Gość

kukurydza tydzień po oprysku maistrem czy moge rozsiać mocznik?i jaką dawke na hektar?

Polecane posty

Gość   
Gość

czy dać mocznik tydzień po maistrze i ile dać kg na hektar bo słabo startuje mimo konkretnego nawożenia pod korzeń nie wiem co jej odjeb.ało  jedno to głęboki siew i nierówne wschody ale do holery powinna się już ogarnąć i tak jest ale na teraz jest ok a pownna być za***ista po takim nawożeniu o co kaman?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Możesz nawet godzinę po oprysku co ma jedno z drugim.


A dawka to zależy w jaki plon celujesz minus to co dałeś pod korzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

zanim mocznik zacznie dzialac-przejdzie w glebie serie chemicznych reakcji to juz beda zniwa..

maister przypalil ?? mialem taki przypadek , juz nim nie pryskam, 

daj saletre przed deszczem , lub dolistnie wtedy mocznik siarczan odzywka ,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

u mnie też tragedia jest... planuje dać w 400litrów wody 20kg mocznika i 20kg siarczanu magnezu plus fosfor bor i cynk będzie ok ? czy to już dla niej za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

plon ksztaltuje sie gdzie w czasie 6-7 lisci,u mnie to juz by bylo za pozno,jak jest u ciebie -policz , w niektorych terminach mocznika mozna dac nawet 20 %, trzeba dokladnie sprawdzic zeby nie przypalic, gdy jest sucho to trzeba bardziej uwazac na dawki i terminy..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

ksztaltuje sie plon potencjalny ale roslina dopiero go zbuduje i w lipcu najwiecej potzrebuje azotu. Rzucaj mocznik teraz jest odpowiedni termin a nie jakies tam psikanie opryskiwaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

Sucho właśnie... niby na jutro coś zapowiadają deszcze, ale zobaczymy właśnie teraz chyba dam asahi i florovit a za tydzień mocznik siarczan magnezu fosfor bor i cynk ale jeszcze nie miałem tak słabej kukurydzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5583

Zimny maj i tyle w temacie. Praktycznie na dobre kukurydze ruszyły w czerwcu. W maju po wschodach nie dość,że zimno było praktycznie cały czas to jeszcze dostały parę strzałów przymrozkami i rośliny musiały po prostu to odchorować .


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jutro prysnę mocznikiem 10kg na 100l bedzie ok? i zobaczę czy ją ruszy jak tak to potem odżywki walnę,miałem rozsiać ale piszą że szkoda kasy i czasu to  lepiej dam jej w żyłę:) dodam że był obornik gnojowica 600kg lubofosu corn i 400mocznika na hektar pod korzeń a i tak rusza się jak ciota

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Jak sucho to i odzywki slabo podzialaja bo kuku broni sie przed susza, pokryla sie woskowina i maksymalnie ma pozamykane aparaty szmarkowe zeby ograniczyc parowanie. Wiec i slabo je wchłonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wczoraj przekopałem motyką rowek aby woda zeszła  w takim  ''nizie'' aby przejechać z opryskiwaczem bo leje i leje co 5 godzin ,dziś rano rosa w dzień oczywiście upał i za gorąco potem około 18 chwila na wyjazd bo się zachmurzyło i ochłodziło prysnołem intermagiem 19 i tytanitem  znowu lujneło z nieba za pół godziny  szkoda gadać ta pogoda jest delikatnie mówiąc pojebana tak samo miałem z opryskiem maistrem pole zielone najwyrzsza pora pryskać i mokro no ale dało się wjechać i tak samo nie wytrwało godziny i lało tylko taki plus że mineło 10 dni i wszystko co było zielone na tym polu oprócz qq zakończyło żywot

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj