Polecane posty

Gość   
Gość

dupcys fleki chłopie. Draker + gliceryna i obora wyczyszczona w 5 min. Niby 2tyg ma działać. Zobaczymy

I jak Draker działa dalej? Mam opakowanie chyba 250 g. Ile gliceryny potrzeba? Malowałeś czy da się pryskać? Mam jeszcze agitę to zobaczę czy po 3 letniej przerwie coś działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tydzień... a miało być 2 tyg no cóż. Pisze te 30ml na 60-80m2 a ja prysnał.

W zasadzie to sprzedawca dał mi glicerol do drakera.. 100ml mi tego wyszło bo zrobiłem 8 litr mieszanki.

Czekam na nową dostawe

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Wyprubowalem apacz i faktycznie muchy szlak trafia ale tylko w tych miejscach gdzie srodek nie mogl wsiaknac (szyby farba olejna) na wapnie nic ich nie rusza . U mnie najtansza i najpewniejsza metoda to lepy na muchy. Mam ponad 40 sztuk bydla i na dzien w nawale much idzie mi srednio max 4 lepy na dzien czyli 2 zl . A jak jest chlodno to nawet 1 wystarcza . Stosowalem juz pzerozne preparaty od tych za pare zl do tych za 300 stowy a smiertelnosc moch jest znikoma


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj na agrofoto długi temat o walce z muchami. Ja zastosowałem polecany tam przez kilka osób sznurek\taśmę lepną. Są to dwie rolki z tasiemką, która jest klejąca, jest tego nawinięte kilkaset metrów. W zależności od układu pomieszczenia montujesz sobie małe rolki pod sufitem przez które przewijasz sznurek. Jak się zapełni - po prostu przewijasz nowy odcinek. Osobiście polecam zakup samych rolek - nawiniętej oraz pustej, bo uchwyt jest nieproporcjonalnie drogi :) i wykonanie go z kawałka rurki, korba do pokręcania też prosta do wykonania.

Skuteczność jest dużo wyższa niż zwykłych lepów bo wykorzystuje się tutaj naturalną chęć owadów do siadania na wąskich przedmiotach, obecnie na suficie siedzi po max kilkanaście much, przy innych środkach i zwykłych lepach był pełen owadów. Wymiana zużytego lepu to kilka ruchów korbą.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jest jeszcze środek o nazwie Drakar dostępny tylko u weta ale skuteczność bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

Ja w ubiegłym roku miałem bio muchę i kicha a w tym roku u mnie niema praktycznie wcale much-czyżby to efekt bio???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak obornik wywaliłeś a z nim biomuchę w larwach much to jak działa dalej? Dzisiaj na 250 ml drakera wlane litr gliceryny i na razie much nie widać. W dzień było ich pełno na ścianach a wieczorem było pusto. Zostały tylko te na drabinkach gdzie nie można smarować, bo cielaki by zlizały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ja wczoraj wieczór pryskał... padły wszystkie. Rano kilka widziałem a wieczór.... coś mi sie nie podoba skuteczność drugiej butelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi_look    0

Moim zdaniem dobrze napisał użytkownik Apista, jeżeli zalega się w oborze dużo obornika to nie ma siły, żeby jakieś środek zwalczył muchy. To jest dla nich idealne środowisko i ciężko je z niego wyplenić. Sam próbowałem różnych sposobów i dopiero jak wyczyściłem oborę z zalegającego obornika i dopiero później opryskałem środkiem owadobójczym był widoczny rezultat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

jest jeszcze środek agita też bardzo dobry i długo działa tylko sprawdza się najlepiej na czystych najlepiej plaskichach. mam u siebie w chlewni płoty plastikowe i rozrabial srodek do opryskiwacza 1l ręcznego i po prostu idę wzdłuż płotów i pryskam. do dwóch dni na korytarzu czarno od much.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Długo go już stosujesz ? Co ile pryskać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Piwo+cukier+woda+insektycyd i rozstawiasz w pojemnikach w newralgicznych miejscach


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59
Polecasz jakieś przykładowe proporcje czy raczej na oko wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Raczej na oko, na bańke 20l ok 1l piwa i 0,5kg cukru +truciciel


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

To jaki insektycyd polecacie? Wiadomo, że w 100% ich się nie pozbędę ale chciałbym chociaż ograniczyć ich występowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keis71    18
Sprubuj spryskać ściany Drakerem 10.2 ,drogi ale skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

A stosował ktoś Ascyp 10 WP? Tani środek, zawiera cypermetryne, ale czy skuteczny? Myślę o zastosowaniu Agity, a następnie co jaki czas używać własnie tego Ascypa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez birke
      Mam wielki problem z komarami w oborze. Roi się od nich, nie można dać rady. W oborze jest kilka gniazd jaskółek, ale one nie są w stanie wyłapać takiej ilości robactwa. Czy znacie jakiś sposób na pozbycie się komarów, który nie zaszkodziłby krowom, jaskółkom i ich pisklętom?
    • Przez Artaban
      Witam!
      Czy można gdzieś kupić jakieś uspokajacze dla byków które podaje się im w paszę? Chodzi o to że bodą się miedzy sobą i niektóre są agresywne do ludzi. Jak w internecie oglądam zdjęcia i filmy innych hodowców to stoi po kilka nawet kilkadziesiąt byków razem w jednym kojcu i wyglądają na dość spokojne. Co mam zrobić żeby nie były agresywne?  
    • Przez Waldi7373
      Witam. Czy ma ktoś może jakiś sprawdzony tani sposób na zwalczanie larw Gnojki Wytrwałej.
      To takie robaki bytujące w gnojowicy w oborach i pełzające wszędzie. 

       

       
    • Przez RolnikFarm
      Macie sprawdzone sposoby na muchy? Bo u mnie to szarańcza w chlewni normalnie, w tym tygodniu chce wszystko wybielić, ale pewnie problem wróci. Znacie może jakieś dobre produkty lub może sprawdzone domowe sposoby? Druga sprawa jak poradzić sobie z końskimi muchami? Bo mam kuca i cały czas go tną. Zapraszam do dyskusji.
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Drodzy AgroFotowicze czy istnieje jakiś preparat do zwalczania much u bydla gdzie nie trzeba wyprowadzać zwierząt z pomieszczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj