Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

BOBCAT - nowa kabina ładowarek teleskopowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kabina
agrofoto    82

logo_bobcat.gif

 

Dzięki wszechstronności i nowoczesnej konstrukcji ładowarki teleskopowe są obecnie niezastąpione w trudnych warunkach rolniczych. Swoją innowacyjnością i funkcjonalnością wypierają różnego typu maszyny rolnicze, które konstruowano dawniej. Bobcat, członek niedawno powstałej światowej grupy Infracore Construction Equipment Group wprowadził nową, ulepszoną kabinę operatora w ładowarkach teleskopowych. Prezentacja maszyny miała miejsce na targach Bauma.

 

Zaletami ładowarki teleskopowej są przede wszystkim duży wysięg i lepsza niż w ciągniku z ładowaczem zwrotność. Dodatkowo taka maszyna ma dwie osie skrętne, dzięki którym zwrotność jest lepsza. Do atrybutów ładowarki należą także większa ładowność i lepsza precyzja załadunku, a co więcej można poruszać się nią na różne sposoby. Moim zdaniem nie ma innej maszyny, która tak dobrze radzi sobie w warunkach rolniczych.” – mówi Wojciech Bagan z firmy EFEKT Białystok - dealera marki Bobcat.

 

bobcat_1_500.jpg

 

Marka Bobcat oferuje kilka znaczących zmian w kabinie operatora w ładowarkach teleskopowych. Środowisko pracy operatora zostało ulepszone poprzez modernizację następujących elementów wyposażenia: tablica rozdzielcza, w pełni zintegrowany system klimatyzacji oraz kierownica o mocnej budowie, która jest łatwiejsza w obsłudze i kontroli.

 

Tablica rozdzielcza została przekonstruowana, aby umożliwić operatorowi uzyskanie szybszego przeglądu warunków pracy i konfiguracji. Wszystkie dane są dogodnie umiejscowione naprzeciwko operatora, dzięki czemu można je łatwo przeczytać. Obejmuje to wszystkie sposoby działania wskaźników, które są pokazane w górnej części wyświetlacza. Przełączniki kontrolne na wyświetlaczu zostały ulepszone, aby poprawić widoczność i łatwość użycia. Podświetlane przełączniki oświetlają każdą funkcję, a światła aktywacyjne sygnalizują czy funkcja jest w użyciu. Dzięki temu operator może z łatwością monitorować wszystkie funkcje, które są aktywne.

 

Klimatyzacja jest w pełni zintegrowana z tablicą rozdzielczą. Nawiewy zostały lepiej rozmieszczone w kabinie zapewniając większy przepływ powietrza o 40%, do 500 m3 na godzinę. Liczba kierunkowych otworów powietrznych została zwiększona, zapewniając równomierną dystrybucję powietrza wokół operatora. Ulepszona cyrkulacja powietrza zapewnia ujednoliconą temperaturę wokół operatora.

 

Nowa osłona przeciwsłoneczna (przymocowana nad przednią szybą pojazdu) zapewnia znakomitą ochronę dla operatora. Stały system pull-down umożliwia operatorowi lepszą widoczność środowiska pracy i przyrządów nawet w warunkach słonecznych. Zewnętrzne światła zostały zmodernizowane w taki sposób, aby dostarczyć ostrzejszy strumień światła. Dzięki temu została polepszona widoczność środowiska pracy operatora.

 

Więcej informacji o firmie Bobcat i produktach Bobcat na stronie www.bobcat.eu

 

bobcat_2_500.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×