seba25

Prasa z224

Polecane posty

seba25    20
Witam wszystkich mam problem z prasą otóż pojechałem wczoraj prasować siano i z początku zaczęła niby wiązać ale robiła strasznie malutkie kostki po 50cm.Więc zacząłem przestawiać tą regulację od wielkości belek ale nie wiele to dało bo wcale nie reagowała na zmiane przejechałem jeszcze tak kilka metrów i potem przestała całkiem podawać sznurek na aparaty co może być przyczyną nie zalączania iglic.Proszę o jakieś rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo bezpiecznik albo mechanizm włączający aparaty lub ta dźwignia co się blokuje wiązanie przy mechaniźmie regulacji długości kostki może ona jest zablokowana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20

Chrupniecia niby żadnego nie słyszałem bezpiecznik jest dobry bo sprawdzałem blokada jest nie załączona a o jaki mechanizm włączający aparaty ci chodzi.A czy to jest normalne że mogę swobodnie rękoma poruszać iglicami do góry i do dołu bez oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20

To teraz pytanie co jest nie tak z tym że można poruszać od tak iglicami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

Na cięgnie które łączy wahacz igieł z tarczą sterującą masz otwór w którym powinna być śruba m6 8.8 która zabezpiecza igły przed uszkodzeniem i się ścina w przypadku gdy igły napotkają  opór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20

Dzięki za wszystkie rady,awaria już naprawiona trochę taka blachostka ale jednak.Tak więc po zdjęciu tarczy sterującej okazało się że ścieło zabezpieczenie i wysunął się bolczyk na którym jest zapadka,zapadka dostała luzu i po prosty przeskakiwało na tarczy krzywkowej i przesto nie załączało aparatów oraz iglic niby nic ale nerwów na łące napsuło.Jeszcze raz dzięki za porady😉👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwerty8530    2

Witam ! Dopiero zaczynam, swoją przygodę z Z-224, więc proszę o wyrozumiałość. Otóż mam tak i problem ze swoją Sipmą a mianowicie ciągną mi się kostki i podejrzewam że może być to związane z tępymi nożami, zarówno na tłoku jak i w komorze, czy te noże można ostrzyć i czy trzeba potem ustawić ze noże względem siebie ? Z tego co wiem to odstęp między nimi powienien wynosić 0,5 mm, a zatem po ostrzeniu odstęp ulegnie zmianie według mojego toku myślenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

To, że kostki ciągną się jest zapewne spowodowane tępymi nożami, masz nóż który się porusza razem z tłokiem i przeciwnóż który jest na stałe zamocowany do komory prasy.  Noże można ostrzyć, ten stały nóż jest dwustronny (ma dwa ostrza ) i można go obracać mocowany jest na 3 śruby na imbus od strony komory prasowania. Nóż na tłoku ma jest mocowany na 4 śruby, posiada on otwory w kształcie fasolek i reguluje się nim szczelinę między nożami poprzez odpowiednie ustawienie. Dla uzyskania dobrego efektu regulacji noży po ostrzeniu dobrze by było żeby tłok w komorze nie miał nadmiernego luzu na rolkach względem dolnej szyny. Co do regulacji to po zakręceniu noża stałego przykręcam z lekkim oporem nóż na tłok, ustawiam je na jednej wysokości i wkładam między nie linijkę metalową o długości 30 cm ( może być również jakiś pasek blachy o grubości 0,5-1mm) uderzam lekko młotkiem w nóż tłoka aby przesunął się w kierunku noża stałego dokręcam mocno śruby na nożu tłoka, kręcę kołem zamachowym i wypada linijka z pomiędzy noży i już mam ustawioną szczelinę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz mieć to dobrze zaostrzone to musisz zawieść do zakładu na szlifiernie np. szlifierkę magnesową stołową bo szlifierką kątową czy taka domową to nie uzyskasz ostrza jak żyleta tylko to pozadzierasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Qwerty8530 napisał:

Witam ! Dopiero zaczynam, swoją przygodę z Z-224, więc proszę o wyrozumiałość. Otóż mam tak i problem ze swoją Sipmą a mianowicie ciągną mi się kostki i podejrzewam że może być to związane z tępymi nożami, zarówno na tłoku jak i w komorze, czy te noże można ostrzyć i czy trzeba potem ustawić ze noże względem siebie ? Z tego co wiem to odstęp między nimi powienien wynosić 0,5 mm, a zatem po ostrzeniu odstęp ulegnie zmianie według mojego toku myślenia. 

Nie ulegnie zmianie . Ostrzy się po zewnętrznych stronach

Ciągną się też jak za duży odstęp i luzy na tłoku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjmie noże to i tak potem musi luz ustawić 0.5-1.0mm. Czasami się kostki ciągną bo jest bardzo długie siano i tyle. Nic z tym nie zrobi, ale noże warto sprawdzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwerty8530    2

Dzięki wielkie za pomoc. Dzisiaj zauważyłem również luzy na tłoku, mianowicie 0,5cm-1cm na boki, czy to oznaka kończących się rolek i szyn ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie koniecznie . Rolki regulację maja . A tyle luzu to jest nic . Nie słuchaj tych co każą już robić kapitalkę tłoka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Witam, mógłby ktoś zrobić mi zdjęcie tylnej klapy z naklejkami co są na nich ustawienia prasy. ? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj