lukaschels

Deutz Fahr 36.10 czy dominator 88sl

Polecane posty

lukaschels    130
Jestem w trakcie szukania kombajnu. W mojej okolicy widziałem już z 10-12. Interesuje mnie coś za bizona na 60ha plus usługi. Budżet do 80 k. Jak narazie moje zainteresowanie wzbudziły dwa tytułowe kombajny. Oba sprawiają wrażenie sprawnych technicznie. W deutz ma więcej dłubane w prądzie i czujnik strat i sieczkarni nie działa. Przy silniku trochę zapocony, i jakiś rozlany olej ale właściciel zapiera się że tylko rozlany. Sporo już wymienione. Łożyska, cepy, podsiewacz Class sprawia wrażenie mniej zmęczonego. Silnik mercedes, jest suchy. Wszystkie czujniki działają. Większość chyba oryginalna. Największą różnica to cena deutz przy rozmowie zszedł do 55, Claas do 74. Patrząc na zdjęcia ogłoszenia każdy sprzedaje się conajmniej rok. https://www.olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-deutz-fahr-m36-10-CID757-IDF7mkG.html https://www.olx.pl/oferta/kombajn-class-88-dominator-CID757-IDF4Z1M.html Jak myślicie który by był lepszy. Ja się sklamiam ku claas ale trochę cena wysoka jak trafia naprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

w sierpniu dzwoniłem w sprawie tego duetza. jeszcze nie poszedł? wymienili przednią szybę czy nadal rozbita? nie byłem go oglądać. ostatecznie kupiłem JD 1177SII na hydrostacie. Może rozważ też kombajny JD?


plusem Deutz-Fahr i JD w porównaniu do Claas jest prostrza budowa i łatwiejsze dojście wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

W tym budżecie to bardzo stare JD mnie czekają. I w sumie dość mało ich na rynku. Biorę pod uwagę jeszcze MF ale muszę bizona sprzedać bo brakuje mi kasy(89 chce do ręki) https://www.olx.pl/oferta/massey-ferguson-34-CID757-IDFd2hi.html


I patrząc na nie to mam wrażenie że właśnie claas jest prosty w budowie


Wymienili szybę. Mnie zastanawia że opowiada że ciągle coś dokłada, a cepy a to światła, i nie sprzedał, dla mnie trefny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

88sl za 74 tys? To chyba stan agonalny. Te modele sensowne są powyżej 100 tys

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28

W tamtym roku sprzedałem swojego Claas 88 po 12 latach użytkowania, na takim samym rozdzielaczu jak w ogłoszeniu. Krótko kombajn wart polecenia na areał do 150 ha. Jeśli masz swojego 60 to drugie tyle na spokojnie wykosisz na usługach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

według mnie to teraz jest kiepski okres na kupno kombajnu. po żniwach będziesz miał większy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

Też bym teraz nie kupował kombajnu. Bo jeszcze musisz mieć czas żeby go dobrze przejrzeć a do żniw już nie daleko. Jeśli Ci się nie pali to zostaw to na spokojnie po żniwach.


A ogólnie lepiej wybierz claasa bo części bardziej dostępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie chcesz nic z New Hollanda? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

ja mam 35.75 od ośmiu lat, przed zakupem oglądaliśmy tez dominatory, DF jest prostszy w budowie, lepsze dojście, dla mnie w dominatorach główna wada to umieszczenie silnika za kabiną, przez co rozprowadzenie napędu jest bardziej skomplikowane. co do silnika, zero problemów, mało pali, tylko trzeba go codziennie przedmuchać przed pracą, u mnie też nie działa czujnik sieczkarni, ja mam rozdzielacz na elektrozaworach, to ułatwia pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

No z tym dostępem w claasie to faktycznie ciężko. Ja no Twoim miejscu szukał bym Jd 1075. Mniej elektroniki przede wszystkim. Tylko trafić zadbany model to nie będzie prosta sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Za claasem u mnie przemawia popularność na wsi i to że 30km mam olbrzymi skład części, każda jest od ręki. New Holland dopiero jest skoplikowany, widziałem jednego TX


JD nie wiedziałem ładnego, a nie jest wiele na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

class dominator skomplikowany? chyba to najprostszy kombajn. ja bym też się wstrzymał i po żniwach poszukal handlarze po żniwach przywiozę coś z zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Widać jak ktoś trafił na dobry to chwali swoje. Ja nie mówię że za chwilę kupię. Trafiło że mam teraz kasę, I nie chce jej trzymać bo może się rozejść na różne potrzeby. Jak nie znajdę teraz to pewnie po zniwach wyruszę znów, nawet może za granicę. Podobno w Danii są dobre maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

A ja myślę że przed żniwami jest dobry czas na kupno bo po pierwsze po żniwach we Francji sporo kombajnów jedzie do nas a u nas jest jeszcze przed żniwami , po drugie sprzedający chcący sprzedać bardziej jest skłonny do obniżenia ceny bo jej nie sprzeda to prawdopodobnie będzie stał kolejny rok i kasa zamrożona 

Co do wyboru to trzeba sugerować się stanem i dostępnością części , powiem na swoim przykładzie , kupiłem kiedyś Volvo 1150 stan śliczny , bardzo prosta maszyna , cala konstrukcja bardzo przemyślana , ergonomia niemal idealna ale weź kup do tego części tak na już ,  to nie ma szans 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Proponuje obejrzeć laverde bo prostszego kombajnu w budowie i naprawach to nie ma. Stałem kilka lat wstecz przed takim wyborem i oglądałem wszystkie marki. Nie mówie ze te inne marki są złe tylko za te pieniadze to kupisz złom nie classa bo jak ktos wczesniej napisał za 88sl to trzeba ponad 100 wywalic. Jak obejrzałem laverde to sam sie zastanawiałem jak to wszysto działa  jak tak mało tego wszystkiego tych kól przekładni w porównaniu z innymi kombajnami. Kombajn mało znany i niedoceniony tak samo jak ciągniki fiat które sa bardzo trwałe i niezawodne. Dostepnosc cześci bezproblemowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Tak tylko laverda w całym olx jest jedna. Za 90-100 to widziałem claasy do kapitalnego remontu, Z 15 już widzialnych claasow to to tylko ten jeden z linku przestawia stan adekwatny do ceny, ma jakieś ubytki ale ta cenę są ok. Pojawił się obok MF 34 za 90 ale stan określam jako bardzo dobry. Gdyby zszedł do 80 wziąłbym nawet ryzykując

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Chyba wybór padł na deutz Fahr 35.70 z 1989 . Najlepiej wyglądał ze pieniądze które mogę wydać. (lepiej wyglądał dronningborg 7500 1992 ale trochę się go bałem ze w żniwa będę stał starając się dopasować paski lub koła, bo wiadomo jak ktoś go ma kilka lat to już wszystko jest łatwe )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj