Zaloguj się, aby obserwować  
griga

Ceny skupu ziemiopłodów ze zbiorów 2006

Polecane posty

griga    1080

Na dniach zaczną sie żniwa w większości rejonów PL Wiem że jest juz podobny wątek, ale chodz mi wyłącznie o ceny za płody z tegorocznych zbiorów bo one są zawsze niższe aniżeli np jęczmien dostarczany teraz ale ze zbiorów 2005. Wiec prosze nie piszcie jakie ceny są wywieszone teraz a WYŁĄCZNIE TE PO JAKICH SPRZEDAJECIE tegoroczne plony. A chodzi mi w tym wątku o informacje co się bedzie działo, bo już słyszałem jak jeden ze skupujących twierdził że w Wielkopolsce zboża świetnie sie zapowiadają i bedą bardzo dobre plony, wiec abyśmy sie nie szykowali na dobre ceny, i on już zaczyna je obiżać (mówie o pszeniy bo tą uprawiam)

Z góry dziękuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Dzwoniłem dziś o rzepak ( mam umowę z ZPT Warszawa ) na punktcie skupu jeszcze nie mają cenników . Wiadomość nieoficjalna żę rzepak ma kosztować 93 zł za kwintal ( nawet nie wiem brutto czy netto ). Ludzie zaczynają przywozić .


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Może troche nie na temat a może i na temat ale dzisiaj sprzedaje pszenice zależy jak prób wyjedzie ale na bank wezme ponad 400 zł za tone :)


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Rzepak który odwoził mój Wujek jest po 980zł/t technologoczny - wilg i zanieczyszczenia on miał 7,5% wilg i zanieczyszczenia 3 i 3,5% zapomniałęm zapytać po ile wyjdzie juz dla niego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

950 zł za tonę plus vat ZPT WWa , dziś odwoziłem .


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

cena rzepaku cały czas w góre .. w Kątach Wr wczoraj technologiczny po 1000zł/t pszenica jak narazie 390zł/t ale narazie nikt jeszcze nie przywozi. Ja chyba dziś odwiozę coś to napisze jaka jest cena dnia.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

ja jutro kosze,dzisiaj jade do Agro landisu, wieczorem napisze ile proponują

1000 zł to juz cena brutto?

kilka dni temu mówili 940 netto,przy wilgotności 7 % i zanieczyszczeniach 2%

Komex w Kątach płacił 10 zł mniej ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Tak chodzi mi o KOMEX pszenica poszła po 390/t a rzepak wczoraj jak bylem wisiała cena 1000zł ale nie wiem przy jakich parametrach, bo nie przyglądałem sie dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

wilgotność 7, zanieczyszczenia 1

Agrolandis(Rakoszyce) płaci 969 netto wilgotność też 7,ale zanieczyszczenia do 2%

własnie sie dowiedziałem ze kombajn bedzie w sobote,krew mnie zaleje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Widze że wątek zamarł.. nikt nic nie sprzedaje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

ja sie nie moge doczekac na kombajn, troche mnie 2 kolesi wykiwalo ale spoko mam nadzieje ze w niedziele bedzie juz po wszystkim,

jeczmien browar zimowy 470, rzepak nie wiem ale wczoraj cena ponoc juz spadla :-(

ponoc jeczmien jary browar 500

pszenicy nie sprzedaje bo swinie musza cos jesc :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Dziś zawiozłem pszenice do skupu 380 zł za tone - serce sie kroi ale nigdzie w okolicy nie skupują :( sprzedałem tylko 6 ton na bieżące rachunki a reszta zmagazynowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Wczoraj sprzedawałem żyto do gorzelni po 280 + Vat. A w poniedziałek było po 260

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

za rzepak dostałem 820 netto ,wilgotność 8 % ,zanieczyszczenia aż 9% !!!,bardzo dużo było przypalonego,produkcja po kosztach,z 11,5 h zebrałem 18,5 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

pewien młyn szuka pszenicy :) potrzeba na juz 100ton,

cena 550zl za tone

podstawowy wymog: gluten ponizej 18%


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czars    0

Chyba coś nie tak z tym "wymogiem".

U mnie na Warmii szukają konsumpcyjnej z glutenem powyżej 28% po 450zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

właśnie ze jest "tak" z tym wymogiem,

nie wiem nie znam sie czy to jakaś ciasteczkowa pszenica ma być czy jakaś inna, ale gluten ma być poniżej 18% przez to moja, mająca 35% odpadła w przedbiegach :(


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

a masz tak niski gluten? spytam pozniej dokladnie ojca kto zlozyl taka oferte, moze bedzie wiecej szczegolow - ponoc to jakis mlyn ze slaska:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

to kopie po 400 i interes spoko tylko daleko jechać zawsze też można się z sąsiadami wymienić co świnie trymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

odnośnie glutenu to taki wysoki jest niezbyt dobry dla piekarzy... wiem bo Mój Wujek ma pikarnie i jak kupował pszenice do przemiału to tak ok 20% nie więcej. Nie mam pojęcia dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj