RayRolnik

Jaką spawarkę wybrać na potrzeby gospodarstwa?

Polecane posty

RayRolnik    0

  Witam wszystkich. Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem spawarki inwertorowej w budżecie do 600-700 złotych. Zapewne wielu z was ma doświadczenie w tej materii i może coś poradzić. Myślę między besterem 155 a shermanem 200. Nie jestem fachowcem, potrzebuję spawarkę tylko na własne, niewielkie potrzeby do bieżących napraw, żeby się uniezależnić od lokalnych kowali, mechaników. Do tej pory spawałem spawarką transformatorową marpol, lecz szło to mozolnie - elektroda się klei, całość grzeje się. 

  Jeśli znajdą się dobre dusze, chcące pomóc - będę wdzięczny

Pozdrawiam ;) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

ja mam dedre 160 i zdecydowanie polecam. Spawa wszystko i wszędzie, mała lekka i poręczna na gospodarstwo jak znalazł. Mam ją już kilka lat, i gdyby wysiadła pewnie kupiłbym drugą taką samą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panox    10

Posiadam magnum snake 200P  do gospodarstwa świetna sprawa lekka z zapasem amperów :)  Duża sprawność 200 A/60%.
Jesli miałbyś wybierać kup cos porządnego nie baw sie w chinole szkoda czasu i pieniązków :) do 700 zł kupisz fajna dedre czy magnuma a posłuzy dlugie lata.
 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Czeski kuhtreiber znany u nas jako tiger, tylko budżet o tysiąc za mały.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RayRolnik    0

Dzięki za odzew! Właśnie słyszałem pochwalne opinie zarówno o magnumie jak i dedrze - jednak w mojej okolicy jedni zachwalają bestera, inni shermana i raczej bym wybierał między tymi dwoma markami. Tylko nie wiem jak odróżnić oryginał od podróbki - z tekstu opisu na alle ciężko to stwierdzić. 

  mikad, narazie myślę o czymś mniejszym i tańszym, jeśli miałbym więcej rzeczy do spawania i robiłbym to częściej - bez wahania kupiłbym lincolna invertec.

Jeszczę tak spytam przy okazji - czy to prawda, że do spawania spawarką tranformatorową nadają się tylko elektrody rutylowe ER 146? Ja zawsze spawałem zasadowymi, ale jak wspomniałem, ciężko szło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

również polecam Magnum Dnake 200P. Zastąpiła transformatorowa besterke i jest o wiele lepsza.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

Tak samo, mam snake 200P, ładnie spawa, poręczna i pomimo że poturbowana przypadkowo to dalej działa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RayRolnik    0

Właśnie przejrzałem oferty magnum snake 200p. Cena ok, parametry też. Na 200A 60% tak samo jak sherman 200. Bester ma zaledwie 130A na 25% ... Nie wiem teraz co wybrać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panox    10

Jeśli nie wiesz co wybrać idź do jakiegoś dobrego sklepu w swojej okolicy napewno będzie jakiś teoretyk który ci podpowie która wybrać ba może jeszcze coś z ceny ugryziesz. Ja ze swojej strony polecam snake 200p solidna mała z dużą mocą 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Miałem Dedre 200A. Wytrzymała kilka lat i w tym czasie pospawała kilka przyczep. 

Teraz od roku użytkuję Magnum Snake 200A i jak  narazie jest bez zarzutu. W Magnum po wyłączeniu spawarki, wentylator jeszcze przez chwilę wychładza spawarkę. Z tego co zauważyłem, to Snake jest znacznie lżejsza.

Polecam obie spawarki.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Ja mam shermana  z funkcją spawania prądem 9 v bardzo przydatna sprawa jeśli spawa się w Oborze w obecności Zwierząt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dołożysz i kupisz migomat weldmana z mma i będziesz zadowolony wy spawałem jak narazie 15 kg drutu i działa dobrze a wygoda nie porównywalna do elektrody. A pozatym jak chcesz koniecznie elektrodę to większość w środku ma itak to samo tylko opisami się różni jedynie na sprawność bym patrzył ale to też raz piszą tak raz inaczej, najważniejsze żeby wilgoci nie dostała to będzie każda dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
14 minut temu, Kacperkuj-pom napisał:

Trochę dołożysz i kupisz migomat weldmana z mma i będziesz zadowolony wy spawałem jak narazie 15 kg drutu i działa dobrze a wygoda nie porównywalna do elektrody. A pozatym jak chcesz koniecznie elektrodę to większość w środku ma itak to samo tylko opisami się różni jedynie na sprawność bym patrzył ale to też raz piszą tak raz inaczej, najważniejsze żeby wilgoci nie dostała to będzie każda dzialac

M,asz tego weldmana 220 A mig? Bo chce takiego kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 200 a tego zwykłego na pokrętła nie synergią i daje rade tylko przyłącze musi być Oki bo to jednak na jednej fazie tylko to spore obciążenie a jak jakiś przedłużacz to konkretny przy spawaniu dużym amperazem. Przy długim spawaniu dużym amperazem rączka się grzeje ale to chyba normalne zawsze można dać lepsza jeszcze nigdy się nie wyłączył z przegrzania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja 8 lat temu kupiłem spawarkę nutool 200a, dałem za nią 660zł. Na niej uczyłem się spawać i do dnia dzisiejszego nią spawam bez żadnej awarii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Steyerek8100    50
KRAFT&DELE 200 MMA i Tig w jednym kupione 5-6 lat temu, wyspawało na obecną chwilę ok 80kg elektrody i ani razu termik nie zadziałał.Daje radę...za ok 600-700. 2 Razy do roku ściągana obudowa i sprężonym powietrzem elektronika dmuchana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
1 godzinę temu, Kacperkuj-pom napisał:

Mam 200 a tego zwykłego na pokrętła nie synergią i daje rade tylko przyłącze musi być Oki bo to jednak na jednej fazie tylko to spore obciążenie a jak jakiś przedłużacz to konkretny przy spawaniu dużym amperazem. Przy długim spawaniu dużym amperazem rączka się grzeje ale to chyba normalne zawsze można dać lepsza jeszcze nigdy się nie wyłączył z przegrzania

Tez chce zwyklego tylko tego 220 A https://www.centrumspawalnicze.pl/spawarki-mig-mag/spawarka-weldman-midi-mig-220-zestaw.html?gclid=EQenPMJNuqUwhg5W8UMFs66YBXrBVhhZzMFVBabmxQTVRAAVE_D_BwE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RayRolnik    0

Dziękuję wszystkim za pomoc! Jednakże nadal nie został poruszony zaczęty przeze mnie temat odnośnie elektrod do spawarki transformatorowej. 

Jeśli chodzi o rodzaj spawarki to idę w zaparte w elektrody 🙂 Tak już przywykłem.

Co do marek - zaciekawilem się tym magnum, będę się musiał dobrze zastanowić. Sherman 200 jest tańszy o stówę i ma te sama wydajność. Bester jest cenowo po środku, ale jak wspomniałem 130A/25%. 

 Miał ktoś do czynienia z lincolnami/besterami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

OD dwóch tygodni mam IDEAL TECNOARC 211 i jestem zadowolony, piran z YT też polecał, jedyna wada to przy dłuższym spawaniu dużym prądem kable spawalnicze się mocno nagrzewają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
4 godziny temu, Panox napisał:

Posiadam magnum snake 200P  do gospodarstwa świetna sprawa lekka z zapasem amperów :)  Duża sprawność 200 A/60%.
Jesli miałbyś wybierać kup cos porządnego nie baw sie w chinole szkoda czasu i pieniązków :) do 700 zł kupisz fajna dedre czy magnuma a posłuzy dlugie lata.
 

A Magnum to nie chinol?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam Magnum Snake 200p i idzie jak burza. Spawanie elektrodą rutylową 4 mm, zasadową, do żeliwa czy kwasówki nie jest problemem. Kiedyś upalałem dwuteownik 140 i nawet się nie zagrzała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Dziwne jakby mial byc problem z elektroda zasadowa czy do zeliwa. Te elektrody nie wymagaja niewiadomo jakiej spawarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj