arty

Jaki nowy ciagnik na dotacje ?

Polecane posty

arty    0

Co polecacie mam ok5ha, teren gorzysty, moze uda sie starac o premie 60tys na modernizacje gospodarstwa cztli na ciagnik.... z tego co sie dowiedzialem do 10ha dotacja moze byc na ciagnikdo 45kM wstepnie rozeznalem sprawe i wiekszosc ciagnikow tej mocy kosztuje okolo 100tys,-  troche za duzo... moge wydac max 70-80 tys przy dotacji 60tys.... przydalby sie przedni napęd i kabina, w tej cenie jak na razie znajduje Farmtrac Heritage 6045, Farmtrac 6050, ale ten ma juz 48kM inie wiem czy sie zalapie na dotację... Do tej pory użytkuję 60 letniego zetora 3011....Co polecacie???

lukaschels    114

trudna sprawa, dotacja jest tak ułożona aby było trudno kupic nowy ciągnik . Lepiej kup używany a za te 60 k odmłódź park maszynowy

arty    0

Przeanalizowalem sytuacje na rynku ciagnikow i raczej nic innego nie znajde w zakresie do 48kM jak farmtrac,jest jeszcze ten Arbos 2035 ale ma tylko 35KM, male kolka, niska masa, ogolnie fajna zabawka ale to bardziej odpowiedmok trzydziestki... Zostaje FARMTRAC tylko znowu który 6050 czy 655? 6050 jest tanszy o 10tys, ale niema pneumatyki, ma silnik forda, a 655drozszy o dyche, ale ma podobno lepszy i kultularniejszy silnik perkinsa, wygodniejsza i cichsza kabina, oraz pneumatyka do przyczepy... czy warto zavto doplacac? Jak sadzicie, ta pneumatyka kusi, bo zawsze do jakiejs przyczepy juz by bylo..., 655 ma tez szersze opony 14,9, choc chyba wolalbym 13,6 jak w 6050...

Wiadomość z agroFakt.pl

MF675ursus    718

Bierz z pneumatyką. I przy sprzedaży jak powiesz Perkins to 99% rolników się nie wystraszy, a przy "prawie Fordzie z Azji" to przy wyjściu nie zdąży zamknąć za sobą furtki

arty    0

Taka roznicca pomiedzy fordem a perkinsem..Nie jestem w temacie jktos powie cos wiecej o tych silnikach?-ma ktorys turbo, a moze ktorys da sie podkrecic...

arty    0

Wroce do tematu, moze ktos wie cos wiecej...Wybor jest praktycznie zaden, mam farmtraca 6050c lub 555dt. Zastanawia mnie tylko jedno 6050c ma silnik forda 3,4l 48KM i 191Nm..farmtrac 555dtcma silnik perkinsa 2,7l 48KM tez 191Nm.... jakos nie chce mi sie wierzyc ze 2 rozne silniki o pojemnosci 2,7i 3,4-l maja takie same parametry.... podejrzewam ze ten forda 3,4 l zostal jakos ograniczony aby nie przekraczac tych 48kM... jesli tak to czy to nie lepszy wybor-wieksza pojemność....

Edytowano przez arty

MF675ursus    718

Podpytać użytkowników, bo słyszałem że 555 ma silnik z niewymiennymi tulejami, co wróży kłopoty w przyszłości...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Artur1985
      Witam zastanawiam się nad zakupem niewielkiego ciągnika do uprawy przydomowego warzywniaka, jedynym najrozsądniejszym wyborem było by kupono Mf 255 albo Ursusa 3512 stąd też moje pytanie. Czy podnośnik działa podobnie jak w Ursusie C 360. Że trzeba bieg wbić żeby podniósł, a jak się wyluzuje to opadnie ?
    • Przez bhpiter
      Witam. 
      Zastanawiam się nad kupnem fortschritt 300 cena około 6000 zł.
      Powodem kupna jest nabycie dzierżawy prawie 70 ha ornego i koszenie trawy na siano 40 ha w miesiącu maju i czerwcu. Ciągnik potrzebuje na 2 sezony. Powodem kupna jest kapitał. Ursus z tą mocą to owiele wiernększa kwota. Jak myślicie jest sens zakupu. Doradzie bo są różne opinie. Mam w tej chwili c 360 w łąkach nie daje rady muszę pożyczać od brata fenda 600 ls. I kiedyś czeba skończyć. Proszę o opinię. Nie dodałem przeze dwa sezony z balociarką. 
    • Przez Valmetra
      Witam. Otóż tak jak w tytule zamiaruje nabyć nowego konia pociągowego do swojego gospodarstwa , rozbieżność mocy jest dość duża gdyż prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości ciągnik ten będzie ciągał agregat bezorkowy. Finanse są ograniczone do mniej więcej 95 tys. W głównej mierze ciągnik ten będzie współpracował z przyczepą samozbierającą o objętości 40 m3 oraz z pługami kvernland 4x45 , oraz z agregatem uprawowo siewnym smażone 3m .Modele które najbardziej przykuły moją uwagę to Valtra serii T 1*0 oraz New Hollandy TM . Ogólnie rzecz biorąc potrzebuje porady czy warto pozyskać wyżej wymienione modele ewentualnie inne oraz jaka moc wybrać ? Z góry przepraszam za ewentualne niedociągnięcia gdyż jest to mój pierwszy post 😀🚜
    • Przez rataj
      Witam.

Przymierzam się do zakupu ciągnika. Obecnie wybór zawężony do dwóch modeli: mianowicie DF 6165 rcshift  i Valtra T 144 active.
      Proszę o sugestie, podpowiedzi, wskazówki.
    • Przez masa24
      Witam 
      Z racji tego ze dlabo orientuje sie w modelach prosze o ponoc. Interesuje mnie uzywany ciagnik do 80 000, bez zbednej elektroniki. Moc 170_200 km
      Myslalem nad case 7120  oraz jd 7800

Troche boje sie automafycznej skrzyni w stsrgch ciagnikach bo pewnie zaczna sie sypac

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj