dami8

Brona talerzowa 2m -jaka firma

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dami8    26

Witam 

Jaka bronę talerzowa wybrać ? Tolmet, Euro masz czy np. Metanga. Szerokość robocza to 2m. Ktoś może wybierał , ktoś posiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Posiadam bronę talerzowa firmy Karol Omega , bardzo solida, moge polecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Tylko nie Karol Omega!! Zetorem 5211 przy szerokości 2.2m wygieła się rama fakt na ramie w przewidzianym miejscu były dwa bloczki po 40kg pomogło pełne zalanie ramy betonem bo był problem z wejściem w ziemię ciągnik miał obciążenie dodatkowe z przodu i wzmocniony podnośnik więc nie było problemów z dziwganiem a mam wał rurowy 2ga sprawa to w miejscu gdzie są te opaski do ustawiania kąta po mocnym dokreceniu zaczęło kosić profil co idzie na poprzek od rzędów talerzy rozwiązaniem była szeroka blacha.. I rama 3mm a producent mówi że 4mm wystarczyło by aby materiał był solidniejszy i parę blach ok 10cm szerokości z otworami zamiast małych podkładek i naprawdę byłby spoko sprzęt... Obecnie po tych zmianach można latać i na 4ce i nic się nie dzieje a obecnie chodzi za Zetorem 6341 jak pisałem proste rzeczy a zmieniły by wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Kolega ma tolmeta tyle że to już agregat talerzowy a nie brona i podoba mi się wykonanie i robota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A znacie moze cene agregatu talerzowego z tolmetu 2.2m z walem rurowym? Bo ceny jak dzwonie roznia sie o kilka tysiecy. I zawsze pytam o kwote z dostawa jaka mam zaplacic.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za janpol brone talerzowa 2,2m z wałem rurowym zapłaciłem 7000 z groszami nie pamiętam chyba 7200 i w sumie polecam talerze i piasty jak wszędzie rama solidna farba taka sobie ale to nie wadrestad za 50 tys wiec jestem zadowolony na moje ha ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil14851    4

A ja polecam obronę firmy agro lift posiadam lekką obronę 2.5 m z wałem rurowym i jestem zadowolony z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
31 minut temu, kamil14851 napisał:

ja polecam obronę firmy agro lift posiadam lekką obronę 2.5 m z wałem rurowym i jestem zadowolony z pracy

a orientujesz się ile mogła by kosztować taka 1.8 m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula7    0

Myślę też o akpilu grassrolu i bomecie tyle że nie mam dużo pola do talerzowania więc ciekawi mnie jak sprawuje się ten strumyk bo nie ukrywajmy jest najtańszy na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

też oglądałęm strumyka wczoraj, tylko że ja mniejszą bo cena niby 3 tyś, więc bardziej się opłaca taka wyjściowa cena niż 4 tyś za samą talerzówkę którą mam w swoim mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
11 godzin temu, Kula7 napisał:

Jak oceniacie talerzowe strumyk, daje rade czy złom? 😛

Już parę lat użytkuje i narazie spełnia swoje zadanie. 

Jedyny minus jaki zauważyłem to mocowanie belki zaczepowej bo jest na przetyczki a nie zatrzaski. 

Mam 2,7 (patrz galeria)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj