Rolnik11234

Wyrywanie drzewa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik11234    3

Witam mam pytanie, mianowicie chodzi mi o wyrywanie świerku 50cm obwód jakim biegiem wyrywać czy na blokadzie? 

Ciągnikiem jeżdżę od roku wiec nie maiłem okazji wyrywać i nie wiem jak.

Edytowano przez Rolnik11234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

jak to normalne zdrowe drzewo i chcesz to wyrywać c 360 to musi byc lina czołgowa, blokady nie włączaj, bo lina trzasnie, za duża moc.

A tak serio to wątpię że to wyrwiesz c360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mokro jest to wyrwie . Dość wysoko , długa lina . Bieg polowy , blokada i poooooszło .

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

EE średnica pnia według obwodu to ok 16 cm to na 2 biegu możesz spokojnie próbować Możesz nawet troche poszarpać jakby nie chciał wyjść, tylko tak z rozsądkiem żeby skrzyni nie rozwalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
52 minuty temu, Rolnik11234 napisał:

Witam mam pytanie, mianowicie chodzi mi o wyrywanie świerku 50cm obwód jakim biegiem wyrywać czy na blokadzie? 

Ciągnikiem jeżdżę od roku wiec nie maiłem okazji wyrywać i nie wiem jak.

Następnego posta napiszesz pewnie jak do stodoły wjeżdżać, czy tyłem czy przodem...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik11234    3
Przed chwilą, Minkes napisał:

Następnego posta napiszesz pewnie jak do stodoły wjeżdżać, czy tyłem czy przodem...

No kurde nie wiem jak wyrywać a nie chce czegoś rozwalić albo na siłe więc wolałem sie spytać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Drzewo musisz wyrwać na siłę. Jak Cię ciągnik nie nakryje albo go nie zakopiesz to jest szansa że uda się wyrwać. W szejsiątce za bardzo nie ma co urwać gdyż moc na to nie pozwala...

 

Poproś ewentualnie starszego sąsiada żeby wsiadł i Ci wyrwał.

Edytowano przez Minkes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byś tylko linę miał odpowiednio długą, bo głupio by było forumowiczom czytać potem o rolniku którego świerk rozłupał, a takie wpadki się przytrafiały nawet starym wygom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Dla mnie szoooooook🙃 , teraz zapytaj czy najpierw puścić sprzęgło czy wcisnąć gaz  . Brawo Ty

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik11234    3
9 minut temu, Adrian_K_90 napisał:

Byś tylko linę miał odpowiednio długą, bo głupio by było forumowiczom czytać potem o rolniku którego świerk rozłupał, a takie wpadki się przytrafiały nawet starym wygom. 

Ale tam został pień jakies 1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To co innego. Próbuj, Metoda prób i błędów to najlepsza nauka ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik11234    3
10 minut temu, witejus napisał:

szkoła się kończy to zaczyna się wysyp tematów na AF

Heheh szkole skończyłem 3 lata temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, Minkes napisał:

Jak Cię ciągnik nie nakryje

Co masz na myśli? U nas krąży opowieść, że facetowi się traktor przewinął podczas wyrywanie drzewa, ale jak dla mnie to była jakaś legenda miejska(albo raczej wiejska)

Edytowano przez Adrian_K_90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Ja bym zaczepił teściową , jest szansa że lina  strzeli a jak nie to może drzewko dosięgnie kochaną mamusię  🤣🤣

Edytowano przez Andrz_
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8510

ciągnik jak ciągnik ale pieniek jak wyskoczy z ziemi to może spaść na głowę traktorzysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    584

To jest wieś , nie w kasku a w czapce.Rzuć z wysokości na beton kask i czapkę   , a zobaczysz co pozostanie nienaruszone. Dlatego przewrotnie czapka jest bezpieczniejsza.:D

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

No ma to jakiś sens ,to tak jak gumiaki 😁

Edytowano przez Andrz_
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
10 godzin temu, Adrian_K_90 napisał:

Co masz na myśli? U nas krąży opowieść, że facetowi się traktor przewiną podczas wyrywanie drzewa, ale jak dla mnie to była jakaś legenda miejska(albo raczej wiejska)

Ciągnik potrafi się przewinąć do tyłu, jeszcze jak nie ma kabiny i traktorzysta nie zdąży uciec to katastrofa gwarantowana. Nie jednego już zadusiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Jak jest zaczepiony wysoko to może i się przewinąć ale w 360 to mało prawdopodobne zbo zaczep jest na wysokości troszke ponad osiami to może go poderwać do góry ale przewinąć raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Uważaj na sprzęgło... jak wrzucisz za duży bieg to może spalić i trzeba rozpaławiać. Najbezpieczniej biegi polowe, ewentualnie jedynka szosowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj