interested

Zmiana Opon balonowych

Polecane posty

interested    6

Witam, potrzebuje porady, muszę wymienić dwie balonówki i mam dylemat. Na starych leża opony stomilki 10/75-15 a takich już nie produkują. Teraz dostępne są 10/75-15.3 lub 11,5/80-15.3 i w sklepach mi mówią że mam kupić dwie nowe felgi pod takie rozmiary opon bo nie założe ich na te stare obręcze z epoki. Na pewno ktoś musiał przerabiać taki temat. Czy nałożę to i naciągnie się dobrze na te obręcze? Nie chce odsyłać opon a kupna nowych obręczy wolał bym uniknąć. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

4212trjd3.jpg  Aktualny stan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, interested napisał:

Witam, potrzebuje porady, muszę wymienić dwie balonówki i mam dylemat. Na starych leża opony stomilki 10/75-15 a takich już nie produkują. Teraz dostępne są 10/75-15.3 lub 11,5/80-15.3 i w sklepach mi mówią że mam kupić dwie nowe felgi pod takie rozmiary opon bo nie założe ich na te stare obręcze z epoki. Na pewno ktoś musiał przerabiać taki temat. Czy nałożę to i naciągnie się dobrze na te obręcze? Nie chce odsyłać opon a kupna nowych obręczy wolał bym uniknąć. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

4212trjd3.jpg  Aktualny stan.

W necie szukałeś jakiś używek w tym rozmiarze?

https://www.olx.pl/oferta/opony-31x15-50-15-CID757-IDzSXHw.html

https://www.olx.pl/oferta/opony-kola-11-5-80-15-CID757-IDFo7Wy.html

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

W niczym to nie przeszkadza, to tylko nowoczesna numeracja. Zakładaj nowe opony na te felgi co masz.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12372

Kupuj tak jak piszą wyżej tylko 11stki dużo trwalsze niż 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
interested    6
2 godziny temu, PRIMO napisał:

jestem nastawiony na na nowe opony ale dziękuję za zainteresowanie. 

 

1 godzinę temu, zbyszekbrzuze napisał:

W niczym to nie przeszkadza, to tylko nowoczesna numeracja. Zakładaj nowe opony na te felgi co masz.

No to nie tylko kwestia numeracji tylko też różnicy w średnicy.  Ale dzięki. 

 

29 minut temu, bratrolnika napisał:

Przecież pytałeś mnie o to już, kupuj 15,3 i zakładaj, siądą bez problemu

@izydor6280 dobrze gadam???

Tak zgadza się i jestem Ci bardzo wdzięczny za rade.  Po prostu jeszcze byłem ciekawy czy ktoś osobiście temat przerabiał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28751
19 minut temu, interested napisał:

różnicy w średnic

Nie ma różnicy w średnicy,stare felgi też miały 15,3 rozmiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darus74    3

Na pewno będą pasowały też zakładałem z nowym oznaczeniem. Kiedyś była inna norma pomiarów czy cuś.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
3 godziny temu, bratrolnika napisał:

Przecież pytałeś mnie o to już, kupuj 15,3 i zakładaj, siądą bez problemu

@izydor6280 dobrze gadam???

si, bez problemu będą pasować, sprzedający chce naciągnąć Cię na $$

osobiście nie pchałbym się w te opony, idzie założyć coś "lepszego" w tej cenie, tylko napisz do czego to ma być i po czym jeździsz

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
interested    6

@izydor6280 Opony do przyczepy rolniczej jednoosiowej. Jazda głównie po drogach, raz za czas do lasu.  Ładowność max 2.5 t więc taka mała uniwersalna na "drobny" przewóz.  Nastawiłem się też raczej na nowe niż jakieś używki. Ale bardzo chętnie wysłucham co masz na myśli? DZIĘKI za potwierdzenie głównego wątku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

za 210zł złożyłem sobie 16, jak dotąd bez problemów, z 4t zboża nic sobie nie robią, nawet gruz wiozłem więc pewnie lekko 5t było
z używki masz też coś przemysłowego typu 8.25 czy coś pokroju 315, opcji jest dużo, kwestia ceny i oczekiwań

kolejny wariant to zakup ciężarowych, nowa obręcz 17.5 to 400zł plus ewentualny koszt opony, choć wiem że wulkanizacje potrafią oddawać za darmo opony, w końcu mają problem z głowy

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
interested    6

Dzięki za sugestię. Ale chyba jednak zakupie te 11.5/80-15.3. Na moje potrzeby będą wystarczające. Najważniejsze że pomogliście rozwiać wątpliwości  czy dam radę założyć te nowe opony na stare obręcze. Dzięki za pomoc panowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj