kompletniezielony

Kosiarka bijakowa zapycha się trawą

Polecane posty

Witam, pożyczyłem sobie kosiarke bijakową i problem jest taki że trawa na łąkach jest dość duża miejscami po pas prawie. I co wyższa trawa albo gęściej rośnie to mi kosiarke bijakową zapycha trawą i muszę stanąć i wyciągać wszystko. Czy ja coś robię źle czy o co chodzi bo nie wiem. Jeździłem na jedynce terenowej i obroty około 1600-1800. Dodam że trawa trochę mokra, kosiarka ma szerokość prawie że Ursusa c 360 i chodzi właśnie z C 360 a u wujka z C 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Za stara trawa i dużo nie zrobisz. Też mam jedną starą łąkę która na spodzie jest gęsta i twarda. Polecam kocić w terminie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
kompletniezielony napisał:

Witam, pożyczyłem sobie kosiarke bijakową i problem jest taki że trawa na łąkach jest dość duża miejscami po pas prawie. I co wyższa trawa albo gęściej rośnie to mi kosiarke bijakową zapycha trawą i muszę stanąć i wyciągać wszystko. Czy ja coś robię źle czy o co chodzi bo nie wiem. Jeździłem na jedynce terenowej i obroty około 1600-1800. Dodam że trawa trochę mokra, kosiarka ma szerokość prawie że Ursusa c 360 i chodzi właśnie z C 360 a u wujka z C 330

Tak robisz źle za późno kosisz😉 jak kolega wyże częściej koś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

co to za bijakowa? ja kosze w sierpniu wrześniu 4512 i nigdy mi się nic nie nawinelo. prędzej ciągnik zdusi niż coś się nawinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Może masz za niskie obroty na wom? Większość maszyn napędzanych od WOM wymaga 540obr/min. Aby mieć w C360 540obr/min na WOM  to silnik musi mieć 2000obr/min.

Przy niskich obrotach trawa po ścięciu zamiast  zostać wyżucona nawija się na wał z bijakami. Po prostu nie działa siła odśrodkowa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

Niestety trawa mocno urosła, poza tym jak piszesz jest wilgotna a ta kosiarka raczej nie ma zbyt dużej przepustowości, po pierwsze bym się wziął za koszanie jak trawa obeschnie(aby mniej kleiła się trawa i ziemia  do kosiarki), możesz ją podnieść na płozach lub w ostateczności odkręcić wał kopiujący jeśli takowy posiadasz. Niektórzy producenci przewidzieli odchylaną klapę w swoich kosiarkach mulczujących i wtedy nie ma takiego problemu.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31 napisał:

Może masz za niskie obroty na wom? Większość maszyn napędzanych od WOM wymaga 540obr/min. Aby mieć w C360 540obr/min na WOM  to silnik musi mieć 2000obr/min.

Przy niskich obrotach trawa po ścięciu zamiast  zostać wyżucona nawija się na wał z bijakami. Po prostu nie działa siła odśrodkowa.

Na początku to kosiłem na jakieś 1800 tylko jak nie szło to próbowałem na 2000 obrotów. A po pierwszych odpowiedziach tutaj skosilem rotacyjną. Będę sobie pilnował następnym razem żeby była niższa ta trawa i żeby nie była wilgotna


agrofix224 napisał:

Niestety trawa mocno urosła, poza tym jak piszesz jest wilgotna a ta kosiarka raczej nie ma zbyt dużej przepustowości, po pierwsze bym się wziął za koszanie jak trawa obeschnie(aby mniej kleiła się trawa i ziemia  do kosiarki), możesz ją podnieść na płozach lub w ostateczności odkręcić wał kopiujący jeśli takowy posiadasz. Niektórzy producenci przewidzieli odchylaną klapę w swoich kosiarkach mulczujących i wtedy nie ma takiego problemu.   

Niestety w tym modelu nie ma odchylanej klapy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj