bel920

opryskiwacz 24 m 3000 l pompa

Polecane posty

bel920    8

posiadam opryskiwacz tecnoma 24 m  3000 l i taki problem , pracuje normalnie ciśnienie itd normalnie ale w czasie oprysku pompy piszczą  dość głośno jak by się zacierały , co jest denerwujące dodam że tam są dwie tłokowe pompy i pytanie co z tym zrobić jak to nasmarować aby ucichło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Te które napędzają pompy, półcalowe o ile dobrze pamiętam.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

 Tam sa dwie pompy napędzane silnikiem hydraulicznym.

Łańcuchy lepiej zmień na nowe, bo to one mogę piszczeć, ze starości, mi raz pękły oba na raz.  Ale być może tłoki piszczą.

Mi tez piszczały tak średnio i nic nie robiłem. Po wymianie łańcuchów  dużo mniej. 

Miałem dwie pompy na zapasie , jedna uszkodzone , ale nigdy nie rozbierałem  tych pomp., tylko zaworki czyściłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

piszczą pompy i to mocna stanąć obok to rozmawiać normalnie nie idzie , pryska normalnie ale jak długo i ten hałas denerwuje bo cała wieś wie kiedy pryskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

MI delikatnie piszczały, i tak przerywanie.

Ale z którego miejsca piszczą, pompy czy silnik? Włącz i szukaj gdzie piszczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tam są chyba gumowe tłoki, raz czytałem  że skórzane,  pracujące w  tulejach z nierdzewki lub teflonu. Nie powinny piszczeć. 

Olej zmień.  Więc tu już nie pomogę, nic tam nie robiłem.  Najlepiej rozbierać i szukać przyczyny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Tłoki są plastikowe z gumowo-parcianym uszczelniaczem takim jak kiedyś w cyklopach były, pracuje to w nierdzewnej tulei która to z kolei siedzi w takim cylindrze ni to plastik ni h#j wie z czego to zrobione, w serwisie mówili że to jakaś obsrana ceramika choć na nią nie wygląda. Jakoś nigdy mi te tłoki nie piszczały. Te cylindry pękły dwa i puszczało wodę bokiem pod głowicą wspomniany serwis zaśpiewał 600 euro netto za sztukę więc wymieniłem pompę. Dziwne że masz aż dwie pompy bo ja w takim mam jedną trzycylindową (znaczy miałem) napędzaną wom poprzez multiplikator.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja też miałem dwie pompy, opryskiwacz 24 metry z 1984 roku jeszcze niebieski. Za zaworki serwis powiedział mi 200 zł,  z było ich 18 w jednej pompie. Pompę dobrą kupiłem za 600 zł. Tylko to robiłem. 

Cylindry miałem w środku jakby z teflonu, ale też serwis coś mówił   o porcelanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

A miałeś pompę wirową do mieszania i zaciągu wody?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tak i własna hydraulika   z chłodnicą oleju.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136
Dnia 7.06.2020 o 21:22, bel920 napisał:

gdzie sprawdzić ten olej

W skrzyni korbowej pompy.

Dnia 7.06.2020 o 18:27, tomek73 napisał:

Tak i własna hydraulika   z chłodnicą oleju.

One chyba wszystkie miały własną hydraulikę. Porównując te opryskiwacze z naszymi z tamtych lat to całkiem inny wymiar czasoprzestrzeni.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj