mevido

Hodowla kur na jajka, biznes / rozmowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mevido    0

Witam, przymierzam się do powiększenia stada kur niosek do 150szt , myślę o sprzedaży jaj w cenie 0,70 - 0,80zł  , Jajka zamierzam sprzedawać lokalnie. Pytanie do osób które już trzymają kury i sprzedają jajka .

1. W jakiej cenie sprzedajecie jajka

2. Jakie stado kur posiadacie

3. ile jajek , tygodniowo/miesięcznie sprzedajecie ?

4. Jak pozyskiwaliście/ pozyskujecie klientów  wiadomo że z czasem działa już poczta pantoflowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro102    21

Co prawda mam 30 kur plus resztę jajek przywożę od teściów. Sprzedajemy ok 200 jajek na tydzień po 1zł a są w okolicy tacy co mają jeszcze drożej. Natomiast po wioskach w okolicy to ok 0.8 zł za sztukę. Co do klientów to zaczęło się od paru znajomych i sąsiadów a dalej to poczta pantoflowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejRo    105

ale i tak ceny w biedronce sa poza wszelka konkurencją choć są amatorzy co zaplaca za jaja wiejskie dużo więcej .Znam kobiete co kupuje w biedronce i sprzedaje po 1 zł za szt i  klijenci są zadowaleni

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Dobrze jest mieć rodzinke w większym mieście to przynajmniej w moim a właściwie żony przypadku ułatwia zbyt. Możesz też popytać w lokalnych np. cukierniach czy zajazdach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    15

40 plus młodzież. Jajek 150- 200 cena 1 zł. Klientela stała. Zero witaminy i pełnoporcjowek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mevido    0
7 godzin temu, thor1984 napisał:

Dobrze jest mieć rodzinke w większym mieście to przynajmniej w moim a właściwie żony przypadku ułatwia zbyt. Możesz też popytać w lokalnych np. cukierniach czy zajazdach. 

Tylko w takiej cukierni jaką cenę zaproponować ?

Edytowano przez mevido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

W lokalach 5o raczej nie przejdzie bo ja jaka bez pieczątki i kontroli sanepidu. Ja mam tez koło 120 kur i sprzedaje u siebie na wsi i czasami ciężko wyrabiam z jajkami idzie wszystko po 80 gr czy małe czy duże. Ja zamierzam za rok mieć koło 250 kur wtedy sproboje jeździć po targach i sprzedawać jajka tym którzy tam sprzedawaja😊 jeśli oni mają cenę 1zl to myślę że po 75 gr wezmą odemnie a reszte droga pantoflową i też się znajdą klienci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mevido    0
14 godzin temu, BomV napisał:

W lokalach 5o raczej nie przejdzie bo ja jaka bez pieczątki i kontroli sanepidu. Ja mam tez koło 120 kur i sprzedaje u siebie na wsi i czasami ciężko wyrabiam z jajkami idzie wszystko po 80 gr czy małe czy duże. Ja zamierzam za rok mieć koło 250 kur wtedy sproboje jeździć po targach i sprzedawać jajka tym którzy tam sprzedawaja😊 jeśli oni mają cenę 1zl to myślę że po 75 gr wezmą odemnie a reszte droga pantoflową i też się znajdą klienci. 

Też mi się tak wydaje że lokale odpadają no chyba że ktoś zna właścicieli to może i tak . Mam obok swojej wsi małe miasteczko (dużo bloków) myślę że chętni na wiejskie jajka się znajdą kwestia jeszcze ceny myślałem o cenie 0.70zł bo cena 0.80 może będzie za duża jak na początek ? a może się mylę ? myślałem od dostawie pod wskazany adres jednak bardzo dużo chodzenia bym miał bo wiadomo w jednym bloku nie będzie 10 chętnych tylko z 2 -3 osoby ? a przynajmniej na początek zanim zacznie działać poczta pantoflowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
Dnia 21.06.2020 o 11:22, AndrzejRo napisał:

ale i tak ceny w biedronce sa poza wszelka konkurencją choć są amatorzy co zaplaca za jaja wiejskie dużo więcej .Znam kobiete co kupuje w biedronce i sprzedaje po 1 zł za szt i  klijenci są zadowaleni

Niestety mnóstwo jest takich przypadków ale prawda jest taka, że jak zjesz najpierw jajo z biedry a potem bezpośrednio od rolnika to na pewno nie odgadniesz, które jest które.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190
5 godzin temu, mevido napisał:

Też mi się tak wydaje że lokale odpadają no chyba że ktoś zna właścicieli to może i tak . Mam obok swojej wsi małe miasteczko (dużo bloków) myślę że chętni na wiejskie jajka się znajdą kwestia jeszcze ceny myślałem o cenie 0.70zł bo cena 0.80 może będzie za duża jak na początek ? a może się mylę ? myślałem od dostawie pod wskazany adres jednak bardzo dużo chodzenia bym miał bo wiadomo w jednym bloku nie będzie 10 chętnych tylko z 2 -3 osoby ? a przynajmniej na początek zanim zacznie działać poczta pantoflowa

Idź na najbliższy targ i zobacz po ile są. U mnie na targu po 1zl a ja sprzedaje po 80 tak dla zachęty 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mevido    0
1 godzinę temu, BomV napisał:

Idź na najbliższy targ i zobacz po ile są. U mnie na targu po 1zl a ja sprzedaje po 80 tak dla zachęty 😊

Chyba mam ten plus że do najbliższego Miasta mam ok 18km a małe miasteczko mam za wioską  jednak tam jajek na targu nie zobaczysz bo ich nie ma. Co z tego że jest pare osób co mają kury i sprzedają jajka, trzymają po 10-20 kur a nadmiar jajek który im zostanie sprzedają ale takich ludzi jest garstka . U mnie zostaje dobrze się zareklamować i ludzie będą wiedzieć gdzie mają się udać, jedynie zastanawiam się nad ceną aby nie dowalić zbyt wysokiej, bo ludzie teraz wybredne chcieli by tanio a dużo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Dobierz taką cenę abys na tych jajkach zarabiał a nie do nich dokladał. Nie uszczęśliwiaj ludzi tylko siebie. Jeśli przy danej cenie będziesz stratny to nie będzie po prostu sensu tych jaj sprzedawać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mevido    0
3 minuty temu, KlimekPL napisał:

Dobierz taką cenę abys na tych jajkach zarabiał a nie do nich dokladał. Nie uszczęśliwiaj ludzi tylko siebie. Jeśli przy danej cenie będziesz stratny to nie będzie po prostu sensu tych jaj sprzedawać 

Przy cenie 0,70zł za jajko stratny nie będę. Ale nie siedzę w tym  i wiem że ceny są różne i sam się zastanawiam po jakich cenach wy sprzedajecie. Czy np przy sprzedaży za 0,80zł macie duży zbyt , czy ludzie wybrzydzają dlaczego tak drogo ?

Edytowano przez mevido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, mevido napisał:

Przy cenie 0,70zł za jajko stratny nie będę. Ale nie siedzę w tym  i wiem że ceny są różne i sam się zastanawiam po jakich cenach wy sprzedajecie. Czy np przy sprzedaży za 0,80zł macie duży zbyt , czy ludzie wybrzydzają dlaczego tak drogo ?

Słuszne podejście :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro102    21

Zależy też w jakim rejonie mieszkasz. U mnie np jest dużo zakładów i innych firm więc ludzie też są w stanie więcej zapłacić za produkty od rolnika jak jaja czy mleko lub domowe wędliny. A coraz więcej ludzi patrzy na to co jedzą nie koniecznie by było naj taniej. A oprócz jajek zawsze możesz sprzedać kurę na Rosół jak ma np 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ludzie ogarnijcie się qurła jajko po 80gr-1zł  toż to trzeba by na ciężkiego frajera trafić  zależnie od rozmiaru  40-70 gr "wiejskie" po tyle realnie jest sprzedaż w większych ilościach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@szczypka jak chcesz za darmo rozdawać jak PIS to twoja sprawa ale po 0,70 gr. to idą te mniejsze a te większe 0,80 gr. + i nie zależnie od ilości bo są klienci co kupi 10 sztuk a są też że 100 sztuk mało. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@PRIMO mam na podwórku ponad cztery tysiące kur na wolnym wybiegu  i wiem jak wygląda sprzedaż i jakie są ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@szczypka ja też tylko w małej skali i też wiem jak wygląda sprzedaż i ceny jakby co. 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
24 minuty temu, szczypka napisał:

ludzie ogarnijcie się qurła jajko po 80gr-1zł  toż to trzeba by na ciężkiego frajera trafić  zależnie od rozmiaru  40-70 gr "wiejskie" po tyle realnie jest sprzedaż w większych ilościach 

to ciekawe, ja też sprzedaję troche jaj po 70gr, niektórym niestety po 50 i te 70 to nie jest drogo bo nie daleko sprzedują po 80 do nawet 1zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro102    21

Nie ma co porównywać sprzedaży od 4 tys kur z tego względu że wpadają ceny hurtowe no chyba że się mylę i kolega sprzedaje w domu i ma wycieczki po 10 jajek.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Człowieku o czym ty piszesz. 4 tysiące kur to i może w takiej cenie bo napewno nie sprzedajesz ich docelowo do klienta. Orientowałem się na internecie po ile biorą hurtem to wiem że 50gr ciężko jest osiągnąć. My tu mówimy o sprzedaży detalicznej bezpośrednio do klienta. Ja mam 40 jajek dziennie to mogę sobie tak sprzedawać. Myślę że przy 200 jajkach dziennie będę szukał hurownika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielony12    0

Witam, skorzystam z tematu już założonego, prowadzę działalność gastronomiczną i zużywam około 1500 jajek dziennie, Wpadłem na pomysł żeby uruchomić kurnik który zaspokajałby moje potrzeby - zależy mi nad jakością jajek - w tym momencie kupuje jajka średniej jakości po cenie skupu +5%. Jaki jest koszt początkowy inwestycji w około 2000 kur(zakładam że tyle spełniłoby moje zapotrzebowanie, chociaż zimą pewnie 3000 potrzeba), raczej odradzacie taki pomysł czy warto się dalej zastanowić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasia_fiol
      Dzień dobry, wie ktoś czy to coś niepokojącego? Jestem nowa w temacie kur. Niecałe trzy tygodnie temu kupiłam 30 kur i koguta z transportem . Miały to być kurki które już niosą ale u mnie łącznie zniosły dwa jaja plus to w kokonie. Już mi ręce opadają wciąż jest coś nie tak a kogut to już w ogóle porażka musiałam go dać do osobnej zagrody bo go dziobaly kury do tego stopnia że uszkodziły mu oko więc jest ślepy na jedno oko. Może jakieś rady jak ogarnąć problem . Daje im witaminy do paszy (przenice jęczmień kukurydzę ) stały się bardziej aktywne ale teraz zaczęły charczeć 😔 

    • Przez Karolakarolina
      Witam, posiadam 40 kur i chcę sprzedawać jaja. Wystarczy zgłosić kury weterynarii czy trzeba wejść w rhd? 
      Co wy byście zrobili? Na lewo nie sprzedam - konkurencja tylko na to czeka.
    • Przez flackmistrz
      Witam. Chciałbym zająć się hodowlą kur niosek na jajka. Nie mam doświadczenia bo do tej pory siedziałem tylko w bydle. Jak kwestie żywieniowe sobie spokojnie ogarnę to może ktoś mi naświetlić temat czy trzeba gdzieś to zgłaszać i jak to wygląda od strony biurokratycznej? Będzie to wolny chów w kurniku 20x10 na początku bez wybiegu w ilości 300-400szt. Dziękuje i pozdrawiam wszystkich
    • Przez patrycjaa12345
      Witam, dziś rano zdechł mi kogut. Wczoraj zachowywał się jak zazwyczaj, normalnie jadł pił gonił za kurkami. Grzebienia też nie miał bladego i wypróżniał się normalnie. Był to najsilniejszy i największy kogut w stadzie. Wieczorem położył się spać w tym miejscu cl zawsze, a rano otwierając kurnik zauważyłam leżącego go na ziemi pod jego miejscem. Grzebień byl całkiem siny nawet fioletowy. Jaka mogła być przyczyna jego śmierci? Dodam że za 2mies kończył by 2 lata więc nie był stary. Miał ktoś kiedyś podobnie?
    • Przez EdwwardMaja
      Dzień dobry
       
      Mam następujacy problem z kurą. Ma rzadkie zielone odchody, praktycznie się nie rusza z miejsca, ma bladszt grzebień. odizolowalem ją i co dalej robić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj