Jeffer

Oprysk na pole

Polecane posty

Jeffer    0

Ludzie potrzebuje pomocy 

DZISIAJ PRYSKAŁEM JARY JĘCZMIEŃ SIARCZANEM MAGNEZU JEDNOWODNY Z MOCZNIKIEM I POMYLIŁEM KOLEJNOŚĆ I ZAMIAST MAGNEZU WYSYŁAŁEM PIERWSZY MOCZNIK A DOPIERO MAGNEZ I TERAZ PYTANIE CO SIĘ STANIE. WYPALI mi Jęczmień?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo2250    5

Zawsze daje pierwszy mocznik. Ale pryskałes w dzień?? Bo jeżeli w pełnym słońcu to przpali końcówki liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Raczej nic nie powinno sie stac co do kolejnosci wsypywania gorzej ile dales tego mocznika bo zaraz jeczmien bedzie sie klosil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffer    0
9 minut temu, krzysztofsb napisał:

Raczej nic nie powinno sie stac co do kolejnosci wsypywania gorzej ile dales tego mocznika bo zaraz jeczmien bedzie sie klosil

Mocznika dałem 25 kg na 250 l wody czyli około 9 %. 

15 minut temu, adamo2250 napisał:

Zawsze daje pierwszy mocznik. Ale pryskałes w dzień?? Bo jeżeli w pełnym słońcu to przpali końcówki liści 

Pryskałem wieczorem około 19 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
11 minut temu, Jeffer napisał:

Mocznika dałem 25 kg na 250 l wody czyli około 9 %. 

Pryskałem wieczorem około 19 

 

Przed kloszeniem to chyba z tą dawką przesadziłes i to zdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffer    0
5 minut temu, krzychrol napisał:

Przed kloszeniem to chyba z tą dawką przesadziłes i to zdrowo

Na necie znalazłem tabelę w której jest napisane że w fazie strzelania w źdźbło stężenie mocznika wynosi 10-12%. To wychodzi że nie przedawkowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    587

Koniec strzelania w źdźbło - zawartość mocznika w cieczy - 6-8 %, kłoszenie 5-6 %. Osobiście na flagę w pszenicy dałem 7% + siarczan Mg, i końcówki przypaliło .

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Jęczmień dopiero strzela Ci w źdźbło? Wątpię, chyba ze go siales bardzo późno, jak masz wilgoć to szkód ci za duża dawka nie powinna zrobić najwyżej delikatne przypalenia

Edytowano przez michal_19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffer    0
2 minuty temu, michal_19 napisał:

Jęczmień dopiero strzela Ci w źdźbło? Wątpię, chyba ze go siales bardzo późno, jak masz wilgoć to szkód ci za duża dawka nie powinna zrobić najwyżej delikatne przypalenia 

Jęczmień jest w fazie strzelania w źdźbło. Na necie znalazłem tabelę w której było jasne napisane że stężenie mocznika w 200 lub 300 litrach  wynosi 10lub12 procent więc z tym podpalenie to bym polemizował. Mi chodzi o ten siarczan magnezu jednowodny bo na jednej stronie pisze że najpierw on a potem mocznik a na innej że mocznik pierwszy a potem siarczan magnezu. No już trochę zgłupiałem z tym mieszaniem i popełniłem błąd i teraz boję się że przez to spali mi Jęczmień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo2250    5
27 minut temu, Jeffer napisał:

Jęczmień jest w fazie strzelania w źdźbło. Na necie znalazłem tabelę w której było jasne napisane że stężenie mocznika w 200 lub 300 litrach  wynosi 10lub12 procent więc z tym podpalenie to bym polemizował. Mi chodzi o ten siarczan magnezu jednowodny bo na jednej stronie pisze że najpierw on a potem mocznik a na innej że mocznik pierwszy a potem siarczan magnezu. No już trochę zgłupiałem z tym mieszaniem i popełniłem błąd i teraz boję się że przez to spali mi Jęczmień. 

Nic się nie stanie. Masz sucho czy pada w miarę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffer    0
22 minuty temu, adamo2250 napisał:

Nic się nie stanie. Masz sucho czy pada w miarę?

Jest w miarę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
5 godzin temu, krzysztofsb napisał:

Martwiles sie o o kolejnosc wiekszym problemem bedzie ilosc mocznika i tu moze byc problem chociaz nie musi

Dokładnie. To że zboze strzela w źdźbło to nie znaczy że na początku i na końcu można dac takie samo stężenie. Jak jest wilgoć to przełknie zboze ta dawkę a jak sucho to może być ciekawy widok na polu i nie będzie to sprawka siarczanu;-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99
adamo2250 napisał:

To nic się nie stanie!! Wszystko ok!!

Mam pytanie wyskoczyła mi miotła w pszenżycie czy można jeszcze coś z tym zrobić ,zawsze pryskałem Lancerem a teraz mi wcisła coś innego i nie zadziałało szlak mnie trafia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj