Gość

Wygłuszenie kabiny Ursus 3512 Agro

Polecane posty

zbycho77    11

W tym agroluxie jest kabina naglaka i jest w niej prawie tak samo jak w ursusie 3512  czyli głośno , Brak przegrody od silnika i maska wchodzi do kabiny .

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
47 minut temu, zbycho77 napisał:

W tym agroluxie jest kabina naglaka i jest w niej prawie tak samo jak w ursusie 3512  czyli głośno , Brak przegrody od silnika i maska wchodzi do kabiny

czyli sprowadzają dobre traktory bez kabin żeby założyć nową po taniości i sprzedać chłam za równie wielkie pieniądze, tylko że czytałem gdzieś że oryginalne kabiny mają biały dach a te polskie szary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, przemekuliski napisał:

a masz tylna zabudowę w nim czy nie?

Mam oryginalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, camo napisał:

@Agro3512 masz w nim wspomaganie?

Nie, zwykła przekładnia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
3 godziny temu, Agro3512 napisał:

Nie, zwykła przekładnia

o kurcze, to myślałem że to już ma wspomaganie skoro Agro, mój ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, camo napisał:

o kurcze, to myślałem że to już ma wspomaganie skoro Agro, mój ma.

Mój to rocznik 98 a wspomagania to dopiero od lat 2000 wzwyż, znajomy ma Agro z 2007( tego z prostokątnymi lampami) i już ma wspomaganie seryjnie. Mimo że nie mam wspomagania to kręci się lekko 🙂 ale spasowanie tych plastikowych osłon pod deską to jest dramat, szczeliny po 1 cm, chyba to wywalę i zrobię nowe z blachy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, MF675ursus napisał:

Ma on tapicerowany dach? To dużo daje w wyciszeniu

Ma wytapicerowany dach jak i błotniki:)

Dnia 7.06.2020 o 18:57, camo napisał:

a masz jakieś zdj z wewnątrz?

Kilka zdjęć z dysku. Generalnie to bardzo podobnie jak w Agro Bisie tylko stara deska rozdzielcza z nawiewami w desce  zamiast akumulatora jak w wersji bez kabiny. Ciemna tapicerka ( docięta przez fabrykę na odpie*ol) i brak plastikowej zabudowy pod siedzeniem.

IMG_20180718_172303.jpg

IMG_20190626_170710.jpg

IMG_20190907_102336039.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 godzin temu, camo napisał:

@Agro3512 no praktycznie wszystko tak jak w moim, pewnie dach też taki sam.

W Bisie dach jest chyba plastikowy od środka, a u mnie jest tapicerka. 

IMG_20200613_153021607.jpg

IMG_20200613_153029201.jpg

Przed chwilą, Agro3512 napisał:

W Bisie dach jest chyba plastikowy od środka, a u mnie jest tapicerka. Ogólnie te platikowe zabudowy pod deską są bardzo na sztukę zrobione, szczeliny po ok.1cm i brak jakiego kolwiek zgrania z deską i między jedną a drugą osłoną. Z racji że są popękane to chyba je wyrzucę a w ich miejsce zrobię nowe solidne i szczelne i blachy podobne do tych jak w kabinach typu KOMFORT

IMG_20200613_153021607.jpg

 

IMG_20200613_153029201.jpg

 

 

IMG_20200613_153046272.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

@Agro3512 tak to w Bisie jest plastikowy dach i ma miejsce na radio i takie pierdoły ale trzeba by to było wyciąć jakoś. Hydraulikę będziesz przerabiał czy ci taka wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, camo napisał:

@Agro3512 tak to w Bisie jest plastikowy dach i ma miejsce na radio i takie pierdoły ale trzeba by to było wyciąć jakoś. Hydraulikę będziesz przerabiał czy ci taka wystarczy?

Hydrauliki to ja wcale nie używam, przynajmniej na razie ale myślę czy by nie przerobić rozdzielacza i zamontować go gdzieś pod kabiną bo trochę mi przeszkadzają te węże w kabinie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
36 minut temu, Agro3512 napisał:

Hydrauliki to ja wcale nie używam, przynajmniej na razie ale myślę czy by nie przerobić rozdzielacza i zamontować go gdzieś pod kabiną bo trochę mi przeszkadzają te węże w kabinie.

Przyczep też nie masz wywrotek? Przeszkadzają ci te kable podczas pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, camo napisał:

Przyczep też nie masz wywrotek? Przeszkadzają ci te kable podczas pracy?

Nie mam narazie wywrotki, tylko rozrzutnik czarna białostocka jednoosiowy, który dopiero planuje przerobić na wywrotkę. Kable w pracy nie przeszkadzają ale upierdliwe są przy czyszczeniu bo to prawie w każdym ciągniku poci się na złączkach i okleja brudem, też podobno rozdzielacz jest źródłem dźwięku ze skrzyni, albo go przerobię i zamontuję pod kabiną albo go poprostu obuduję płaską podłogą tylko będę musiał przyłącza poprzerabiać by nie wystawały. Się zobaczy jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

A twoje gospodarstwo jest nastawione na produkcję warzyw czy zbóż? Ja mam 2 troszke większe przyczepy+busa i mam problem zboże zwieźć czasem przy kombajnie a ty pisałeś że masz dosyć dużo pola. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, camo napisał:

A twoje gospodarstwo jest nastawione na produkcję warzyw czy zbóż? Ja mam 2 troszke większe przyczepy+busa i mam problem zboże zwieźć czasem przy kombajnie a ty pisałeś że masz dosyć dużo pola. :P

Głównie jest zboże i ziemniaki. Warzywa też są ale w małych ilościach. Czy ja wiem czy tak dużo 7 Ha ? Pod zboże to by tak z 15 mogło być 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

To się musisz nieźle narobić podczas żniw, chyba że masz swój kombajn albo usługodawce co nie wszystko na raz bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, camo napisał:

To się musisz nieźle narobić podczas żniw, chyba że masz swój kombajn albo usługodawce co nie wszystko na raz bierze.

Kombajn najmuję i koszę wszystko w jeden dzień, we 3 osoby to w 5 min rozrzutnik rozładowany tylko że to upierdliwe bo trzeba plandekę rozścielać na pakę. Fajnym rozwiązaniem jest to co miał Krone w modelu Optikipp, połączenie rozrzutnika i przyczepy jednoosiowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

Ja zboże wysypuję do dmuchawy ale tgo nie żmijka i trochę czasu zejdzie. Jaką masz wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj