lordrolnik

Problem z siatką w prasie unia dr 1.8d

Polecane posty

lordrolnik    20
witam mam problem z uruchomieniem siatki. niedawno kupiłem prasę i do końca nie wiem jak załącza się siatkę bo wciskając na sterowniku przycisk siatki nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

masz wiazanie siatka sznurek rozlaczyles sworznia z prawej strony kolo mechanizmu sznurka, do wiazania siatka to laczenia trzeba rozlaczyc , silownik pracuje po nacisnieciu wiazania siatka zarzuca ten trojkat zebaty na sprzeglo,i czy masz wlaczone  zapodanie siatki manualne, jest na sterowniku A czy M przy symbolu siatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

ja pisze odnosnie sterownika spz5 bo taki mam przy swojej, wlacz prase  wez sterownik do reki i stojac przy prasie  z lewej strony kolo silownika siatki wlacz zapodanie siatki i zobacz czy mechanizm sie zalacza i ten bezpiecznik na silowniku siatki, wtyczka na prasie dobrze siedzi nie rozlaczylo sie cos w niej jak silownik dostaje prad musi zadzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordrolnik    20

Ja mam spz1. I mierzylem napięcie w tych dwóch kablach co dochodzą do silownika i na jednym i na drugim jest napięcie 12v


A siłownik po naciśnięciu przycisku od wiązania siatką nie rusza się. I dla tego pytam bo myślałem że robię coś nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

nic mi nie przychodzi do glowy  , a moze sprzwdz po kablach od aku do wtyczki na prasie czy  masz  jednakowo dane kable we wtyczkach tzn jak w pierwszej jest tak musi byc w drugiej przy prasie jak masz plus od aku to w jednej i drugiej wtyczce musi byc tak samo nie moze byc zadnej [pomylki

pisze o dwuch wtyczkach bo ja mam przewod od aku  w ciagniku i do niego podlaczony drugi ktory idzie  juz do prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordrolnik    20

zacznę od tego że w ciągniku mam to gniazdo 3 piny i pod to podłączone zasilanie do sterownika czyli w jednym pinie jest plus A w drugim minus A trzeci jest nie podłączony. I wszystko działa tzn otwieranie klapy i podbieracz działają po naciśnięciu przycisku. A jak wcisneowijanie siatką to żadnej reakcji. I tak jak wcześniej pisałem mierzylem napięcie na tych dwóch kablach i na jednym i na drugim jest napięcie 12v te co idą już do silownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

ty zasilasz prase ze sterownika  przy spz1, ja z akumulatora a sterownikiem tylko wybieram co ma robic,jedynie w sterowniku musisz szukac przyczyny dlaczego daje tak prad  na silownik  a jak odlaczysz zasilanie ze sterownika i podasz prad  z innego zrodla to tez nie dziala silownik,przyczyna sterownik lub/i puszka na prasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordrolnik    20

jak np zamienię kable w kostce przy silowniku to się wysuwa A jak znowu spowrotem je zamienię to się zsuwa. A może być tak że za mały prąd dostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

 u mnie przy 10v juz alarm i nie chce wspolpracowac ale piszesz ze jest 12v na silniku po akcji wiazania silownik ma byc wysuniety, zsuwa sie aby zapodac siatke, zamien te kable  i jak sie wysunie to tak zostaw i uruchom i wtedy wlacz wiazanie na sterowniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

te 12v jest caly czas na silowniku czy tylko  po wlaczeniu na sterowniku, teraz masz tlok wysuniety czy sie chowa i terkocze silnik silownika goracy i pracuje jezeli  sie chowa i nie odbija mozliwe ze wysiadl czujnik  ten ktory ma to rozlaczyc i spowodowac wysuniecie tloka ten co jest przy silowniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordrolnik    20

12v jest cały czas na siłowniku. teraz jest wysunięty. Ale gorący nie jest i słychać jak chodzi. może być tak że czujnik nie widzi w jakim miejscu jest siłownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

jesli chodzi  silnik to wylacz zasilanie zeby sie nie usmazyl  , tam masz taki  okragly magnes  to ten czujnik  ktory jest patrzac od przodu  wkrec w strone magnesu o okolo  1 cm na razie i prubuj wlaczyc  silnik musi przestac pracowac jak malo to jeszce dodaj troch az rozlaczy

magnes idac w strone czujnika ma  rozlaczyc akcje po wysunieciu tloka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordrolnik    20

Ale to chodzi o to że napięcie jest cały czas A silnik nie pracuje


A jak zamienie kable to zaczyna pracować


I późnej jak znowu zamienie kable to się zsuwa i jak znowu zamienie kable to się wysuwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

na priv dam ci numery do gosci z serwisu pomoga na telefon mnie pare razy poratowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamn999
      witam ostatnio podczas podnoszenia podbieracza po chwili podbieracz sam opada i jednocześnie delikatnie podnosi się klapa podejrzewam że zaciął się ten elektrozawór ewentualnie coś nie tak z cewką, rozbierał ktoś to?

    • Przez pawel9596
      Witam,
      Prośba o wysłanie zdjęcia mechanizmu wiązania siatką unia df.

    • Przez Gustawek
      Siemanko forumowicze, mam mały problem z prasą Unii, a w zasadzie pytanko. Od kilkunastu bel wstecz nóż ma problem z cięciem siatki. Na nim czysto, półksiężyc chodzi, siłownik również, ale sam mechanizm noża lekko przywieszony. Prasa u mnie od 5 lat. Czy możliwe by sprężyna naciągająca nóż sie rozciągnęła i należy ją napiąć? Ktoś już był na tym etapie?
       
    • Przez darkowe1
      Witam prasa nie odcina siatki . Siłownik i ten trapez pracuja prawidłowo jednak w momencie uderzenia noża siada lekko hamuje i znowu zaczyna owijać 
    • Przez johny
      Witam jakie są wasze opinie na temat tych pras - DF 120 1.5 i DF 120 1.8 i czy nadają sie do słomy ??
       
       
       
      dzis oglądałem to prase u dealera nawet mi sie spodobała konkretnie 120 1,5D nawet nawet
       
      Pozdrawiam Johny102
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj