DamianChuchro

MF 255 zestaw naprawczy

Polecane posty

witam montował ktoś zestaw naprawczy angielski do mf255 ,3p https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-silnik-ursus-mf-255-angielski-8314048228?utm_medium=app_share&utm_source=facebook jeśli tak to czy warto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

On taki angielski jak Bepco. Firmy handlowe a producent bliżej nie znany. Co co zestawów do MF255 to najlepsze wg. mnie to klasyk: tuleja ( surowa ) mahle i obróbka w bloku, tłok FM Gożyce, pierścienie Prima Łódź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

akmaly racje ma mi w bałymstoku na ogrodniczki też tuleje surowe wstawili i do obróbki dali swoje tłokłi i pierścienie osiowanie i regeneracja głowicy i sprawdzenie korbowodów wal 3 szliw na korbach 2 na głównych wyszedł było to w 2010 robie rocznie 200 mt oleju nie dolewam od wymiany do wymiany chodzi codziennie z turem silnik sam składałem trochę mam pojęcie na ten temat najgorzej to te tuleje to nie c 360 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aby ten silnik chodził dobrze to musi mieć koniecznie wsadzone tuleje surowe i dopiero obrabiane w bloku bo jak nie to z gotowej tulei po wciśnięciu robi się jajo i już jest nie precyzyjnie to nie c-360 że młotkiem wyjmie i włoży ale potem taki perkins jak dobrze zrobiony to chodzi i chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonl    7
2 godziny temu, dawidursus323 napisał:

...z gotowej tulei po wciśnięciu robi się jajo...

Tylko jeśli blok jest jajowaty. (Zakładam, że tuleje jednak trzymają wymiar) 

Żeby nie było - sam jestem zwolennikiem surowych tulei i ich późniejszej obróbki - zazwyczaj tak robię.
Jednak, jeśli blok jest okrągły na całej wysokości i trzyma wymiar a do tego klientowi się śpieszy to gotowe tuleje nie powinny być demonizowane 


Naprawa ciągników, maszyn rolniczych i maszyn budowlanych. 
Śląsk, 510 388 391, Warsztat Lazar na fb --> https://www.facebook.com/warsztatlazar

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Lepiej to oddać do zakładu wtedy to jest pewność,jak wyżej piszą to nie c-360 czy c-330 że pójdzie drewno i młotek i tym też nie powinno się robić.Jeśli już to można przez głowicę wsadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Spokojnie można wsadzić te tuleje bez młotka, nawet trzeba przytrzymać aby mocno kołnierzem nie uderzyła ale to i tak nie gwarantuje takiej dokładności jak obróbka w bloku. Jak chcesz na szybko to otwory w bloku wyczyść honownica ręczna i tuleje gotowe w suchy lód lub spray do zamrażania i będzie w miarę. Jak mierzyłem takie kombinacje to nawet pomimo przykładania się do tematu owal w granicach 0.06 - 0.07 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj