5544332211

Zwalczanie stonki ziemniaczanej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
5544332211    29

Witam , otóż mam problem posiadam około 90 ary ziemniaków jadalnych odmiany irga i lord , na polu od stonki aż czerwone krzaki w sumie to teraz będzie leciał 3 oprysk od niej i nic nie działa co polecacie aby porządnie ją załatwić ? . Pryskałem już decis i karate zeon ale to nic nie dało , dodam  że maksymalne dawki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29

ale proteus pisze na etykiecie żeby stosować w późniejszych fazach a ja miałem opóźniony siew i dość małe one są teraz to nie wiem co teraz zrobić z tym proteusem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

To nic dziwnego jak ziemniaki siejesz że takie rzeczy się dzieją. Kup spintor kładzie na od razu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29
5 minut temu, cinek1808 napisał:

To nic dziwnego jak ziemniaki siejesz że takie rzeczy się dzieją. Kup spintor kładzie na od razu. 

Ziemniaki u nas to zawsze zainteresowanie tylko rodziców i bliskiej rodziny a dla mnie i żony wystarczy po 2 skiby lorda i irgi na cały rok , chciałem wcześniej posiać a ojciec bał się że wymarzną i  itp bo dość chłodne noce był  u nas , a na 4 skiby to nie chciało mi się sadzarki wtedy wyciągać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wal proteusem. Od 4 lat tym pryskam i  zawsze działa. U mnie już zaczynają kwitnąć co niektóre ale stonki jeszcze ani śladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
23 godziny temu, 5544332211 napisał:

Ziemniaki u nas to zawsze zainteresowanie tylko rodziców i bliskiej rodziny a dla mnie i żony wystarczy po 2 skiby lorda i irgi na cały rok , chciałem wcześniej posiać a ojciec bał się że wymarzną i  itp bo dość chłodne noce był  u nas , a na 4 skiby to nie chciało mi się sadzarki wtedy wyciągać .

Też bym chętnie wsiał dla siebie z  4 grządki,  ale nie mam siewnika, a usługowo u mnie w okolicy nikt nie sieje 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

po Mospilanie na drugi dzień nie było ani jednej.Ziemniaki się sadzi ,nie sieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejRo    105

jak było sadzarka to sie sadzi a jak było siewnikiem to sie sieje widocznie były siane

Edytowano przez AndrzejRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29

Heh każdy każdemu w rolnictwie lubi dowalić jak nie z tej to z tamtej strony , Ogólnie mówiąc nie wiem czemu mówi się sadzenie ziemniaków chyba dlatego że chłopi tak sobie przyjeli , ja uważam że sadzić możemy sadzonki a nie bulwy i nasiona  . 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

A mówisz nasiona ziemniaki czy sadzeniaki. Nawet w centrali materiał kwalifikowany nazywa się sadzeniak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

1) ziemniak ma również nasiona. One ponoć również są używane do siania. 2) jesli ktoś kiedyś ręcznie sadził ziemniaki po znakach, to nie będzie miał rozkminki, czy sadził, czy siał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

a co do zwalczania stonki. Wczoraj poszedł Mospilan i stonka nadal siedzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Za często stosowane są środki o jednej substancji trzeba poszukać połączenia dwóch lub poszukać drugiej. W tamtym roku ładnie spadała po sprintorze. W tym daję coragen. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

Dobry wieczór forumowicze, jaki środek na stonkę w ziemniakach, rok temu stosowałem karate zeon 050 cs i tak średnio dawał radę ze stonką, w tym roku mam zamiar kupić coragen 200 sc i w związku z tym faktem chciałbym się doradzić, czy go kupić czy postawić na mospilan. Proteus bardzo dobry środek z tego co słyszałem ale go wycofali niestety ze sprzedaży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
1 minutę temu, pedro2 napisał:

Kupuj. Dobry.  Na obecną chwilę nic lepszego nie ma

Tak raczej zrobię, mospilan niby dobry też, ale coragen mnie bardziej przekonuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj