arty

Jaki nowy ciagnik na dotacje ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arty    1

Co polecacie mam ok5ha, teren gorzysty, moze uda sie starac o premie 60tys na modernizacje gospodarstwa cztli na ciagnik.... z tego co sie dowiedzialem do 10ha dotacja moze byc na ciagnikdo 45kM wstepnie rozeznalem sprawe i wiekszosc ciagnikow tej mocy kosztuje okolo 100tys,-  troche za duzo... moge wydac max 70-80 tys przy dotacji 60tys.... przydalby sie przedni napęd i kabina, w tej cenie jak na razie znajduje Farmtrac Heritage 6045, Farmtrac 6050, ale ten ma juz 48kM inie wiem czy sie zalapie na dotację... Do tej pory użytkuję 60 letniego zetora 3011....Co polecacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

trudna sprawa, dotacja jest tak ułożona aby było trudno kupic nowy ciągnik . Lepiej kup używany a za te 60 k odmłódź park maszynowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arty    1

Przeanalizowalem sytuacje na rynku ciagnikow i raczej nic innego nie znajde w zakresie do 48kM jak farmtrac,jest jeszcze ten Arbos 2035 ale ma tylko 35KM, male kolka, niska masa, ogolnie fajna zabawka ale to bardziej odpowiedmok trzydziestki... Zostaje FARMTRAC tylko znowu który 6050 czy 655? 6050 jest tanszy o 10tys, ale niema pneumatyki, ma silnik forda, a 655drozszy o dyche, ale ma podobno lepszy i kultularniejszy silnik perkinsa, wygodniejsza i cichsza kabina, oraz pneumatyka do przyczepy... czy warto zavto doplacac? Jak sadzicie, ta pneumatyka kusi, bo zawsze do jakiejs przyczepy juz by bylo..., 655 ma tez szersze opony 14,9, choc chyba wolalbym 13,6 jak w 6050...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Bierz z pneumatyką. I przy sprzedaży jak powiesz Perkins to 99% rolników się nie wystraszy, a przy "prawie Fordzie z Azji" to przy wyjściu nie zdąży zamknąć za sobą furtki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arty    1

Taka roznicca pomiedzy fordem a perkinsem..Nie jestem w temacie jktos powie cos wiecej o tych silnikach?-ma ktorys turbo, a moze ktorys da sie podkrecic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arty    1

Wroce do tematu, moze ktos wie cos wiecej...Wybor jest praktycznie zaden, mam farmtraca 6050c lub 555dt. Zastanawia mnie tylko jedno 6050c ma silnik forda 3,4l 48KM i 191Nm..farmtrac 555dtcma silnik perkinsa 2,7l 48KM tez 191Nm.... jakos nie chce mi sie wierzyc ze 2 rozne silniki o pojemnosci 2,7i 3,4-l maja takie same parametry.... podejrzewam ze ten forda 3,4 l zostal jakos ograniczony aby nie przekraczac tych 48kM... jesli tak to czy to nie lepszy wybor-wieksza pojemność....

Edytowano przez arty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Podpytać użytkowników, bo słyszałem że 555 ma silnik z niewymiennymi tulejami, co wróży kłopoty w przyszłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj