sylwek23111

Claas dominator 98 przegląd przedsezonowy

Polecane posty

rex15    265

W filtrze oleju silnikowego wymienia sie tylko wkład?

Może ktos sprawdzic gdzie jest przymocowana sprezynka od dzwigni gazu? U siebie mam zerwaną i nie wiem w ktorą strone ona powinna naciągać. Męcze sie, zeby sciagnać tą blache, bo w narozniku mocno zapiera przy uszczelce

Edytowano przez rex15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Orientuje się ktoś ile może wynieść koszt remontu silnika po zatarciu? Mam silnik OM 352A. Znalazłem zakład, którem zawozi się stary silnik, a dostaje inny naprawiony i dopłaca się 13 tys zł. Czy to dobre rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

@Uziu92 masz może instrukcje napraw bądz katalog części do 96?

 

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

katalog jest w internecie bez problemu do znalezienia , a instrukcji napraw nie mam. Moim zdaniem zbędna jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Witam, potrzebuje żeby ktoś podpowiedział co zrobić bo mam taki problem ze często miga mi kontrolka od uszkodzenia podajnika zbożowego co idzie do zbiornika i od sieczkarni. Jest to problem o tyle że raz jest dobrze a raz piszczy mimo że wszystko jest tak samo. Zamieniałem te czujniki z innymi i raczej to nie jest problem tego bo dalej było tak samo, wydaje mi się że może to wina minimalnie zbyt wolnych obrotów i już się uruchamia czujnik że awaria. Jak to najlepiej ugryźć bo kosić z tym nie da sie jak co chwilę piszczy a jak odpiąłem ten dźwięk to znowu jakby faktycznie coś się stało to nie będę wiedział. 

Drugie pytanie to mam w chłodnicy taka pianę jakby. Myślę że to z powodu że wcześniej był zalany wodą a teraz płynem. jak to najlepiej wypłukac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

A pasy dobre? Kola napedowe nie wytarte? U mnie kiedys czujnik byl troszke za daleko od walu i tez wariowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Kabelki ciasno siedzą na wtyczkach? rok temu też mi się zapalał tyle że na klosowym i wina był właśnie luz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Czyli czujniki sprawne. Poustawiać książkowe luzY i sprawdzić wiązkę. Też powoli wziełem się za claasa wiązka to rozpacz tyle kabli połowa wtyczek wisi ale po odpaleniu włączeniu młocarni kontrolki gasną większość ale martwi mnie sporo kabli wiszących. Ktoś zna elektryka co ogarnia takie cuda ? A gdzie jest czujka od obrotów silnika bo czasami wielowskaźnik pokazuje obroty jak załapie ale generalnie nie 

 Obroty bębna pokazuje be problemu i te niby prędkość kombajnu na 3 biegu teZ więc raczej nie wielowskaŹnik trefny tylko czujka

Edytowano przez BENNY82
BłD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Tam nie ma czujki obroty bierze z alternatora , prawdopodobnie nie łączy przełącznik


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Doczytałem dzisiaj i pokazuje obroty bębna i prędkość kombajnu na 3 biegu ale przełącznik jest 3 pozycyjny więc obroty silnika też powinien pokazywać w środkowym położeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

u mnie jest jakiś czujnik na ostatnim kole czyli co już napędza pasek do sprężarki klimatyzacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

witam. wymieniałem panewki na wytrząsaczach bo luzy były za duże na przednim wale fi 31mm udało mi się pokasować góra dół poza jednym klawiszem , góra dół jest spoko tyle że wychyla się na bok tzn wałek wyrobiony z jednej strony na boki luz też jest i zastanawiam się nad wymianą wałka . ma ktoś może zwymiarowane łoże na wałku szerokość bo chce się przekonać czy wał jest na śmietnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

W większości które oglądałem były spore luzy, pamiętaj że lepiej za luźniej niż za ciasno i o tym że zależy od ułożenia wału raz luz będzie większy raz mniejszy. U siebie też wymieniłem panewki ustawiłem żeby luz był w każdy ułożeniu i nie nagrzewał się wał i sezon elegancko przechodziło i na ten też nic nie ruszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Ja kuoilem juz po naprawie wytrzasaczy i nie maja luzow. Po calym dniu waly sa cieple. Maja tak z 60 stopni. Chodzi tak juz 5 sezonow i nadal brak luzow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Odnośnie tych czujników od podajnika ziarnowego i sieczkarni nadal nie udało rozwiązać mi sie problemu. Czujniki nowe,szczelina wyregulowana, styki wyczyszczone przewody nie przerwane bo sprawdzałem połączenie od czujnika aż do wtyczki w kabinie, dawałem tez sygnał z czujnika z podajnika kłosowego na ten ziarnowy i dalej był ten sam problem. Ma ktoś jakieś pomysły co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fogbuse70    7

U mnie podobny problem z czujnikiem sieczkarni. Wszystko sprawdzone. Pas nowy. Wymieniam dziś łożyska sieczkarni bo szumią, zobaczymy czy cokolwiek to zmieni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

przy okazji można się pokusić o wyważenie noży, jak są zużyte założone. Po wyważeniu sieczkarnia chodzi tak cicho że raz brat zapomniał na drogę wyłączyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
Dnia 15.07.2021 o 09:46, celtis napisał:

Odnośnie tych czujników od podajnika ziarnowego i sieczkarni nadal nie udało rozwiązać mi sie problemu. Czujniki nowe,szczelina wyregulowana, styki wyczyszczone przewody nie przerwane bo sprawdzałem połączenie od czujnika aż do wtyczki w kabinie, dawałem tez sygnał z czujnika z podajnika kłosowego na ten ziarnowy i dalej był ten sam problem. Ma ktoś jakieś pomysły co teraz?

Zadaj sobie pytanie  czego jeszcze nie sprawdziłeś i będziesz miał odpowiedź 

Moduł 🤔


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Macie jakiś pomysł na wentylator kabinowy, bo ze 2 sezony temu się zatarł i elektryk go zregenerował. W następnym sezonie znowu zaczął się zacierać, ale udało się go przedmchać sprężonym powietrzem i znowu chodził jakś czas. W tamtym sezonie znowu zaczeły się problemy, przedmuchanie nie pomogło do końca, wkońcu się wkurzyłem i wymyłem we wodzie i wysuszyłem i chodziło aż do dziś. Znowu zaczyna palić bezpieczniki, może kupię jakiś używany samochodowy?

Edytowano przez sylwek23111
edycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

To nie masz filtrow? 4 filtry takie duze filtry tam ida. Takie duze kieszenie. 

Pod daszkiem po bokach kabiny sa

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez kondzio13k
      Witam przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy i chciałbym porady czy ten kombajn wydoła z przystawką 6 rzędową podaną w linku. 
      Z tego co wynalazłem w internecie i po numerach silnika to mam 170km.  
      https://www.olx.pl/oferta/przystawka-heder-do-kukurydzy-geringhoff-pc-6-rzedow-doinwestowana-CID757-IDxeHvi.html#39f7f1184a
    • Przez KonradBugaj
      Witam serdecznie. Prosił bym, jeśli ktoś takową wiedzę posiada, i chciał by się podzielić, o sposób jeśli takowy istnieje uszczelnienia (naprawy) połączenia rozpylacza (czoła) z korpusem wtryskiwacza. Próbuję naprawić wtryskiwacz otworowy z ryską. Wymieniłem 3 rozpylacze Gwint kręcę na 80 Nm. Zawór w rozpylaczu trzyma, na otworkach nie cieknie, chrypi przy swoim ciśnieniu bardzo wyraźnie. Lecz ciśnienie Bardzo szybko spada od 150 do 50 bar i niżej. Jestem przekonany iż jest to spowodowane tym połączeniem. Dziękuję za wszelką pomoc. Zapomniałem dodać iż tester na szczelność, po nabiciu ciśnienia 180 bar po 30 minutach trzymał 150bar.
    • Przez Darek43
      Witam mam problem z ciśnieniem oleju po remoncie zapala się kontrolka od oleju A przed nie paliła się czy to może być wina pompy  olejowej.
    • Przez kwiatekstokrotki
      Witam
      Zakupiłem niedawno Dominatora 68s i potrzebuję pomocy w ustawieniu kombajnu  tj. klepiska,  obrotów bębna , dmuchawy, sit górnego oraz dolnego do rożnego rodzaju zbóż podczas żniw. ps nadmienie,ze kombajn u poprzedniego własciciela kosił przez rok kukurydze, u wiem,ze klepisko jest ustawione,,luzno"...
      Może ktoś pomóc i podać ustawienia  do konkretnych zbóż:
      pszenica, żyto pszenżyto, jęczmień i owies.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj