gtv8

claas axion sekcja hydrauliczna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gtv8    6

Witam ostatnio zauważyłem ze nie działa sterowanie jednej sekcji z electropilota,Tzn. recznie działa ale z krzyżowego sterowania pilotem jedna działa a druga brak reakcji. Na ekranie kiedy uzywam nie widze reakcji jak w pozostałych.Taki juz kupiłem i chciałbym to naprawic chociaz nie uzywam to boli mnie ze nie działa.Sekcje rozdzielacza to chyba jakies rexrotch boscha i jest ich cztery.Jak widziałem na zdjęciu to jakis electrozawór tym steruje moze sie zaciął. A i jak wypiąłem kostkę zasilającą to klódka sie wyswietliła.Wymieniłem electropilota ale dalej to samo,takze pilot dobry i mam ich teraz dwa:) Jakies sugestie co moze nawaliło?.

Edytowano przez gtv8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Wepnij żarówkę 10wat zamiast zaworu i niech ktoś ruszy dżojem. Możliwe że przewód jest gdzieś przerwany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gtv8    6
13 godzin temu, hubertb napisał:

Wepnij żarówkę 10wat zamiast zaworu i niech ktoś ruszy dżojem. Możliwe że przewód jest gdzieś przerwany. 

A to bezpieczne? bo słyszałem ze nawet za bardzo nie mozna kostek podmienic z sekcji innej bo są przyuczone do danej sekcji i na innej nie bedą działac.Tak samo slyszałem o electropilocie ze są bardzo czułe i palą sie jako pierwsze jezeli ciągnik rozpalamy z tzw. rozruch lub kabli od innegi ciągnika.Prawdopodobnie to bujdy ale tak slyszałem. komfort kosztuje niestety tylko jak te ciągniki bedą działac za 10 lat. Ojjjjj nie widze tego dobrze.

Edytowano przez gtv8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Żarówke to sobie możesz gdzieś indziej wpinać, a nie w sekcje, którymi steruje CAN. Bolą mnie porady ludzi nie mających pojęcia o czymś i doradzających „na pałke”. 
Co do tematu...

Wtyczki możesz zamieniać i nie zmieni to kolejności działania, bo każda sekcja ma „zapamiętane” miejsce i mimo zamiany kostek i tak bedzie pod tym samym przyciskiem. Odskrob lakier przy wtyczce i zobacz czy mruga jakiś kod. Przy samej wtyczce jest dioda, której nie widać. Jeśli nie mruga nic, to zaworek w cewce może być przycięty, a żeby to sprawdzić, trzeba zamianić cewke z innej sekcji.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Jeśli jest sterowanie cyfrowe to tak jak mówisz żarówka nie pomoże. Da się jednak zdiagnozować sam element wykonawczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Dlatego napisałem co ma sprawdzic na poczatek, co zrobi bez niczyjej pomocy. Dalej, trzeba juz mieć jakąś wiedze aby to naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gtv8    6
23 minuty temu, Rowan napisał:

Dlatego napisałem co ma sprawdzic na poczatek, co zrobi bez niczyjej pomocy. Dalej, trzeba juz mieć jakąś wiedze aby to naprawić.

oczyszcze wezme lusterko i sprawdze co tam wyswietla,poza tym grzebał nie bede nic więcej.Dziękuje za pomoc pamowie, zdam relacje co nawaliło moze komus to pomoze na przyszłosc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoWi    4

Możesz powiedzieć co nawaliło bo mam podobny problem tylko nie z elektropilota a z pomarańczowej sekcji , zasilanie jest bo świeci dioda , cebis pokazuje że wysyła sygnał na cewkę ale brak reakcji sekcji ...

Jak używam ciągnika  to czasem działa i wtedy znika pomarańczowa lampka alarmu wtôrnego - kodu błędu brak ...

Proszę o sugestie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj