robertrolnik24

problem z prasą hesston 5530

Polecane posty

Witam mam problem z pasami w prasie hesston .Od jakiegos czasu pasy sie rwia  i nw co jest tego powodem. W poprzednim sezonie strasznie ślizgały pasy i ściągało je na jefna lub druga stronę jak bylo około 50% wypełnienia  i stwierdziłem ze wymienię gume na wale napedowym  . Niesty to nie duzo poprawiło i teraz myślę nad wymianą pasów lecz nie wiem jaka długość dostosować poniewaz kilkukrotnie już byly obcinane  i skracane . W katalogu piszą ze długość pasa powinna byc 926 cm  a teraz mieze i maja 920  po około 8 skracaniach po +/- 5 cm na jeden raz . Pytanie mam takie czy wie ktos jaka powinna byc długość tych pasów wtym modelu?

1210    5

masz wszystkie równe pasy?. Rwie jeden i ten sam pas czy różne? z tego co mi się wydaje dolny wałek tylnej klapy jest regulowany i nią się reguluje naciąg pasów pod warunkiem ze wszystkie sa równe

Są dwa wałki napędowe górny i dolny obydwa gumowałeś ?

Z ciekawości bo mnie to czeka jak wymieniałeś gume na wale napędowym

Edytowano przez 1210

pasy sa równe   . nie rwie jednego tylko różnie . Gumowalem tylko górny  bo od początku na nim byla tylko guma . A co do gumowania to wysyłrm go do Gliwic i tam ostaczają stara gume i nalewają nową. cena takiej usługi to 500 zl

Wiadomość z agroFakt.pl

dawid9721    1
robertrolnik24 napisał:

Dnia 20.08.2020 o 21:24, dawid9721 napisał:

Mógłbyś podać jakieś dane tej firmy co nalewa re gumy?

Miggum Gliwice

A powiedz mi jeszcze taka rzecz jeśli guma na tym wale była naderwana dość mocno to mogło mi przez to nie ciągnąć pasów znaczy stawały w miejscu ściągało je do środka i piszczały zdjęcie tego walka mam w swojej galerii

jmierzwa952    2

mam problem z poślizgiem pasów własnie w ok. połowie wypełnienia. Guma na wale była bardzo śliska, zawiozłem wał do gumowania, a jakieś inne rady? (heston 5650)

superfarmer02    1134
ja miałem coś podobnego ostatnio przy prasowaniu długiej trawy zwiniętej w warkocz. 2 bele zrobiła 2 stanęły niezależnie jaki wałek i prędkość. w końcu ostatni wałek podżucalem widłami.orzed.orasa i zrobiła belki jak z obrazka nic nie stanęło, nic nie pękło. później pracowałem jednodniową zielonkę też nie było problemu ale walki były mniejsze i zielonka kródsza. podejrzewam że u mnie to wina zgrabiarki ale sprawdź jeszcze naciąg pasów i czy wszystkie są równe

jmierzwa952    2

wal odebrany z gumowania, test zrobiony, trzyma bardzo mocno pasy, 

jedyne co to nóż nie chce uciąć sznurek po owinięciu, czy ma ktoś zdjęcie nożyka do sznurka ? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bolo3
      Zakupiłem ostatnio prasę NH 835,jest to  moja pierwsza prasa, wczoraj prasowałem pierwszy raz i 3 baloty poszły elegancko. Niestety przy kolejnych nie chciała mi odcinać siatki, wskazówka opuszczała się na nóż ale siatka się nie odcinała i cały czas owijała balota. Poradzi ktoś gdzie może być problem? 
    • Przez kwiatekstokrotki
      witam, powiecie jak macie oryginalnie u siebie ustawioną srubke regulacji cisnienia na tej cewce elektrozaworu w feraboli? (zaznaczylem strzałka na czerwono).  Problem polega na tym,że podczas prasowania ciągle spada napięcie pasów i belki nie wychodza super zbite,pomimo że na komputerze ustawiam przedkomore na off oraz oba maxymalne cisnienia i poczatkowe oraz koncowe. musze dzwignią rozdzielacza w ciągniku co chwila napinac pasy, by belki wychodzily ,,w miare"" a mysle ,ze po rozpczeciu zwijania, napieciu pasow prasa juz powinna trzymac cisnienie, czy może problem leży gdzie indziej? poradzcie cos...

dodam, u mnie była nakrecona nakretka fi 6 i podkładka 

• Przez ZiemowitD
      witam, chce kupić prasę rolująca zmiennokomorową, głównie do słomy, sporadycznie siano,. zależy mi aby byla to prasa mało awaryjna, wydajna, cena do ok.100 000 zł.
    • Przez Wojtkiewicz
      Witam,
      Czy wyjmował ktoś wałek docisku siatki(srebrny, metalowy) w prasie krone round pack 1250 i wie jak to w prosty sposób zrobić? 
      Druga kwestia, to jak wyjąć blachę, po której spada siatka do komory? 
      Wałek i blacha są zardzewiałe i chciałbym je wyszyscic, bo siatka często zawisa na tej blasze lub nawija się na wałek. 
    • Przez Janek92
      Witam Szukam instrukcji obsługi Do prasy Massey 167 v posiada ktoś ? Może się podzielić lub odsprzedać?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj