rolnik_profil

Krone kr125 nie ciągnie siatki i nie obcina.

Polecane posty

Walczę dalej z tym automatem do siatki. Problem taki, że walki nie maja siły pociągnąć siatki jak za mocno skręcę hamulec. Jeśli popuszczę to ma problem uciąć siatkę. W sumie nawet jak nie pociągnie siatki bo zbyt hamulec trzyma to i tak nie ucina siatki.  Jakieś pomysły ? Nożyki ostre

941D23E0-BC15-40EE-83F8-B2E52321E2A8.jpeg

Edytowano przez rolnik_profil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

wałki umyj i po wyschnięciu posyp talkiem. Sprawdź czy są dobre sprężynki i jednakowe po końcach co te dwa wałki do siebie ciągną. Kolejną rzeczą jest jak sznurek od załączania idzie czy jest dobrze przepleciony bo tam powinien od hamowywac lekko jak się siatkę zapodaje a później naciągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, damianraki3 napisał:

wałki umyj i po wyschnięciu posyp talkiem. Sprawdź czy są dobre sprężynki i jednakowe po końcach co te dwa wałki do siebie ciągną. Kolejną rzeczą jest jak sznurek od załączania idzie czy jest dobrze przepleciony bo tam powinien od hamowywac lekko jak się siatkę zapodaje a później naciągać.

Walki musiałem szlifować papierem ściernym bo jak kupiłem to były trochę uszkodzone. Chyba stało na deszczu. Na zdjęciu widać przed i po. Sprężyny są identyczne, chyba, że musiałbym założyć mocniejsze 

7D04B151-B150-45C6-869A-0DADF471BE47.jpeg

EA5BA290-78E8-4ED7-8615-3E2212215E0C.jpeg

EC355669-2FE1-42F1-8098-ECF3FA0B5C0A.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
llutek    0

Zobacz czy nóż dobrze się wysuwa. Z boku z prawej strony jest taki zderzak z podłużnymi otworami. Ja te otwory jeszcze troche wypiłowałem , żeby nóż bardziej się wysuwał, jak ten cały aparat opada. Poza tym w mojej kr 130 s  nie wszystkie siatki dobrze obcina, np, Astre  dobrze tnie ale tą niemiecką czy greckąz z tymi zielonymi nitkami po bokach już gorzej, zostają takie frędzle z pół metra. Zeby dobrze cieło hamulec musi tak trzymać, że ręką łatwo nie przekręcisz tarczy. Do wpuszczenia siatki  musi ta gruba sprężyna być odblokowana a tarcze lekko trzymać ta mniejsza sprężyna, która jest w samym rogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

kr130 mają często nowszy typ aparatu do owijania i tam są dwie sprężyny do regulacji a w tym starym ściska się tylko nakrętka rolkę siatki na wałku który jest zamontowany. Siatka podczas cięcia musi być mocno napięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I już wszystko jasne. Pierwszy problem - noże nie chowały się do końca. Prawdopodobnie skrzywione ucho i to strzępiło siatkę. Drugi problem to za mocno był skręcony hamulec siatki. 
ps można założyć mocniejsze sprężyny aby bardziej ściskały się wałki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manuel    0

Panowie mam olbrzymi problem , prasa od 10 16. Prasa nie wciąga siana zapycha się tuż za rotorem przez co na podbieracz leci duzo kurtko pociętego siana na dodatek strzępi mocno siatkę aż warkocze wchodzą na rotor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez skarbek15
      Jak w temacie kupię sterownik lub komputer do Krone Combi Pack 1250 lub 1500 mogą być nie działające i nie sprawne lub po nieudanych naprawach innych serwisów Kontakt 508537293. Oferujemy również naprawę tych sterowników i komputerów pokładowych jeśli ktoś ma problem z tymi sterownikami zapraszamy do kontaktu.



    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      mam problem ze sterownikiem w tej belarce. Wyświetla się taki błąd. Co on oznacza?
      Pozdrawiam.

    • Przez RockAndRolnik
      Decyzja zapadła kupujję 1250 MC Fortimę. Rozważałem 1500 MC i Mchale 5400c lub 5500, ale zdecydowałem się na Krone Fortima 1250 MC ... po roku napisze o doświadczeniu swoim Może ktoś ma i podzieli się swoimi odczuciami   ?
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez Marcin157
      Witam, mam problem z prasa rolującą krone KR 155 podczas dobijania belki otwiera się tylna klapa. Na zamkniętej komorze wygląda tak jakby siłownik nie podnosił tego uchwytu do końca co blokuje klapę. Proszę o jakieś porady co zrobić!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj