arty

Jaki nowy ciagnik na dotacje ?

Polecane posty

arty    1

Co polecacie mam ok5ha, teren gorzysty, moze uda sie starac o premie 60tys na modernizacje gospodarstwa cztli na ciagnik.... z tego co sie dowiedzialem do 10ha dotacja moze byc na ciagnikdo 45kM wstepnie rozeznalem sprawe i wiekszosc ciagnikow tej mocy kosztuje okolo 100tys,-  troche za duzo... moge wydac max 70-80 tys przy dotacji 60tys.... przydalby sie przedni napęd i kabina, w tej cenie jak na razie znajduje Farmtrac Heritage 6045, Farmtrac 6050, ale ten ma juz 48kM inie wiem czy sie zalapie na dotację... Do tej pory użytkuję 60 letniego zetora 3011....Co polecacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

Wydaje mi się że nie da się za bardzo kupić żadnego ciągnika w tej mocy w tej cenie nowego. Jedynie te Farmtracki ale to moim zdaniem jest ciągnik w którego nie warto inwestować, swoją drogą myślałem że tylko moc ciągnika uzależniona jest od areału w młodym rolniku a skoro tutaj jest to nie fajnie. Przemyśl sobie czy jest sens kupować taki mały ciągnik i w tej cenie bez żadnego luksusu czy może jakieś maszyny a ciągnik np. Zetora 7245 albo coś innego starszego. Poszukaj jeszcze informacji o MTZ bo one są takie a wiem że są mniejsze modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

Jak dla mnie przeznaczenie całej dotacji na jedną maszynę nie jest najlepszym pomysłem, zakup nowego ciągnika na tym areale nie zmieni sytuacji twojego gospodarstwa, raczej zastanowił bym się nad przeznaczeniem tych środków na sprzęt który pozwoli osiągnąć większy zysk z hektara, da możliwość ukierunkowania produkcji w gospodarstwie na np warzywa, zioła lub posiać jakąś roślinę która da większy zysk niż pszenica. Bo przy 5ha obsianych zbożem to zysk będziesz miał marny, ewentualnie można by było pomyśleć o jakiejś produkcji w gospodarstwie którą by można było sprzedawać bezpośrednio klientom z gospodarstwa z pominięciem pośredników. Z ciągników w budżecie to miał byś jakiegoś Lovola albo małego Arbosa (dla mnie na taki areał inwestowanie w nowy ciągnik to zły pomysł), ale na potrzeby takiego gospodarstwa to lepiej w ciągu 10 lat dołożyć do twojego zetora pare złotych i jeszcze będzie pracował. Jak masz wziąć dotację tylko po to bo jest okazja to wybrał bym sprzęt który po tych pięciu latach będzie można łatwo sprzedać np: przyczepę wywrotkę, kosiarkę bijakową czy też rozsiewacz zawieszany ( ale tylko dobrego producenta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Za 63200zł netto można kupić chorwacki ciągnik Tuber 40. Ma przedni napęd, kabinę, moc 39KM, skrzynia biegów 8x2. Jest to mało znany w Polsce traktor o dość charakterystycznym wyglądzie.

Można też kupić ciągnik Arbos 2035 o mocy 35KM z przednim napędem i kabiną. Ale ten, to taki następca C330.

Pozostałe traktory z przednim napędem, kabiną  i o mocy do 45KM, to już maleństwa o parametrach gorszych od Zetora 3011.

Jeśli dotychczas wystarczał Zetor 3011 a chcesz nowy traktor, to z popularnych ciągników zostaje Farmtrac 6045. Ciągnik cięższy, mocniejszy, większy udźwig podnośnika i wspomaganie układu kierowniczego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

weź ty lepiej za tą dotacje zmień maszyny jakich potrzebujesz a za swoje sprzedaj 3011 i kup 5245 czy coś podobnego. wgl to masz rosliny warzywa czy użytki zielone? i skąd wiesz że się zalapiesz na program.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
45 minut temu, bergman31 napisał:

Za 63200zł netto można kupić chorwacki ciągnik Tuber 40

szczerze mówiąc bał bym się tego. Nie wyobrażam sobie 40 km obrabiać nawet tych 5 ha. Podejrzewam że skoro kolega ma 5 ha to raczej pracuje a gospodarstwo to taki dodatek i 40 konnym ciągnikiem w dodatku jakimś takim tworem będzie się tłukł w tym polu zamiast szybko obrobić.

Wolał bym od tego kupić choćby takiego https://www.olx.pl/oferta/nowy-ciagnik-marki-yto-mk654-65km-klima-ostatnie-sztuki-super-cena-CID757-IDCQVeR.html#86d7ddfa3d choć nie wiadomo jak to z czymś takim.

Poszukałem trochę i podobno można Tyma kupić za +- 85 tyś można kupić TYM'a T603 więc teraz T503 powinien być tańszy.

Edytowano przez camo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arty    1

Zgadza sie ze wiekszosc to użytki zielone + cos na wlasne potrzeby, ale jak sami zauwazyliscie z 5ha to za malo aby tylko na tym jechac.... dodatkowo teren gorzysty i kiepskie gleby wiekszosc V klasa. Dotację probuje wziasc na produkcje na malym areale ok 30 arów, ciagnik glownie bylby do koszenia i obrobki okolo 0,5ha. Co do sprzetu to mam podstawowwytj plug, kultywator,brona, siewnik, kosiarka..., a ciagnik by sie przydal bo starego zetora to juz az zal meczyc... Ograniczenia mocy to rzeczywiscie glupi pomysl ..ten 65 konny yto chetnie bym przygarną, ale jak ma byc do 45 kM to nicnie zrobie... Przyczepy nie mam, ale tez nie kupie, bo nie mam czym jej naciagac, i nie jest mi tak potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

@arty jeżeli chcesz to spróbuj zadzwonić do jakiegoś dystrybutora czy jak sie tam nazywają od MTZ tam o ile się nie mylę mają mniejsze modele, co prawda mniej popularne ale jednak MTZ to MTZ i cena wysoka nie będzie a pewni konstrukcja też dosyć solidna a w dodatku jak na takie tereny to powinien być cięższy i cena nie za wysoka. Ale to już musiałbyś się sam dowiedzieć i zadzwonić do kogoś.

https://www.olx.pl/oferta/belarus-mtz-952-2-820-klimatyzacja-promocja-negocjuj-cene-CID757-IDDpm4m.html#304d7b71ac;promoted

https://www.otomoto.pl/oferta/belarus-320-4-mtz-belarus-422-1-promocja-wyprzedaz-rocznika-komunalny-przyczepa-6-5t-ID6CtgNl.html

https://www.otomoto.pl/oferta/belarus-422-1-mtz-belarus-prosty-ciagnik-o-mocy-49km-idealny-do-malego-gospodarstwa-ID6zCJBf.html?

Edytowano przez camo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

@camo kolega pisze, że może kupić ciągnik do 45KM, więc z tych co zaproponowałeś, tylko Belarus 320.4 spełnia to kryterium. Po za tym ten Belarus to taki mały ciągnik, który z kabiną jest lżejszy od Zetora 3011. Koła z tyłu to tylko 12.4-16. Moment obrotowy silnika w tym traktorze jest mniejszy niż w C330.

Tym 503 kosztuje ponad 80tyś. zł netto. Moc silnika to 49KM, czyli też za dużo.

Yto MK654 ma 65KM, więc ma za dużą moc. Po za tym, to jest nic innego jak sprzedawany przez firmę Pronar model Zefir. 

 

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

@bergman31 nie wiem czy gdyby były te 4 km więcej to byłby już problem i nie można by było kupić? Jeżeli nie MTZ to chyba nie ma innych małych ciągników poza Farmtrackiem sensownych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

@bergman31 szkoda, ale tak to już jest jak pieniądze rozdają na byle co byle komu to potem na ważne sprawy trzeba oszczędzac i ograniczać. Tak więc moim zdaniem nie pozostaje za bardzo nic innego jak kupić jakieś maszynki jeżeli miałby faktycznie te dotację a ciągnik jakiś starszy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Najlepiej właśnie wziąść na dotacje maszyny. Zetora 3011 i  stare maszyny sprzedać. Dołożyć z 10-20tyś. zł i kupić jakiś używany nieduży ciągnik z napędem 4x4.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipp    2

Witam.

4 lata temu bylem przed podobnym dylematem czy męczyć się starym ciągnikiem (c330), czy kupić maszyny. Piszecie żeby wziął maszyny na dotacje, a ciągnik kupił jakiś używany, a ja się z tym nie zgodzę bo jeśli te maszyny co w tej chwili posiada w zupełności mu wystarczają i spełniają swoje zadanie to co mu da kupno nowego rozsiewacza czy przyczepy czy czegoś tam innego, jak wygoda pracy na kilkudziesięcioletnim ciągniku to masakra, a zdrowie ma się jedno. Mam znajomego co też brał 60 tys i kupił opryskiwacz, jakiś tam pielnik, rozsiewacz, talerzówkę, rozdrabniacz trochę nawodnienia zrobił i kasa się rozeszła a poprawy gospodarstwa nie widać.

Ktoś tam pisał że nie wyobraża sobie 45km ciągnikiem obrabiać 5Ha pola, ale nie każdy od razu ma do dyspozycji kilkadziesiąt Ha. Sam zaczynałem od 5 Ha a teraz obrabiam 16 Ha właśnie ciągnikiem 45km, tylko że większość to owoce miękkie i warzywa i większy ciągnik by się przydał ale nie jest niezbędny.

Przechodząc do meritum wypowiedzi ja bym ci proponował kupić ciągnik, a na maszyny przyjdzie pora jak będziesz miał kasę to wymienisz. Ja kupiłem  Kioti NX4510, zobacz sobie poczytaj o nim, mam takiego 3 rok 1300 godz i na razie jestem zadowolony, nic się nie leje nie cieknie, tylko akumulator parę tygodni temu kupiłem nowy. Jak szukałem ciągnika to też przeglądałem oferty mtz, farmtrac ale jak zobaczyłem na żywo to szkoda o tym pisać, chorwackie tubery, chińskie fotony czy solisy czy nawet kubote(ale to już trochę droży ciągnik) też brałem pod uwagę ale ostatecznie padło na Kioti dałem 90 brutto, przedni tuz, rewers, napęd, klimatyzacja. radio, cicho i ciepło w kabinie czy pada deszcze czy grzeje a to już różnica. Oczywiście nie jest to taka wygoda jak w samochodzie czy dużych ciągnikach, ale porównać c330 czy Twojego zetora a Kioti to niebo a ziemia.

Zanim kupiłem powiedziałem dealerowi żeby dał mi namiary na klientów którzy już kupili ciągnik (i jak Ci powie że nie może bo ochrona danych osobowych czy coś to niech  nie pier............, za przeproszeniem) i mają tam jakieś doświadczenie z daną maszyną, pojechałem do gościa zobaczyłem jak sobie daje rade w polu z jakimi maszynami u niego pracuje i w ogóle czy jest zadowolony z niego, na chwile obecną ma około 2500 godz zrobione i też nie narzeka. 

Co do maszyn z jakimi u mnie pracuje to pług 3 skibowy, gruber 2m, brona talerzowa tiger 1,8(700kg), rozdrabniacz 160cm, przyczepa 4-5ton, opryskiwacze, sadzarka, pielnik, rozsiewacze, rębak. Ziemia od 3 do 5, teren mieszany trochę ładne równe pola a zdarzają się .górki i pagórki.

https://www.agrofoto.pl/forum/messenger/2713448/?latest=1

Tu jakaś wypowiedź gościa 

https://www.agrofoto.pl/forum/topic/1646-co-sadzicie-o-ciagnikach-kioti-polaczone/page/43/

A tu forum

Myślę że coś troszkę pomogłem, powodzenia i udanych zakupów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

@Lipp ten Kioti kosztuje około 90tyś. zł a kwota dofinansowania wynosi 60tyś. zł. Autor tematu może dołożyć 10-20tyś. a tu trzeba aż 30tyś. Ty masz zupełnie inny profil produkcji a przez to masz znacznie większy dochód z hektara a traktor jest bardziej wykorzystany.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

@Lipp fajnie że znalazł się tutaj użytkownik takiego ciągnika, ale właśnie kolega nie chce wydawać więcej niż 80 chociaż myślę że jeśli by pogadał z dealerem to i warto byłoby wydać na niego trochę więcej, ale mimo wszystko wydaje mi się że nie ma sensu kupować za 90 tyś ciągnika 45 km tylko dla kabiny. Trzeba pamiętać że to nie jest jakiś popularny ciągnik i nie wiem jak u niego z częściami, jeżeli jest inaczej to dobrze. Kupując np. Zetora 7245 czy nawet 7211 masz kabinę dosyć cichą, masz moc, ogrzewanie też będzie, większa kabina i części dostępne bez problemu i raczej nie drogo a w razie czego bez problemu sprzedaż za taką samą kwotę a maszyny możesz kupić nowe, bo nie wierzę że ma idealne maszyny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arty    1

Dopytalem troche i 48kM max moze byc, ale wiecej to juz nie.... Kiotti za 90 tez jeszcze mozna sie zastanowic, ale wolalbym cos tanszego, a  z mocy tez nie chce schodzic, jest jeszcze zefir 40 z pronaru, tylko nie wiem czy produkowany i jaka cena, albo arbos, ale ma tylko 35kM a cena taka jak za farmtraca 48kM. Maszyny raczej odpadaja, bo potrzebuje ciagnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Ten Zefir nawet fajny tylko podnośnik trochę słaby 760 kg ,  silnik i skrzynia to to samo co w Kioti  ?, Znajomy też  chce kupić  podobnej mocy ciągnik i chyba weźmie Farmtracka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj