyć tych łożysk oporowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

co wam tak przeszkadzają te orginalne koła nie mam bizona i z tego się pytam mam claasa mercator 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Żle mają ustawione i kombinują .Po pierwsze za mocno dokręcają na pomoście i siada łożysko na odrzutniku a drugie może być za długa śruba na dole gdzie jest sprężyna i dochodzi do kątownika i nie ma naciągu pasa.Ja tą śrubę skróciłem.Mam w oryginale i wszystko chodzi a po zmianie to tylko do zboża się nadaje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

koła zamawiałem u P.ŚMIGLA koło Wągrowca tel.602 257 336.1800zł kosztowały po założeniu ciut za wysokie obroty były.na tokarni zmniejszyłem jedno koło i git.kosiłem rzepak i zboża to powiem że żałuję że wcześniej nie zamontowałem zestawu.młóciłem pszenżyto leżące to powiem że silnik przyjękiwał ale bęben nie stanął.a w rzepaku to bajka.rzepak łodyga zielona a szedł jak przecinak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0

Witam.Też myślę kupić do bizona Z056 ten zestaw kół cena na dziś i to podwójnych kół ze zmianą obrotów w Gnieźnie w jednym miejscu do kupna za 1900zł plus paski.Ogólnie wszyscy chwalą po zamontowaniu ze super sprawa te koła.

Co powiecie w tej kwestii?Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

ja  mam starego matadora i były ciągle problem z paskami młocarni wkurzyłem  się  i wywaliłem wszystko ,założyłem skrzynie biegów od busa 4 biegową na 1 jest 600 obr na 2 biegu  800 na 3 biegu  1400 a 4 nie używam bo by było 2200, oczywiście jakbym założył inne szajby to obroty by się zmieniły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0
Dnia 22.06.2020 o 20:10, rafalfalk1 napisał:

koła zamawiałem u P.ŚMIGLA koło Wągrowca tel.602 257 336.1800zł kosztowały po założeniu ciut za wysokie obroty były.na tokarni zmniejszyłem jedno koło i git.kosiłem rzepak i zboża to powiem że żałuję że wcześniej nie zamontowałem zestawu.młóciłem pszenżyto leżące to powiem że silnik przyjękiwał ale bęben nie stanął.a w rzepaku to bajka.rzepak łodyga zielona a szedł jak przecinak.

To jakie obroty miałeś jak mówisz ze za wysokie?

Ja już jestem po zamontowaniu tych cudownych kół co niektórzy mówą.

Koszt zakupu razem z paskami wszystkimi nowym na tą stronę wyszedł 2250zł.

Same koła podwójne ok 1900zł.

Na postoju sprawdziłem ze osiąga teraz aż 1200 obrotów młocarnia  tylko nie wiem na jakich obrotach silnika bo nie działa zegar obrotów.

Stare koła fabryczne nadawały się już na remont kapitalny tarły i pukały,tarły z każdej strony mało tego koła już były mocno zjechane.Więc koszta zakupu wszystkiego nowego były by tez spory.

20200626_125814[1].jpg

20200627_114615[1].jpg

20200627_114631[1].jpg

20200623_093151[1].jpg

20200627_114622[1].jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

obroty to 1170 były.po stoczeniu spadły o 70,widzę po zdjęciach że masz inne koła.ja zakupiłem trzy koła jedno montowane na odrzutnik na stałe a na bęben zakładam zbożowe lub na rzepak.wtedy muszę wywalić napinacz i paski dłuższe zakładam.trochę jest z tym babrania ale warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0
12 godzin temu, rafalfalk1 napisał:

obroty to 1170 były.po stoczeniu spadły o 70,widzę po zdjęciach że masz inne koła.ja zakupiłem trzy koła jedno montowane na odrzutnik na stałe a na bęben zakładam zbożowe lub na rzepak.wtedy muszę wywalić napinacz i paski dłuższe zakładam.trochę jest z tym babrania ale warto

To moje może bardziej uniwersalne te koła bo  są zespolone podwójne, ze koła nie wymieniam tylko popuszczam paski i zmieniam na te drugie.

Paski teraz są bez napinacza już mocno naciągnięte minimalnie dłuższe by musiały być lub są wyciągną jak trochę popracuje.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0
7 godzin temu, rafalfalk1 napisał:

a gdzie kupowałeś te koła?

 

w Gnieźnie jest sklep ma ogromny wybór części do bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

Można dokładne namiary na te podwójne koła z możliwością ustawienia 2 prędkości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0

Witam.Gniezno sklep ul witkowska nr tel 61-425-63-11.Dzwoń facet ma bo byłem na dniach widziałem kilka zestawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj